Gee.Rocks

Gee.Rocks

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 5.8.2017  23:00

Tenhle film má pro mě všechny atributy pro pět hvězd: zajímavý příběh, skvělé obsazení, bravurní kameru a excelentní soundtrack. Nejspíš jsem sama od sebe ani nečekala až tak velké nadšení. Ale kulisy osmdesátkového Berlína, tvďačka Charlize a ten fakt geniální soundtrack... tohle stojí za vidění.

• 7.7.2017  00:01

Irsko, nádherný Irsko, obhroublej týpek, prdlá ženská, potrhlej trip... Do filmu jsem nešla s tím, že mi změní život, ale s tím, že jsem chtěla vidět něco z toho nádhernýho Irska. S nulovým očekáváním jsem začala sledovat a nakonec musím říct, že jsem se velmi příjemně pobavila. Je to něco úplně jiného oproti těm rom-kom dnes, kdy je to naprané sexem a vulgarismy. Ne že bych byla prudérní, ale tohle je ten typ filmu, že když na něj kouknete s babičkou, nebudete se muset červenat za televizním programem cpouce se chipsama. Moc povedený příběh s kulisami prostě božského Irska a parádním koncem.

• 6.7.2017  16:09

Dávám tři hvězdy jen a pouze za Scotta Eastwooda. Jinak fakt nechápu, kde tento film nabral tak vysoké hodnocení. To máte všichni zapálený vaječníky?

• 6.7.2017  15:33
    Špión (2015)

Tohle je pětihvězdičková komedie, ať si kdo chce říká co chce. Melissa s Mirandou jsou neuvěřitelná dvojka. Na obou herečkách se mi líbí, že si ze sebe dokáží udělat legraci a neberou se příliš vážně, takže před kamerou předvádí úžasné prasárny. A Statham... že má komediální talent, to snad bylo jasné všem, ale tohle je prostě epický, měl by hrát v komediích víc, protože nad ním jednak zaslintáte a ještě se pobavíte. Co chtít víc...

• 3.8.2015  00:44

Co na to říct, když sprostá být nemůžu... Je tak nějak zvykem, že i vrazi se točej, tak nějak snesitelní, něco dobrýho na nich je, pokud nejsou rovnou nej postavou. No a pak jsou postavy jako ta fuchtle Mona, na které je pozitivní jen to, že ji hraje lady Heigl a jde na ní tím pádem koukat. Baba, kterou být chlapem zabiju v prvních pěti minutách. Ta jedna hvězda je za Katherine a to se ještě hvězda drží zuby nehty, protože Jordanu Dumpster nemůžu vystát od prvního dílu Fast and furious. Bez Kate by to byl odpad všech odpadů.

• 1.8.2015  19:26
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Absolutně špičkový seriál. Jen málo postav opravdu nesnáším, většina jich je totiž napsána tak, aby na nich něco dobrého bylo. A taky na seriálu samozřejmě miluju to, že sotva si nějakou dříve nenáviděnou postavu oblíbím, tak se ji pan George R. R. Martin a spol. rozhodnou zabít. Oblíbené postavy: Arya Stark, Tyrion Lannister, Jamie Lannister, Daenerys Targaryen, Margaery Tyrell, Daario Naharis a Cersei Lannister.

• 1.8.2015  15:11
    Amy (2015)

Tahle holka si zasloužila víc... Nechť je tento dokument připomínkou její jinakosti a vyjímečného talentu.

• 1.8.2015  15:01
    The East (2013)

Žádný blockbuster, ale hodně zajímavý nízkorozpočťák z pera Brit Marling mě naprosto šokoval. Na jednu stranu šílenost. Na druhou stranu dokonale pochopitelná. Pár drobností je tedy na můj žaludek moc - jako ošahávání vnitřností srnky nebo pohřbení kolegyně aktivistky do hrobu někde v lese, navíc ji pohřbí nahou zaházenou květinami, to je na mě moc hippies. Ale člověku takový film otevře oči. Je snadné věci nevidět. Je hodně těžké nechat oči otevřené, když je to nepříjemné. Ale u The East se jedná o poměrně snesitelná eko-témata.

