Dorian Gray (2009)

Podle mě je tohle zpracování asi nejblíž knize. Colin Firth božskej, Ben Barnes taky. Ale ty efekty jsou tragédie, úroveň lacinýho seriálu. Za to hvězda dolů.

Špinavý trik (2013)

Mr. Bale - můj nejoblíbenější herec, nejlepší herec, osobnost, sexy chlap, tajemnej jak hrad v Karpatech. Jak mám teď lidem říkat, že je úžasně sexy, po tomhle? Úžasnej hereckej výkon od něj. Plus další herecké eso a sex symbol Bradley Cooper s natáčkama na hlavě. K tomu Jennifer Lawrence a Amy Adams. Navic Jeremy Renner. K tomuhle filmu musí mít člověk nadhled, protože koukat na Coopera nebo Bala a pukat smíchy - to se mi ještě nestalo. Deset nominací na Oscara zcela zaslouženě. Porovnávání s Vlkem z Wall street je nadmíru trapné!

Star Trek: Do temnoty (2013)

Benedict Cumberbatch je vynikající padouch. Palec nahoru za něj! Jinak trošku zklamání, občas děsná slátanina, navíc nemůžu vystát Pina jako Kirka. Takže ty 4 hvězdy jsou vlastně za Cumberbatche, Pegga, Quinta a skvělej vizuál.

Hunger Games (2012)

Jennifer Lawrence => božská jako vždy! A vůbec Hunger Games se neuvěřitelně povedly. Vážně, netušila jsem do čeho jdu, protože jsem napřed knihy nečetla, ale film mě k tomu přiměl. Je to vlastně skvělá metafora na život.

Don Jon (2013)

Čekala jsem víc. Don Jon je nakonec spíš takové nadprůměrné béčko.

Odpojit (2012)

Příběh Bena a jeho rodiny je pro mě asi nejsilnější. Film se netráví příliš snadno, ale to je na něm skvělé. K zamyšlení.

Lásky čas (2013)

Dokonale vyvážený snímek, romantika, komedie, drama... jako v životě. Ale když to celé člověk vidí z pozice nestranného pozorovatele, je to úplně něco jiného.

One Direction 3D: This Is Us (2013)

Další dílo, které je podhodnocené proto, že tu někdo musí zaujímat nějakou pózu á la One Direction stinks... Opravdu povedený film o momentálně nejpopulárnějším boybandu, vizuálně nádherný, ve 3D je to zážitek. Navíc One Direction jako superhrdinové - supernápad! Dav zpívajících fanynek v kině člověka prostě strhne a cestou z kina už se slyšíte, jak pobrukujete: "And we dance all night to the best song eveeer.." Z mého pohledu skvělý film, o opravdu talentovaných klucích (teda ten Liam má ale rozsah), který nemusí nutně zaujmout jen fanynky či fanoušky, ale i obyčejného člověka, který by zrovna potřeboval naladit na veselejší strunku. Tihle britští kluci to umí. PS: Nejvtipnější je, že ČSFD a IMDb opět ztroskotává na bídném filtru uživatelů, takže hodnocení stojí za prd. Rotten Tomatoes je rozhodně se svými 65%/76% objektivnější. http://www.rottentomatoes.com/m/this_is_us/

Láska a jiné pohromy (2006)

Jak to říct, aby to nevyznělo blbě.... spousta nádherného Londýna, úžasně rozpačitá Brittany Murphy a navíc krásný Argentinec.