Pořád jsem to já (2014)

Julianne má teda Glóbus oprávněně. Opět skvělý výkon. Dokonce mě i překvapila Kristen Stewart. Příběh, který vás nepohltí najednou, ale pomalu a potichu vám zalézá pod kůži. Stejně jako Alzheimer. Ale na Still Alice asi nezapomenete.

Hannibal - Zrození (2007)

Takový normální film. Průměr. Ale za Gasparda dávám o hvězdičku víc. On je prostě eso.

Lítám v tom (2009)

Takový krásný film a na konci taková facka! Okaté připomenutí toho, že ne každý příběh končí happy endem. Ačkoliv, to by nebyla Amerika, kdyby si hlavní hrdina náhodou něco neuvědomil...

Zmizelá (2014)

Atmosféra á la The girl with the dragon tattoo díky hudbě dua Reznor/Ross. Čekala jsem skvělý film, dostalo se mi mnohem víc. Nadšení. Fakt, že jo. Aneb Fincher zpracuje i Afflecka.

Tisíckrát dobrou noc (2013)

Vynikajicí Nikolaj i Juliette. Báječný příběh, skandinávsky nevtíravý, nehollywoodský. Nádherné lokace. Skvělá kamera. Silný zážitek. Atypické artové drama.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Herecky je to báječný. Švehlík božskej, Bartoška, Čvančarka... paráda! Divím se, že něco tak super režírovali chronický patlalové jako Sláma a Sedláček. O Špačkovi ani slovo křivý. Rozhodně překvapení. Já jsem od Český televize takový terno nečekala...

Původní (2013) (seriál)

Autoři vzali to nejlepší z TVD a šoupli to do parádního spin-offu. Bezva. Ale proč dál běží TVD?!

Klub poslední naděje (2013)

Ještě štěstí, že pan Leto slíznul smetanu ve formě Oscara, protože jeho výkon - páni! Já jsem čekala dost, vzhledem k tomu, že jsem poměrně dost sledovala jeho proměnu - jak hubnul apod. Ale stejně jsem byla nakonec v šoku. Myslím, že bez jeho tváře (něco mezi miminem a dvanáctkou s prvním make-upem) by to nešlo. Tím říkám, že bez pana Leta by byl film výrazně chudší. Ale stejně tak i bez Matthewa, kterej si - bůh mu žehnej - na roli dokonce odrovnal zdraví. Tomuhle říkám herectví. Jít na pokraj svejch sil, abych ze sebe dostal to nejlepší. Bravo!