Gabretta

Olga Broulímová

okres Strakonice

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 15.10.2016  07:41

Tarantino v parádní formě! Ani minutu jsem se nenudila (a že těch minut bylo skutečně požehnaně!). Své udělala jak výborná kamera, tak koncert tónů (nejen) mistra Morriconeho. K tomu jeden herecký výkon lepší než druhý. Zkrátka skvělá práce!!! Jeden z nejlepších zážitků z v letošním roce viděných filmů a další snímek do řady "oblíbenců".

• 8.10.2016  10:25

Uvítala jsem, že film byl černobílý i výběr hlavní herečky. Hrála skvěle. Ale... pokud člověk nezná dopředu detailněji celý příběh O. H., příliš mu film nedá, protože děj je velmi zkratkovitý. Celkově tedy spíš zklamání.

• 17.1.2016  16:33

Jako celek fascinující podívaná! První, co zaujalo od úvodního záběru, byla bezchybná kamera (a střih). Skvělé záběry! Dále je třeba vyzdvihnout nádhernou přírodu - je až neuvěřitelné, že tohle všechno lze spatřit na zemi! A nakonec to nejdůležitější - výkon Leonarda DiCapria. Zahrál to fantasticky (a nebyl rozhodně sám - Hardy, Gleeson)! Jediné, co mi přišlo trochu nadbytečné, byly "snové" scény s Glassem - rušily a dějově nebyly (až na výjimky) prakticky k ničemu.

• 1.1.2016  13:20
    Tři bratři (2014)

"I když jsem jen prostý holub...", tak tenhle výtvor jsem nepochopila. Někdo se asi zbláznil... :-)

• 18.10.2015  16:18

Vizuálně mě film naprosto okouzlil, úžasné světlo!

• 1.1.2015  19:12
    Nordwand (2008)

Atraktivní, mrazivé, úzkostné. Jeden z nejlepších filmů zhlédnutých v uplynulých 365 dnech!

• 1.1.2015  19:07

Pomaleji už to asi nešlo... Severské vyměknutí.

• 16.12.2014  17:06
    Osmy (TV film) (2014)

Jiří Strach opět nezklamal. Prostě umí! "Nemůžu za to, že hovna tečou i v půl čtvrtý...!"

• 3.5.2014  19:10

Hudba příjemná, ale jinak jsem tenhle film spíš protrpěla. Celou dobu jsem čekala nějaký zvrat, větší proud emocí. Ale nic. Pořád dokola to samé. Asi tomu chyběl ten Mike...

• 3.5.2014  19:05

David Novotný s Josefem Somrem byli jako otec a syn jednoduše úžasní! Díky těm dvěma šlo o parádní podívanou, která dokázala dojmout i rozesmát.

• 31.3.2014  18:29

A stěrače stírají...

• 21.1.2014  07:18
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Zatím...

• 18.1.2014  09:56

Rozvleklé... a pomalu i delší než samotný boj Američanů proti terorismu. Řada pasáží velmi nudila. Postava ztvárněná Jessicou Chaistain byla už otravná a přišla mi snad i horší než ti teroristi - tolik je svou "aktivitou" převyšovala. Víc mě dokázal zaujmout až samotný závěr. Nicméně celkový dojem je rozpačitý.

• 12.1.2014  21:31

Film nebyl špatný, ale jako celek mi to přišlo dost nevyvážené. Nebyla nouze o vtipné scénky a dialogy, ale ani o nudnější a slabší pasáže. Film chtěl mít zkrátka v sobě od všeho trochu, nicméně to bylo spíš ke škodě než k užitku. Pobavila mě přítomnost pánů ze "4" v podání Josefa Vinkláře a Františka Filipovského. A Jana Brejchová byla okouzlující!

