• Thriller

Ken Park (2002)

Zase tak hrozné to není... Možná, kdyby se té látky chytil nějaký sexuálně nefrustrovaný jedinec, vyšlo by z toho ono sociální drama. Vyšlo z toho pár plytkých "příběhů" s minimální provázaností. Na druhou stranu film hezky uteče a nenudí, ale jeden od toho nesmí nic čekat (taky se nedočká)

Hrdina (2002)

Vizuální orgáč - vítězství formy nad obsahem. Posadit se a užívat si ty obrázky... :-)

Bolero (2004)

Škoda, škoda, látka měla potenciál... 2* za výtvarnou stránku/kameru, hudbu, Stropnického, Bartošku a Krause. Jinak je to docela opruz. Zbytečně roztahané. Proč všechny režisérské pokusy FAB dopadnou přinejmenším rozpačitě?

Nuda v Brně (2003)

Já nevím, čím to je, ale cítím velmi silnou potřebu se podívat do Hluboček :-)

A teď něco úplně jiného (1971)

Nemůžu dát 5*. Hodina a půl složená ze skečů MPFC je nálož, která je už příliš těžká. Celovečerní film na toto "téma" je špatná forma. Proto hvězdička dolů. Obsah je ovšem bez diskusí...

Brazil (1985)

Tak Terry Gilliam opět zabodoval. Tady se vůbec nestydím za to, že jsem ten snímek (úplně) nepochopil. Asi nejsem sám. Přes dvě hodiny čumím na směs podivných postaviček, obrazů, zvuků a psycho představ, nechápu to, ale přesto mě fascinují tak, že je nedokážu vypnout :-)

Scary Movie 3 (2003)

Viděl jsem to včera a dnes si už nemapatuju na nic zásadnějšího z toho filmu, tedy není to bůhvíco. Občas se jeden zasměje, chvílemi je to dokonce i docela solidní parodie, často nuda. Po úděsné dvojce zasloužené 3*

Společnost mrtvých básníků (1989)

Toto je jeden kousek z mé Top 10. Nenápadný nádherný film s neskutečným závěrem, který musí pohnout s každým, kdo má kouska citu v těle :-)

Truman Show (1998)

Vynikající... Jako nejlepší bych neviděl výkon Jima Carreyho. Že umí hrát jsem už dokázal ve filmech, které jsem viděl dřív (Muž na měsíci) i když natočených později. Ze začátku se sice jeden orientuje hůř, ale potom se to rozjede. Kromě drobných logických chybiček je ten film vzácně vyrovnaný po všech stránkách - tzn. vynikající všude. Dost jsem se bál, co tvůrci provedou se závěrem, jestli ho nezprzní nějakým nesmyslným happy-endem, ale i ten byl super. ***** ale hlavně za myšlenkovou hloubku.

Černí baroni (2004) (seriál)

Mám asi osobní antipatie k p. Holubovi - asi ho to baví, ale já ho nemusím... Jinak ale slibný úvod. Vzhledem k tomu, že máme notoricky známou knižní předlohu a kažnému známý film, tak je celkem jasné, že tento SERIÁL NEMŮŽE dopadnout dobře. Nejlépe tak, že to nebude průser. Jako Nemocnice II.