• 1.8.2015  14:57
    Iggy Azalea feat. Rita Ora - Black Widow (hudební videoklip) (2014)

Okatý odkaz na Kill Bill, který se celkem povedl.

• 1.8.2015  14:50

Velké překvapení, husí kůže, zatnuté pěsti, slzy, dojetí, radost, smutek, pochopení, sexy Huisman, nádherná Blake, nádherný konec.

• 1.8.2015  14:45
    Artifact (2012)

Zajímavý dokument o tom, jak slušně řečeno kakáme umělcům (muzikantům, filmařům, spisovatelům,..) na hlavy tím, že chceme potěšení z umění zadarmo a stahujeme jako šílení. A taky o tom, že v Americe jde všem jen o prachy, akorát Jared Leto to všechno dělá z lásky, takže zpoplatní i vlastní prd. Ve zkratce. Lidstvo se zahubí vlastní blbostí.

• 27.2.2015  13:00

Ne, že by mě překvapilo, že spolupráce Clinta Eastwooda a Bradleyho Coopera dopadla odzborojujícím způsobem skvěle. Ale stejně mě to semlelo a to nejsem nějaký extra fanoušek do filmů z prostředí války a vojáků apod. Fakt si musím přečíst předlohu od Chrise Kyla, protože to bude asi taky hodně srdceryvný příběh. Nějak ani moc nevím, co říct. Fakt mi tenhle film hodně zaházel emocemi a ještě víc mě pak nasralo to, že Bradley nedostal za tuhle roli Oscara. Jasně, podává stabilně boží výkony, ale tohle už je liga fakt pánů herců. Smekám, klaním se a tiše obdivuji.

• 27.2.2015  12:41

Knihu jsem se snažila přečíst čtyřikrát. Třikrát jsem to vzdala ještě na první kapitole. Po čtvrté s odhodláním, že to musím přečíst než uvidím film, jsem to dokázala. Ale pokud bych si knihu v hlavě nepřepisovala k obrazu svému, tak bych ji nikdy nepřečetla. Myslím, že takové dílo - šestset stran prázdných dialogů se slovní zásobou houpacího koně - bych dokázala napsat tak ve 14ti letech. Včetně znalosti pomůcek a "termínů", protože i tato stránka věci je v knihe silně "amatérská". Představa toho totálního ovládání: "Jez!" "Sedni si!" "Nehýbej se!" je mi tak proti srsti, že jsem si v průběhu četby několikrát představovala jak pana generálního ubiju do bezvědomí. To je ale kniha. U filmu jsem tak nějak čekala, že vzhledem k volbě režisérky by to mohlo být příjemné dílo. Žádné terno, ale příjemná podívaná. (Což mi kazilo neustálé chichotání se ženského osazenstva v kině. Bože, dámy, to jste nikdy neměly sex, neviděly nahého člověka?) Věřím tomu, že pokud by studio pustilo více peněz, aby se režie ujala Angelina Jolie, tak bychom (vzhledem k její minulosti) všichni koukali s otevřenou pusou. Pokud bych nečetla knihu, tak se obávám, že bych v začátku filmu nevěděla, co se děje. V knize je celý ten rozjezd - překvapivě - smysluplnější, pomalejší. Ve filmu je to bum, prásk, kafe, deflorace Steelové, noťas, výprask, nazdar Greyi. Věřím také tomu, že některé scény z knihy by na plátně fungovaly líp a mohla by jimi režisérka zaplácnout taková ta zbytečná prázdná místa jako nekonečná cesta autem, trapné ticho apod. Ale díky filmu si uvědomíte, že je vlastně kniha zbytečně dlouhá a že to všechno bez otravného opakování "má vnitřní bohyně" šlo napsat tak na 150 stran. Naštěstí se termín "má vnitřní bohyně" neobjevil ve filmu, někdo v týmu dostal rozum a stokilová Jamesová to nebyla. Na těch pár celkem přehlédnutelných vad, musím říct, že se mi film líbil. Mám strach z létání, ale do helikoptéry pana generálního v podání Jamieho Dornana bych vlezla hned. Jeho vozový park by mi taky nevadil, možná bych si pár ran důtkami dát nechala, ale kdyby mi řekl: "Jez!" hodila bych mu tu jeho omeletu do ksichtu. Dakota se na tak rozporuplnou postavu emancipovaná/submisivní hodí skvěle a zvládla svou roli bravurně. Jamie Dornan, pro vilné fanynky dřív neznámý, podal nepřekvapivý výkon, protože kdo viděl The Fall ví, že Dornan nehraje béčkovou ligu. Tu zraněnost a narušenost zahrál velmi přesvědčivě. A tím se dostávám k tomu, že pokud opravdu Greye už Dornan hrát nebude, tak se obávám, že už žádný normální herec tuhle roli nevezme. A za druhé vzhledem ke konci u výtahu, k tomu rozseknutí... a dohra bude zjevně v dalším díle, nebude to náhodou velice divné, neuzavřené, když najednou bude Grey někdo jiný? Dornane, cos to udělal?! Nuže, sexuálně explicitní scény opravdu hraničí s pornem, ale co... kdo neviděl Eyes Wide Shut apod. Všechno je to součástí příběhu, který možná je chudý, ale na plátně je lépe stravitelný a ty dvě hodiny mi nepřišly tak dlouhé. Rada na závěr: Jděte raději na film, neztrácejte čas nad knihou, těmi šestisty stránek se prokousává těžce a zdlouhavě, nasere vás to a budete chtít ty dlouhé hodiny života zpět, u filmu máte za dvě hodiny základní "výcuc" a víc netřeba. Navíc mají američani někde u toho Seattlu fakt pěknej les s jezerem, tak asi zajedu na dovolenou. (Oprava: Prý se točilo ve Vancouveru, tak teda pojedu do Kanady.)

