Kajínek (2010)

Nic moc jsem nečekala, nic moc jsem dostala. Vladimír Dlouhý se ale rozloučil v nejlepší herecké formě.

Šunka, šunka (1992)

Nemuselo by být vůbec špatné sedět si tak pod pláštěm noci (ovšem vybavena alespoň malým zdrojem světla) u ohrady s býkem, konzumovat šunku a sledovat snažení Javiera Bardema (v ryze přírodním provedení) o zkrocení býka... Z Penelopé Cruz již na samém začátku její herecké kariéry sršelo nepředstavitelné množství energie a už tehdy jí rozhodně nechyběl půvab.

Těžká váha (2005)

Děj byl dobře zdramatizován obdobím hospodářské krize - i těm, co původně něco měli nakonec zbyde jen luxusní byt bez nábytku (Paul Giamatti to řekl a předvedl velmi výstižně), pokud jim vůbec něco zbyde. Ještě, že boxovat se nezapomíná! Russell Crowe umí a výborná Renée Zellweger si může konečně oddechnout. Je po zápase.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Al Pacino jako ztělesnění spravedlnosti předvádí dobrý výkon. Vrchol celého filmu na sebe nechal dlouho čekat, ale stál za to - úvodní řeč Arthura Kirklanda v soudní síni vyvolává až mrazení v zádech, neuvěřitelné provedení!

Kawasakiho růže (2009)

Od začátku mě na tomhle filmu fascinovalo to napětí, které panovalo mezi ústředními postavami. Krok za krokem blíž a blíž k výbuchu a ten nastal - nádhera! Zajímavý námět dokázaly bravurně podtrhnout výborné výkony herců - Kolářová, Chudík, Huba, Vlasáková. Dojem mi kazil jen jeden jediný faktor - Antonín Kratochvíl. Jeho fotografie neznám, ale ať už jsou jakékoliv, určitě budou lepší než jeho herecký výkon. A hlavně, pokud by ještě někdy v něčem hrál, AŤ NEMLUVÍ!

Barton Fink (1991)

Mnoho povyku pro nic. Čekání na konec se zdálo nekonečné. K čemu to všechno?

Tichá bolest (1990)

Výborný výkon Rudolfa Hrušínského a Ivana Jiříka. Výpověď o minulých krutostech, křivdách a utrpeních, která si neseme životem. Škoda jen mírné chaotičnosti v řazení vzájemně se prolínajících úseků obou dějových linií, člověk se v tom pak malinko ztrácí.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Ta animace a ten klavír, paráda! Vtipné, poutavé, pro mě originální. Báječné detaily - ten červ, co pořád vyhazuje nevěstě oko, ten je zkrátka dokonalý!:o)

Po životě (2009)

Pohřebák Liama Neesona byl perfektní, Christina Ricci se jako mrtvola snad už narodila - nebýt jich dvou, asi by to bylo k nekoukání.