Občan Havel přikuluje (2009)

Celkem zajímavý dokument, místy i poměrně vtipný. Ale na "Občana Havla" to nemá.. Hodnocení *** to vystihuje nejlíp.

Mělký hrob (1994)

Zvláštní film-drsný, morbidní.. Ale určitě stojí za vidění. Co může poštvat proti sobě přátele? Ženská a (nebo) peníze. Tohle byl ten druhý případ a dopadlo to tragicky. Název filmu je lakonický, ale vše dokonale vystihující. Další z velmi dobrých Boylových filmů, u mě poctivých 80%.

Telefonní budka (2002)

Tohle se fakt povedlo. Skoro se mi chtělo při závěrečných titulkách zatleskat. Napínavé od začátku až do konce. Maximálně využitá délka filmu (nejsem totiž úplně příznivcem filmů majících délku přes 2,5 hodiny). S průměrem 86% moc neschází do top 200 filmů. U mě hodně poctivých 90%.

Brutální Nikita (1990)

Tenhle film se hodně povedl. Je to napínavé, akční a místy i poměrně vtipné. Režisér zde odvedl výbornou práci. Zajímavé je tady i dilema mezi osobním životem a prací. Brutální Nikitu můžu všem jenom doporučit. K plnému hodnocení moc neschází.

Thelma a Louise (1991)

Konečně jsem tenhle film viděl celý. A musím říct, že se mi moc líbil. Obě dámy (hlavně ale Thelma) prodělaly velice zajímavou proměnu. Někdy prostě události naberou nečekaný spád a nevinný výlet se může změnit ve velký drama. Nezklamali tady ani Keitel ani Pitt a konec je bezkonkurenční, 90%.

Borsalino a spol. (1974)

Velice příjemná, poctivá a nadprůměrná gangsterka. Tyhle role Delonovi sedí. Tady opravdu platí rčení o tom, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. A konec filmu byl hodně drsný- na tu scénu s kotlem ve vlaku jen tak nezapomenu.

Náhradníci (2009)

Bruce Willise mám fakt rád, ale tenhle film naprosto ničím nevybočuje z průměru. Průměrný scénář, průměrné herecké výkony a průměrné hodnocení.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Tenhle film se nedá úplně zavrhnout, nicméně jednoznačně nemá na Vetřelce ani na Predátora, viděl bych to tak na 50%, což je vlastně úplně přesně průměr zdejších hodnocení :-)

Terminator Salvation (2009)

Tenhle film je nabitý akcí, ale stejně mu něco chybí. Není to prostě to, co v předchozích dílech. Možná to "něco," co tady chybí, je Arnold v hlavní roli, těžko říct. Chtěl jsem dát filmu tři hvězdičky, díky závěrečné scéně přidávám půl hvězdičky, takže 70%.