Úsměvem ke štěstí (2007)

Pravděpodobně nejlepší krátkometrážní film, který jsem kdy viděl. Tolik pozitivní energie. Život by byl k nevydržení bez úsměvu :-).

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Luxusní záležitost. Anglie dvacátá léta, špinavý Birmingham a rodina Shelby. Skvělé obsazení v čele s Murphym a Neilem posunula seriál na vyšší úroveň. Líbí semi, že se seriál točil kolem vojenských veteránů, kteří si z první světové války domů přivezli trauma z boje o život. Tím se totiž tento skvost liší od typických žánrovek. Po druhé sérii musím dát plný počet.

Pečovatel (2014)

Po severské kinematografii, která šplhá vzhůru se ozvala i Belgie a je to senzace. Temná atmosféra jde cítit celých 131 minut. Děj nijak moc nevygraduje v mohutnou akci (jako z Hollywoodské produkce), ale to vůbec nevadí. Dostáváme zde slušnou porci hereckých výkonů, sofistikovanost a především film pracuje s akcí velice citlivě (náhled skrz malou díru ve stropě), tudíž má fantazie mnoho prostoru. Prostě vynikající thriller na plný počet.

The Class of 92 (2013)

Pro fanoušky Manchesteru United (vlastně i fotbalu) vidět tento film je to určitá povinnost.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Komentář se vztahuje na celou trilogii: Jednoznačně nejlepší fantasy v historii kinematografie (literatury). Nemohu se ubránit superlativům. Bravurní mistrovské dílo, které určilo směr fantasy žánru ve všech ohledech. Nemá cenu vypisovat, jak jsou tyto filmy úžasné, protože to každý ví. Stejně jako: Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže.

Nedotknutelní (2011)

S klidným srdcem můžu říct, že je to nejlepší film, který je zařazen do žánru komedie. Velice inteligentní humor spojený s citem herců, vykouzlil mimořádný film. Práce Ludvica Einaudiho zasluhuje uznání (soundtrack jsem poslouchal nesčetněkrát). Divákům, kterým není cizí empatie a trocha inteligence si tento film jistě oblíbí. Tvůrcům za tento film velice děkuji.

Jurský park (1993)

Dvěma slovy: ,, Srdeční záležitost!". Spielber stvořil něco neobvyklého( a to zároveň točil Schindleruv seznam, který taky považuji za jeden z nejlepších filmů). Velkolepé dílo, které ovlivnilo masy lidí. Všichni chtěli být najednou archeologové (včetně mě a to mi bylo asi 5, když jsem to poprvé viděl). Všechny aspekty filmu jsou na skvělé úrovni. Soundtrack, kamera, výprava, herci a nakonec hlavní motiv filmu- dinosauři. Jejich vizuální stránka předběhla dobu.

Muž, který sázel stromy (1987)

Krásná animace, skvělý scénář. Prostý příběh, jenž dokazuje tvrzení: "I malý člověk je schopen zplodit dílo hodné Boha". Poetický, dojemný. Škoda, že většina lidí ani netuší, že něco tak geniálního existuje.

V zajetí démonů (2013)

Začal bych tím, že nejsem fanda hororového žánru. Ale se vší úctou, u tohoto filmu jsem se málem posral strachy! Podle skutečné události? To jako fakt? Nejdřív jsem viděl Annabelle, ale tu nelze srovnávat s tímto dílem, protože je slabá. V zajetí démonů je podle mého názoru jeden z TOP hororů, které kdy byly natočeny. Wane smekám!

Těžká váha (2005)

Jednoznačně nejlepší film z boxerského prostředí. Ano i Zuřící býk nebo Rocky mi přijdou slabší než tento film. Naprosto úžasné herecké výkony!! Silný příběh, který má všechny aspekty velkofilmu. "Potřebuju práci! Jak mám nakrmit svoje děti??!" Velice emotivní. Box je jakoby v pozadí, protože drsný život ve 30.letech byl tak trochu souboj každý den. Jednoznačně plný počet.