Jízda (1994)

Zajímavá kamera a výborná Aňa Geislerová - bez těchto dvou faktorů by to podle mě za moc nestálo

Adelheid (1969)

Nelehká doba do sebe často splétá osudy lidí, kteří by se asi bývali nikdy nepotkali. Petr Čepek působí jako bílá vrána mezi příšlušníky RG (výborný Pavel Landovský - pro podobné role se snad narodil) i policií. Nechová se jako uzurpátor, ale hledá domov. Emma Černá jako zástupkyně německého živlu hraje skvostně - její tichý vzdor, hrdost, pohled jejích očí!

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

"Babička ničemu nerozumí, všechno zkazí a hlavně by si měla vočuchat paní Boženu Veverkovou!" Výborná Barbora Hrzánová mě nezklamala! Ale bez vedlejších postav bych se klidně obešla, ani jeden mi do hry neseděli.

Příběh létající pevnosti (1944)

Úchvatné a neuvěřitelné záběry, pohled na palubu letadla, do kuchyně vojenské taktiky a v neposlední řadě i pohled na Evropu válečných let druhé světové války.

Černá labuť (2010)

Natalie Portman byla bez pochyby dokonalá. Ovšem já jsem i tak asi čekala ještě trochu víc od filmu jako celku.

Malá Miss Sunshine (2006)

Vůbec bych nečekala to, co jsem nakonec viděla. Ať už člověk chce nebo nechce, tohle ho prostě vtáhne a nedovolí mu ani na okamžik se nudit. Příliv pozitivní nálady. Hlavní postavy jsou tak specifické a tak výborně se doplňují. Celý film má příjemně svižné tempo a to vůbec není způsobeno tím, že běžíte za "autobusem" a ... teď ...zrovna ... naskakujeteee...

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (2009)

Vskutku originální zpracování a film plný krásných detailů - např. vláček ze starých vlakových jízdenek nebo podoba "půdní domácnosti", ale bohužel mě to nechytlo takovým způsobem, jakým jsem čekala. Jiří Lábus je jako zloun perfektní, ale na příběhu jako takovém by bývalo bylo lepší ještě zapracovat.

Dvě z policejní brašny (1996) (TV film)

Jednoznačně zklamání, humoru pramálo, příběhy prakticky o ničem, asi tvůrčí krize Smojlaka a Svěráka.

Vítejte v KLDR! (2008)

Velmi zajímavý dokument, který nahlíží do "turistické reality" v Severní Koreji. Napadá mně k němu jen jedna jediná otázka, která patří ke každému organizovanému zájezdu: Kdy už bude rozchod?

Pouta (2009)

Jmenuju se Antonín, tak mi tak říkejte... jinak to s vámi nemusí dopadnout dobře, ale ani to vás možná nezachrání.