• 5.1.2014  08:17

Šokující?! Spíš jen velká nafouknutá bublina kolem toho... Ve skutečnosti nebylo, čím by film zas tak šokoval. Je to prostě příběh, jen ne o tématu, o němž se běžně filmové příběhy vyprávějí. Na film jsem se moc těšila a Trier nezklamal, ba naopak - a ukázky z "2" vypadaly na ještě syrovější zážitek! Líbilo se mi pojetí tématu a styl, kterým se Charlotte Gainsbourg "otvírala" světu.

• 1.12.2013  20:00
    Patrola (2012)

Zajímavě natočená drsná a nekompromisní podívaná, výborné herecké výkony. Dostalo mě to!

• 17.11.2013  13:24

Obchod pro sebevrahy - tenhle název musí zaujmout, ať chcete nebo ne. Animačně zajímavé a zdařilé, ovšem velká škoda příběhu. S tak parádním námětem by šlo určitě pracovat mnohem lépe, s větší fantazií a hlavně tak, aby bylo celé dílo zábavnější. Takhle jsem si užila prvních pár minut, plna očekávání, ale pak už mě příběh v podstatě vůbec nezajímal. Takový rychle účinkující jed - za chvíli je po vás. Nevím, co přesně mi scházelo - možná nějaké nenadálé překvapení. Zkrátka dobrý nápad, bohužel jen průměrně využitý.

• 26.9.2013  05:22

Krásný filmový zážitek, který stojí za vidění - především Pavel Landovský skutečně pobaví. Ne všechno je ale k smíchu...

• 13.9.2013  08:32
    Babovřesky (2013)

Troška je prostě Troška. Jiné filmy točit nechce a ani nebude. Proč taky? Že ho kritika drtí už od chvíle, kdy oznámí svůj záměr točit další film - nevadí. Lidé na jeho filmy chodí a to je to hlavní. Já jsem od Babovřesk nic neočekávala - prostě jen porci lidového a obyčejného humoru, který z mého pohledu chvílemi bývá až trapný. No a bylo to tak. Občas se při sledování pousměju, občas si řeknu, že bych snad tuhle větu nechtěla ani napsat, natož ji vyslovit ve filmu, jak mi přijde hloupá. Ale ve výsledku mě Babovřesky rozhodně nenudily, i když děj byl hodně předvídatelný. Slabší scény i vtipy jsem přetrpěla, kudlu do zad mi vrazila až závěrečná taneční párty v kostele. Trilogii Slunce, seno... se to nevyrovná, to je bez debat, i když snaha přiblížit se "sluncesenovskému" stylu tu určitě byla. Ovšem až moc křečovitá. Pro mě za **.

• 5.9.2013  12:05

Po téměř celou dobu sledování filmu jsem podezřívala Bolka Polívku, že zatajil svou další dceru! Patty Duke mi tady přišla tak strašně podobná Anně Polívkové. :-) Film to byl krásný. Některé pasáže sice méně záživné, ale jako celek příjemné. Cesta od nejisté a sebe samu hledající dívky k sebevědomé a krásné ženě.

• 4.9.2013  07:06
    Gosford Park (2001)

K mému velkému překvapení mě film vůbec nenudil. Těšila jsem na se hezké kostýmy a dobovou atmosféru, čehož se mi dostalo. Jako bonus navíc i příjemná hudba a dobré herecké výkony (sledováno především kvůli Kristin Scott Thomas, i když tady měla mnoho šikovných kolegů a kolegyň, kteří hráli skvěle). Ze začátku bylo snad i jednodušší orientovat se ve služebnictvu než v urozených hostech - pomalu v každé scéně bylo lidí jako kobylek. Vražda tomu dodala trochu tajemna. Užila jsem si to.

• 2.9.2013  15:16
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Závažné a stále aktuální téma alkoholismu - perfektně napsané, excelentně ztvárněné. Oči Vladimíra Menšíka dokázaly říct všechno...

• 2.9.2013  07:33
    Muž mezi kosatkami (TV film) (2010)

Záběry s mláďaty rypouše sloního byly úchvatné!

