Kdo s koho (2001)

Rozhodně nadprůměrný film. Tak kdo s koho? De Niro nebo Norton? Norton nebo De Niro? :-D no De Niro!! :-)

Nelítostný souboj (1995)

Dokonalá záležitost. Z plejády výborných herců ale vyčnívají jednoznačně Al Pacino a Robert De Niro. Kéž by se tito dva potkávali na filmovém plátně co nejčastěji! Z lupiče McCauleyho a policajta Hanny by klidně mohli být přátelé (rozhodně si měli při setkání v restauraci o čem povídat), stojí však přímo proti sobě. Film jsem viděl v angličtině s českými titulky a o to větší dojem na mě udělal Al Pacino svým výkonem. Ta verva, s jakou vyslýchá podezřelé na policejní stanici je úžasná. Výslech byl tak přesvědčivý, že jsem si fakt říkal, že bych měl strach být vyslýchaným.

Mys hrůzy (1991)

Opět zde zafungovala spolupráce Scorsese - De Niro. Výborný film, takhle nějak možná vypadá souboj dobra a zla.. i když Nick Nolte zde nepředstavoval čisté dobro. Ale Robert De Niro byl čisté zlo. Do plného hodnocení moc nechybí.

Neúplatní (1987)

Tenhle film je fakt bomba. Neúplatné považuju za jeden z nejlepších Costnerových i Conneryho filmů. Výborná gangsterka, kterou jsem si užíval od začátku do konce. Naprosto zasloužené umístění v top 200. Skoro bych si dovolil říct, že jde o povinnou četbu :-)

Kmotr II (1974)

V tomhle filmu všechno až neskutečně dokonale klape. Vynikající výkony předvádějí především Pacino a De Niro. Tohle je film, který jsem si užíval od začátku až do konce. Strhující, úchvatné, mistrovsky natočené. Film jenom potvrzuje své vysoké postavení v žebříčcích nejlepších filmů.

Kurs sebeovládání (2003)

Jo sebeovládání (odborníci to tuším nazývají regulační potenciál) je důležité. Po posledním zhlédnutí jsem tomuto filmu přidal 1 hvězdičku. Člověk se tady fakt zasměje. Jack je tu opět ve výborné formě.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Jack to prostě se ženskýma umí, a to jak na filmovém plátně, tak v reálném životě. Velice příjemný film a poctivé čtyři hvězdičky.

Krev a víno (1996)

Od Jacka jsem už viděl minimálně tucet lepších výkonů, ale tenhle film se dá určitě vidět a myslím si, že rozhodně neurazí.

Osvícení (1980)

Horory nevyhledávám, ale Osvícení je doslova boží. V knihkupectví jsem zahlédl jednu knihu, bylo v ní mapováno 1000 filmů, které by měl člověk vidět, než umře. Knížku jsem sice viděl jen ve výloze, ale na obalu byly filmy Osvícení a Pulp Fiction (aspoň z těch 2 stran co jsem zahlédl). I tohle podle mě vypovídá o významu Osvícení. Další z děl Stephena Kinga, které se fakt povedlo převést na filmový plátno. Podobně grandiózní je i Shawshank a Zelená míle. Podle komentářů ostatních zjevně nejsem jedinej, kterýho zaujala především scéna, jak Jack rozseká dveře sekyrou.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Ode mě (a většiny dalších uživatelů) dostal film 5 hvězdiček, od Akademie dostal 5 Oscarů. Obojí je možná málo :-) Vynikajícím způsobem zafungovala spolupráce Forman-Nicholson, 1 z nejlepších filmů všech dob!