Flashdance (1983)

Mně se Flashdance docela líbí. Pěkný písničky, krásná hlavní představitelka, prostě klasika osmdesátých let. No a když člověk přimhouří oči nad jednoduchým a možná až trochu naivním dějem, tak z toho vzejde hodnocení 70%.

Poslední skaut (1991)

Normálně bych dal tomuto filmu hodnocení ****, ale za ty hlášky musím jednu hvězdičku přidat. Nejlépe zapamatovatelná je asi ta hláška o vodě, nebi a ženách, ale zdaleka není jediná. A ten taneček na stadionu na konci byl taky super. :-)

Piková trojka (2003)

Podle mě průměrný tříhvězdičkový thriller. Ale ten detailní záběr orálního sexu je hodně diskutabilní a filmu podle mě spíš škodí. Po prvním zhlédnutí to byl jediný výraznější moment, který jsem si z filmu pamatoval. A to není zrovna moc dobrá vizitka.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Příjemná kriminálka. Belmondo je jedním z mých velkých oblíbenců a tady ode mě dostane (jako většinou) ****.

Quantum of Solace (2008)

Koukám, že tohle je moje jubilejní (sedmisté) hodnocení. Ne že by to bylo nějak závratně moc, ale tohle minijubileum si zasluhuje i komentář :-) Film se mi líbil ještě více než Casino Royale. Quantum je doslova nabité akcí (a podle mě hodně dobrou akcí), zajímavý je i vnitřní boj Jamese Bonda, který by sice měl být na 100% profesionál, v hloubi duše ale má touhu po pomstě za smrt milované Vesper. Daniel Craig je podle mě druhý nejpřesvědčivější Bond po Seanu Connerym. Ještě, že v závěru Bond řekl, že nekončí :-) Casino jsem hodnotil na 80%, Quantum vidím na 90%, takže se jen a jen těším na další díl.

Vyjednavač (1998)

Rozhodně nadprůměrná záležitost. Je zde spousta napětí a Samuel L. Jackson na mě působil hodně přesvědčivě, 80%.

Casino Royale (2006)

Mně se tenhle film docela dost líbil. Nejcharismatičtějším Bondem pro mě sice už asi navždy zůstane Sean Connery, nicméně i Daniel Craig ztvárňuje agenta 007 přesvědčivě. A pak že James Bond se nemůže zamilovat :-)

Vertical Limit (2000)

Film nabitý akcí, v rámci žánru jde ale o průměr, u mě je to tak na 55%.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Spolu s Pelíšky můj nejoblíbenější film z českých luhů a hájů. Jsou zde doslova desítky kultovních hlášek. Bolek Polívka zde naprosto exceluje. Už při prvním zhlédnutí jsem měl záchvaty smíchu a ty mě neopouštěly ani při zhlédnutí desátém.

František je děvkař (2008)

Už v oficiálním textu distributrora je napsané, že "vedle scenáristické a režisérské nejistoty a natahovaného děje trpí snímek i nevyrovnaností hereckých výkonů." A s touto větou souhlasím, celé je to nevýrazné, víceméně o ničem. Velcí svůdníci se v tomhle filmu můžou "vidět," já však nemůžu Františkovi dát víc než **.