Temný případ (2014) (seriál)

Přes veškerou vážnost i sofistikovanost jsem vydržel pouhé dva díly. Úvodní znělka a celkový vizuál se mi velice zamlouval, ale k čemu to, když mě to nudilo po pár minutách. W. Harrelson mi tam vyloženě vadil, nelze však říct, jestli to bylo kvůli jeho hnusné(jižanské) angličtině. Za mě tři, jelikož jsem se kousal nudou.

Gotham (2014) (seriál)

Hodnoceno a komentováno po shlédnutí sedmi dílů: První (dejme tomu 4) díly mě bavili. Postupem času se ze seriálu stává monotónní a nudná záležitost, která tlačí na to, že malý klouček bude Batman a Gordon je drsňák se smyslem pro spravedlnost a uznejte, že Ben McKenzie není zrovna typ na drsňáka. Robin Taylor v celku dobře ustál roli Tučňáka. Dávám dvě, protože jsem ztratil veškerý zájem v dalším sledování tohoto seriálu.

Nelítostný souboj (1995)

Skvělá ústřední dvojce Al Pacino a De Niro, těm není co vytknout. Val Kilmer v dobách, kdy ještě točil filmy taky dobré. Scénář,výprava,hudba byla super, ale akce?! Těžký luxus! Bankovní loupež a přestřelka v ulicích mě dostala.

Snadný prachy (2010)

Svět je povrchní a vše je o penězích. Proto se mladý student ekonomie JW rozhodl vystupovat s maskou boháče. Elegantní obleky, párty spratků, co jim rodiče všechno koupí. Přes den však prodávání drog a taxikaření. Multikulturní Švédsko má problém s organizovaným zločinem.

Muž z oceli (2013)

Čekal jsem hodně kýčů, Amerického patriotismu a plno počítačových efektů. Vše jsem dostal! První půle byla hodně povedená, konečně jsme dostali odpověď na to, odkud se bere Supermanovo "SUPER" a rozkryla nám další nejasnosti. Scénář měl kvalitu, Henry Cavill nám ukázal, že nemá vycpaný oblek jako předchozí Brandon Routh. Musím uznat, že po tolika letech se Superman dočkal kvalitního filmu.

Equalizer (2014)

Silně mi to připomínalo Muže v ohni, ale s tomu nesahá tento film ani po paty. Denzel zahrál dobře, jako vždy. Jak film slibně začal, tak tragicky skončil. Závěrečná bitva v "OBI" mi přišla hodně uhozená, asi jako slow motion. Působilo to až moc lacině. Hlavní mafiánský boss se jmenoval Puškin..To se rovnou mohl jmenovat Tolstoj.

Inkognito (1995)

Co na to...Díky dobrému hodnocení jsem se tedy přemluvil. Samotné téma hooligans se mi líbí, protože již několik filmů s touto tématikou ukázalo, že z toho může být zajímavý film ( Ať už Hooligans(2005), Rise of the Footsoldier(2007) nebo Okolo futbola(2013) ). Co jsem nečekal bylo, že I.D. zdaleka nenaplnilo mé očekávání. Hlavní hrdina se změnil z kultivovaného policisty v magora s chůzí alá mistr světa, chlastá jedno pivo za druhým, zničí si manželství a připadá si jako bůh, když jeho IQ padá na bod mrazu ( možná ještě níž. Soudě podle konce filmu).

La partita lenta (2009)

Podivná desetiminutová, černobílá podívaná bez jediného slova, avšak vizuálně povedená. Některé záběry byly vážně profesionální. Akorát hlubší smysl mi nějak unikl.

Tyson (2008)

Upřímná zpověď jednoho z nejlepších boxerů v historii. Mluví o všem. O jeho dětství, prostitutkách, rozhazování peněz, náboženství. Až vás překvapí, jak citlivá osobnost to je.

Need for Speed (2014)

Pustit mi to před pár lety, tak křičím radostí, ale dnes je to spíše zbytečný film. To producenti chtěli vydělat majlant na jménu legendární počítačové hry. Hlavní hrdina působí spíš dětsky bez charakteru. I Dominic Cooper měl už lepší filmy. Makety drahých aut určitě nebyly zapotřebí. Mohli použít levnější modely, ale to je jen můj názor. Co se však upřít nedá je skutečnost, že Imogen Poots je kočka a závody byly celkem dobře zvládnuty.