• 30.8.2013  07:43

Vizuálně přitažlivé, herecky obstojné, příběh spíš průměrný. Jediná věc, která mi opravdu vadila byl pokus o zakomponování současné hudby do příběhu z 20. let 20. století... Trochu úchylné a rvalo to za uši. To, že se módní vlny vrací ještě neznamená, že je můžeme takto libovolně "prasit".

• 24.8.2013  07:06
    Kmotr (1972)

Těšila jsem se na film jako malá holka. Podle zdejšího hodnocení a názorů z doslechu jsem si říkala, že to bude určitě perfektní podívaná. Ale zase tak perfektní mi to bohužel nepřišlo... Střelba a vůně střelného prachu, krev, léčky, únosy a hlavně napětí - to bych očekávala od mafiánského filmu v první řadě. Přede mnou se odehrál pouze slabý odvar očekávaného. Příběh mě za srdce příliš nechytil, tempo nebylo nijak závratné. Potěšilo mě tak hlavně zachycení doby a herecký výkon Al Pacina a Marlona Branda. Asi jsem na mafiány a gangstery ještě příliš "malá". Snad to příště bude lepší... :-)

• 22.8.2013  07:50

U první půlky jsem si přímo chrochtala blahem - krásná kamera a hudba, k tomu výtvarné umění, úžasný Geoffrey Rush a lákavý příběh... S přibývajícím časem kouzlo filmu mírně opadalo. Hlavní zápletka se už dala odhalit - i když nakonec to bylo ještě o píď zamotanější a i Geoffrey ztratil na chvíli trochu šťávy. Závěr pro české oko potěšující, pro pivnici U Milosrdných asi poslední role ve filmu - v srpnu 2013 ukončila svůj provoz. Jako celek výborná filmová podívaná a jeden ze snímků, které mě z letos viděných (a potažmo i letos premiérově uvedených) potěšily nejvíce.

• 20.7.2013  22:56

Čekala jsem mnohem víc - severský film, zajímavé téma a Mads Mikkelsen. Začátek ještě nebyl tak špatný, ale pak se to jaksi roztříštilo a začalo to být už trochu překombinované a chaotické. Napětí nikde. Myslela jsem si, že ten dánský odboj měl větší koule. Škoda českého dabingu - v originálním znění s titulky by bylo sledování filmu daleko příjemnější.

• 15.7.2013  11:04
    Jméno (2012)

Svěží francouzský vítr zavál v ten pravý čas. Už pěkně dlouho jsem se u sledování filmu tak nepobavila, naposledy mě takto okouzlili Nedotknutelní (2011). Komedie, ve které hlavní postavy v podstatě neustále mluví - jestli bylo ticho 5 minut, tak je to hodně! Ten jazykový vodopád byl chvílemi až neuvěřitelný! :-D Hlavní postavy jsou obyčejní lidé se svými starostmi a svérázným smyslem pro humor, navíc perfektně ztvárněné neokoukanými hereckými tvářemi. Nevím, jak kdo, ale já jsem se v tom filmu částečně i našla a musela jsem se sama sobě smát. :-) Zkrátka skvělý film, který si mě zcela získal a budeme se vídat častěji! Heil, Pepito! :-D

• 15.7.2013  07:53

Musím uznat, že barevnost a kreativita tomu rozhodně nechyběly. Nicméně čeho je moc, toho je příliš. A nejvíce tam bylo Jamese Franca. V některých záběrech bych ho nejradši nakopla do hlavy, aby se probral a přestal to tak přehánět... Děvčata to táhla vcelku slušně, i když na zelenou Milu Kunis nebyl moc hezký pohled a předobré Michelle Williams by taky slušelo trochu více drsnosti. Jako celek mě to bavilo a docela příjemně překvapilo.

• 13.7.2013  07:20
    Očista (2012)

Historická linka mi přišla poutavější a jsem ráda, že jí bylo věnováno více prostoru. Část příběhu ze "současnosti" byla až moc brutální a místy i nechutná. Dohromady šlo ale o velmi zajímavý příběh se zdařilým hereckým obsazením a výbornou atmosférou! Všichni jsou mrtví.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11