U mě dobrý (2008)

Komedie? Smál jsem se asi jen dvakrát. Docela mě pan Hřebejk zklamal. :-( V první půlce filmu jsem se strašlivě nudil, druhá půka už dostala konečně nějáký pořádný děj a docela jsem se bavil, ale čekal jsem od toho víc...

Od soumraku do úsvitu (1996)

Průměrná akční horor-komedie, v první půlce filmu jsem se trošku nudil a v té druhé bylo zase až moc akce, ale pobavil jsem se dobře. Líbil se mi hlavně George Clooney a jeho nebojácnost. :-) Není to špatný film, je to taková lepší komedie s hororovými prvky. :-)

Věc (1982)

Kurt Russel běhající s plamenometem po americké výzkumné stanici v Antarktidě snažící se spálit něco, něco mimozemského a chytrého. Skvělá podívaná s perfektní atmosférou opět dokazuje, že ty nové horory se něčemu takovému nemohou rovnat. ;-)

Krok za krokem (1991) (seriál)

Průměrný komediální seriál u kterého se občas velmi dobře pobavím, ale na Přátelé nemá! :-) Jinak u Codyho smíchu se musím smát vždy také. :-)

Forrest Gump (1994)

Nic lepšího pan Zemeckis natočit nemohl a snad už ani nenatočí, nechci ho podceňovat, ale tak úžasnou filmovou podívanou jsem zažil snad už jen u Vykoupení z věznice Shawshank. :-) Přiznávám, že mi u filmu ukáplo hned několik slz, opravdu mě celý ten příběh dojal a Tomovi Hanksovi se podařil brilantní herecký výkon! Kloubouk dolů a abych nezapomněl, navždy si budu pamatovat větu: "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš co ochutnáš." :-)

Rocky IV (1985)

Jakmile jsem se dozvěděl, že ve čtvrtém díle této úspěšné a pro mě oblíbené série nastoupí Sylvester Stallone proti Dolphu Lundgrenovi nemohl jsem se dočkat na tu podívanou. Ve čtvrtém díle je podle mě Stallone v té nejlepší kondici. Tento díl je pro mě ze všech nejlepší, přináší smutné chvíle, ale i radostné a inspirující momenty. :-) V každém díle se nejvíc těším na to jak někdo Rockymu "otevře oči" a on začne naplno makat, aby zápas vyhrál. PS: A ta hudba, ta hudba!! :-D Na jedničku!

Kruh (2002)

Toto je pro mě aspoň pořádný horor! Jak už psal golfista, bál jsem se si tenhle film jenom půjčit! :-) Tento film má opravdu nádhernou atmosféru, doplněnou skvělou strašidelnou hudbou a záběry při kterých člověku naskakuje husí kůže! A opět se potvrdilo, že vyvražďovyčky už nejsou ono a člověk se u nich nebojí. Je potřeba nového typu strachu, který (tedy aspoň mě) tento film umožnil zažít.

Saw 6 (2009)

Každým dílem této série přibývá více krve a nudy. V tomto díle obvzlášť! Nudil jsem se, zíval, převaloval v křesle... První díl se mi líbil, zaujal mě, byla to zajímavá podívaná, ale tohle? Tohle je omyl! Podle mě ztráta času. Jinak Hoffman mi už přijde jako "nový" Jigsaw poněkud trapný a vlastně i nesmrtelný. Tato krimi-hororová série ztratila své kouzlo po 2. díle. :-(

Avatar (2009)

Poprvé jsem tento snímek spatřil v traileru v kině CineStar a popravdě jsem z toho moc nadšený nebyl a těch modrých potvor jsem se i tak trochu bál. Ale po premiéře se ke mě dostali samé dobré odezvy, tak jsem se tedy rozhodl na tento snímek vydat do kina ve 3D. Byl jsem ohromen a nadmíru spokojen jak po stránce příběhové, tak hudby a počítačové animace. Příběh je plný emocí, člověka dojme a je názornou ukázkou jak lidé ničí přírodu pro peníze. S výkony herců a exotickou hudbou jsem byl také spokojen a o počítačových animací ani nemluvě! Myslím, že se panu Cameronovi se zase něco povedlo a tento film si určitě zaslouží vstoupit do síně slávy!

Temný rytíř (2008)

Myslel jsem si, že démoničtější Joker než kterého jsme mohli vidět v úplně prvním Batmanovi už neuvidíme. Mýlil jsem se. To Heath Ledger mě vyvedl z omylu a hlavně díky němu je tento film tak úspěšný. Byl to jeho neuvěřitelný herecký výkon na který jsem koukal s otevřenou pusou. Soundtrack je také výborný, ostatně co od Hanse Zimmera a Jamese Newtona není výborné? Christian Bale zahrál Batmana také skvěle. Tento film patří mezi mé nejoblíbenější a jeho zatím 40.příčka ve 200 nejlepších filmech je opravdu zasloužilá!