• 18.2.2015  22:53
    Girls (TV seriál) (2012)

Dlouho jsem nemohla přijít na chuť buclaté dívence s prsama o velikosti ničeho... Ale když člověk vyhnije do věku přezrálé pětadvacítky, kdy dvacítka už je dávno a třicítka se neúprosně blíží, tak vám začnou být ty shity odehrávajicí se v seriálu děsně blízko. Čekáte povýšení - dostanete padáka a to ve třiceti prý mají všichni skvěle rozjetou kariéru a vy v pětadvaceti začínáte od nuly. Bejvalej je nechutnej stalker, ale nakonec s ním zas skončí v posteli, protože je to jedinej týpek, co si o ni opře kolo... - blbej příklad, tohle zrovna fakt nechápu, na stalkera voláme poldy, nedáváme mu klíče od bytu ani mu nevoláme, aby vykopnul dveře, že jo... Sebeobrana pro ženy level 1 - vytaste nejsilnější zbraň - ohánějte se závazky (svatba, děti, společná hrobka..) a sledujte jak násilník zdrhá. Celkam chápu Jessu, protože má neuvěřitelně nespolehlivýho otce, taky jsem na matku už párkrát čekala až do zánětu močáku, protože západ slunce je málo romantickej. A ta nálepka nový Sex ve městě... Móda á la charita, mužské osazenstvo má do Davida Gandyho na míle daleko, sex tu je, ale jelikož je realistický, tak se na to moc nedá koukat,... Ve směs by to mohla být fakt děsná kravina, ale Lena Dunham má takový nadání pro hlášky, trapný situace a smysl pro sarkasmus, že dávám pět hvězd. Ačkoliv Adam Driver mě bude děsit v nočních můrách, hraje retarda a ještě je hnusnej. Ježiš, doufám, že to fakt jen hraje. Bléé.

• 1.2.2015  00:06

Woodyho rukopis je prostě nenahraditelný. Měl by opravdu dosáhnout nesmrtelnosti tím, že neumře, protože až přijdu o jeho jeden film ročně, tak mě asi klepne..

• 1.2.2015  00:02
    50/50 (2011)

Vypadám jako Voldemort! Ani umírání by se nemělo brát moc vážně. Skvělá podívaná. Geniální film. Brilantní herci.

