Do útoku (1987)

Scénář je hodně jednoduchý, ale celkově to vyznívá příjemně, tříhvězdičkově. Je tu i pár dobrých hlášek. Třeba dohadování na konci filmu, jak se bude jmenovat Slyova a klukova firma. Dobrej je i moment, jak na sebe Sylvester sází 7 tisí dolarů. Většina lidí (včetně mě) by asi na něj nevsadila ani 7 korun, ostatní soutěžící působili většinou mnohem silněji a mohutněji. Takže Sylvestere, Over the top!

Rocky (1976)

Vynikající začátek jedné z nejlepších a nejznámějších sérií v historii filmu. Oscar za film roku naprosto ve správných rukou!

Základní instinkt 2 (2006)

První díl je jedním z mých velmi oblíbených filmů, dvojka je bohužel mnohem slabší. Tvůrci by udělali líp, kdyby si tenhle film úplně odpustili a vůbec ho nenatáčeli, ani 3 hvězdičky nejsou čisté, 50%.

Někdo se dívá (1993)

2 a půl až tři hvězdičky za obsah a jedna hvězdička navíc za Sharon :-)

Poslední akční hrdina (1993)

Jedna z těch slabších parodií. Od Johna McTiernana bych čekal víc. A s trochou fantazie bych čekal trochu víc i od Arnolda :-)

Pošetilost mocných (1971)

Když jsem tenhle film viděl poprvé jako zhruba desetiletý kluk, tak jsem se u toho válel smíchy. Při druhé projekci zhruba o 10 let později jsem už sice takové záchvaty smíchu neměl, nicméně i tak patří film do vysokého nadprůměru, hodnocení 80+%.

Četník a mimozemšťané (1979)

Podle mě jde stále o slušný film, ale série o četnících se zde již začínala pomalu vyčerpávat. Těžko vymýšlet neustále nové příběhy aniž by se postupně sklouzlo k jistému stereotypu.

Zelňačka (1981)

Mě tenhle film docela potěšil. Louis de Funés dokázal, že i ke konci své herecké kariéry dovedl vytvořit dobrý a příjemný film.

Četník a četnice (1982)

Nejslabší film z celé série. Přesto ale ode mě dostane ***, Louise de Funés mám rád a je zde i určitá míra nostalgie, šlo o konec jedné velké série a zároveň o poslední de Funésův film.

Zvíře (1977)

Z těch zhruba 20 filmů co jsem (zatím) s Belmondem viděl je imho tenhle ten nejlepší. Vtipné, stylové, výborné :-)