Fantastická čtyřka (2005)

Rozhodně jeden z nejhorších filmů podle komiksu. Po dějové stránce tupé a nemožné. Herecké výkony, které se neopírají o nikoho, jsou navíc katastrofické. A záporák, který vypadá jako kdyby vylez z kovošrotu, je pro film naprostou zhoubou. Když už je u filmu děj a obsazení špatně, tak by se člověk chtěl dočkat zábavy, o které ale zde nemůžeme mluvit. Styl filmu ala (Hollywoodská ruka mává ,, Vidělej mi pachy ") je naprosto očividný.Tento film můžeme maximálně zařadit možná tak tři skupiny pod výborného X-Men 2.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Tento díl je určitě ze všech nejslabší. Vtípky, které jsme viděli již v prvních dvou dílech, jsou naprosto hloupé a vytvořené, aby pletli hlavy dětem( např. Sid vnucuje dinodětem vegetariánskou stravu). A netřeba mluvit o gigantických nelogičnostech na které se autoři asi vykašlali. Snad jenom občasné trapné scény, u kterých se člověk může opravdu pouze zasmát.

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř je opravdu vynikající film, scénář, herecké výkony prakticky všech hlavních postav v čele s oskarovým Heathem Ledgerem, temná hudba Hanse Zimmra která filmu sedí a dodává už tak napínavému snímku tu pravou temnou atmosféru ale především režie CH.Nolena je úctyhodná. Všechno do sebe krásně pasuje kamera,střih,hudba atd.Nenudil jsem se ani minutu, jen jsem zíral jak někdo dokáže takhle natočit komixovej film. Největší plus filmu je mimo jiné záporák Joker jehož dialogy jsou napsané ale hlavně zahrané naprosto přesvědčivě a s grácií.Oscar pro Ledgera byla jasná záležitost.Film má neuvěřitelnej spád a samozřejmě konec který je třešnička na velmi chutném dortu.Většina scén jsou vyšperkované a číší z nich drama i dilema, láska i nenávist.Nolenova ruka jde prostě vidět.=Chaos,láska,osud,nenávist,drama,sebeobětování- to je Temný Rytíř!! Momentálně nejlepší komixova adaptace jaká kdy byla natočena.

Smrtonosná past (1988)

Tento je jeden z nejklasičtějších akčních filmů, a rozhodně kultovní.Je tady téměř všechno co má správný akční film mít, charismatický a vtipkující hlavní hrdina Bruce Willis,intelektuální šílenec Alan Rickman(podle mě je to jeden z nejlepších záporáků jakého jsem ve filmu viděl).Tohle je akční jízda s partou teroristů v uzavřeném L.A. mrakodrapu, kteří narazily na malý háček a tím je John McClane.Vše je výborně zrežírované,zahrané a nepostrádá spád ani napjetí.U tohoto filmu se rozhodně nudit nebudeteTohle je jeden z mála inteligentních akčních filmů, který se opravdu povedl. Pět hvězd je rozhodně na místě.

Batman a Robin (1997)

Clooney v roli Batmana bych přirovnal jako Carreho v roli Barbara Conana. Na jeho výkonu se odráži vše. Arnold natřený jakousi stříbrnou barvou a Uma Thurman v pyžamku proti, kterým stojí Herr Clooney mně nedělal vůbec dobře a ještě k tomu prachbýdné herecké výkony, to se opravdu nedá vydržet. A do celého toho guláše Schumacher přimíchá ještě směšného Robina tak můžeme mluvit o štestí, že Schumacher netočil další díl..

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Snaha Andersona o nějaké rozumné skloubení Vetřelce a Predátora se rozhodně nepovedlo. A když se ještě stane obětí takového scenáře tak se nemůžeme divit, jak to dopadlo. Herecké výkony byly podprůměrné a hodně prachbýdné a navíc duo Predátor a ,, amazonka" Sanna Lathan je dost k smíchu.

Souboj Titánů (2010)

Leterrier a jeho pokus o znovuzrození prvního povedeného filmu mě nanejméně zarmoutil. Patetický, urychlený a nudný film ve kterém vypadá Olymp jako pračka a bohové jako prádlo. Samozřejmě se film neobejde bez spousty chyb a nelogických scén, které by stačily na dva filmy (např. Scéna, kdy Worthington říka, že neumí zacházet z mečem a hned v první scéně s nim umí jedna báseň). A další věc se kterou se Leterrier vytáhl byla ta medůza s tvaří modelky, které by se neleklo ani dvouleté dítě, připadala spíše trapně. Pasáž s medúzou byla unikát i v tom, že přední bylo ve Perseově skupině deset členů po ní už jen Perseus, který jako blesk nasedá ještě na trapnějšího černého Pegase. Na tomto filmu je vše špatně a za zmínku stojí pouze Hades, ktreý v podání Ralpha Fiennese byl povedený, avšak jeho prostor ve filmu byl bohužel velmi malý.

Prokletý ostrov (2010)

Výborný film od Martina Scorseseho, který nepostrádá kvalitu. Tajuplná atmosféra střídaná momenty překvapení, DiCaprio s oscarovým scenářem vynáší tenhle film do oscarových končin. Scorseseho genialní atmosferické prvky, které měli pořádnou esenci a k tomu bouřlivá atmosféra a vynikající konec..

Planeta opic (2001)

Vše co je cenné na tomhle filmu jsou masky, které by asi málokomu vadily, avšak po dějové stránce je to dílo odbyté. Burton chtěl oživit tohle téma, ale s tímhle příšerným scenářem a heroistickým Wahlbergem se mu to povést ani nemohlo. Bohužel film se neobejde bez většího počtu nudných pasaží, které jsou akorát výplní stopáže a diváka doslova otráví. Tohle se Burtonovi opravdu nepovedlo a do budoucna by se měl zaměřit více na dějovou složku.Taktéž Burtonova snaha šokovat v závěru filmu byla zcela zbytečná a nejasná. Po zhlédnutí filmu se člověk cítí akorát tak zmatený takže celá pointa jde v důsledku toho do hajzlu. Za zprznění této klasiky bych Burtona zavřel.

Junior (1994) odpad!

Arny, Arny jak se k tomuto filmu dostal??? Trapné, nevtipné, bez špetky citu pro scénář, o kterém nemá cenu hovořit. Arny si nasadí intelektualské brýle a páchá filmový zločin celých 109 minut.De Vito v roli bezcenného doktůrka a Arny v rodinném provedení se snaží doslova katapultovat filmové fanoušky na MĚSÍC.