• 1.2.2015  00:00

Kniha člověka úplně nezničí, protože ji čtete tak nějak postupně. Ale film... to je síla. Herecky, scénáristicky, lokacemi,...

• 31.1.2015  23:55
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Zlákala mě na tento seriál hlavně účast pana Mendese, ale taky nadšení lady KevSpičky. A sakra, na co jsem čekala?! Luxusní dílo!

• 31.1.2015  23:53
    Tajný deník call girl (TV seriál) (2007)

Mně to prostě baví... jasně, je to dost o sexu, ale myslím, že se stejně nejedná o počin cílený na muže. Belle/Hannah řeší celkem holčičí problémy, ačkoliv dost přemýšlí jako chlap. Já na Secret diary začala koukat hlavně, protože Londýn... ale mile mě tohle dílko překvapilo.

• 31.1.2015  23:50

Vy machři s jednou hvězdičkou v hodnocení - neberte se moc vážně a neanalyzujte to jako kdybyste byli nějací profící, pak si nevychutnáte film a jenom machrujete se znalostí odporných termínu, které jste pochytili na Filmový vědě, než vám to přišlo moc těžký a šli jste raději na fildu. Film k zamyšlení i k oddechu. Nakoukání do života hollywoodských hvězd. Nikdo neřekl, že je to lehký.

• 31.1.2015  23:47

Julianne má teda Glóbus oprávněně. Opět skvělý výkon. Dokonce mě i překvapila Kristen Stewart. Příběh, který vás nepohltí najednou, ale pomalu a potichu vám zalézá pod kůži. Stejně jako Alzheimer. Ale na Still Alice asi nezapomenete.

• 31.1.2015  23:31

Takový normální film. Průměr. Ale za Gasparda dávám o hvězdičku víc. On je prostě eso.

• 24.1.2015  22:24

Takový krásný film a na konci taková facka! Okaté připomenutí toho, že ne každý příběh končí happy endem. Ačkoliv, to by nebyla Amerika, kdyby si hlavní hrdina náhodou něco neuvědomil...

• 13.12.2014  22:56

Hunger Games mají silně vzestupujicí kvalitu. Nedovedu si ani představit, co se bude dít v závěru série.

• 7.10.2014  16:07
    Zmizelá (2014)

Atmosféra á la The girl with the dragon tattoo díky hudbě dua Reznor/Ross. Čekala jsem skvělý film, dostalo se mi mnohem víc. Nadšení. Fakt, že jo. Aneb Fincher zpracuje i Afflecka.

• 10.9.2014  12:20

Já prostě nesnesu Leslie Mann.

• 7.9.2014  12:06

Vynikajicí Nikolaj i Juliette. Báječný příběh, skandinávsky nevtíravý, nehollywoodský. Nádherné lokace. Skvělá kamera. Silný zážitek. Atypické artové drama.

• 3.9.2014  15:01
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Herecky je to báječný. Švehlík božskej, Bartoška, Čvančarka... paráda! Divím se, že něco tak super režírovali chronický patlalové jako Sláma a Sedláček. O Špačkovi ani slovo křivý. Rozhodně překvapení. Já jsem od Český televize takový terno nečekala...

• 29.8.2014  13:06
    The Originals (TV seriál) (2013)

Autoři vzali to nejlepší z TVD a šoupli to do parádního spin-offu. Bezva. Ale proč dál běží TVD?!

• 29.8.2014  12:12

Ještě štěstí, že pan Leto slíznul smetanu ve formě Oscara, protože jeho výkon - páni! Já jsem čekala dost, vzhledem k tomu, že jsem poměrně dost sledovala jeho proměnu - jak hubnul apod. Ale stejně jsem byla nakonec v šoku. Myslím, že bez jeho tváře (něco mezi miminem a dvanáctkou s prvním make-upem) by to nešlo. Tím říkám, že bez pana Leta by byl film výrazně chudší. Ale stejně tak i bez Matthewa, kterej si - bůh mu žehnej - na roli dokonce odrovnal zdraví. Tomuhle říkám herectví. Jít na pokraj svejch sil, abych ze sebe dostal to nejlepší. Bravo!

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10