Monoxid

Průkopnice Postinfantilismu

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 20.6.2017  23:50
    GANTZ: O (2016)

Přesně, jak jsem si to představovala. Tak přesně podle mangy, jak jen to šlo do osamostatněného filmu převést. Film mě nenechal ani na minutu vydechnout. Přestože jsem mangu četla už nějaký ten pátek dozadu a příběh mi v hlavě pobledl, neztrácela jsem se a věřím, že i neznalci tohoto veledíla mohou mít slušný přehled o tom, co se odehrává. „Anime bylo lepší?“ Nesouhlasím. Anime udělalo celkem bídnou práci, co se týče převádění stylu mangy v pohyblivý obraz. V tom směru byl film excelentní. Teď toužím po tom, aby takto zpracovali celý příběh... Třeba mám šanci se toho dožít!

• 1.6.2017  15:13

Friday: The Musical. Jako vážně. Z lehce nedokonalého, avšak osobitého zpěvu nebolí uši zdaleka tolik jako z autotune. Proč. V kombinaci s nerealistickým CGI je to papundeklová nádivka roku. Když jsem byla malá, pocťovala jsem sekundární trapnost už kvůli čiré skutečnosti, že zpívali. Teď, když jsem dospěla k tomu, že se mi Disney písničky líbí, mi je kazí takhle. Další zdroj mé nelibosti je ideologický podtext, který se zas POHÁDCE snaží někdo narvat. A plýtvání hereckými talenty. Jestli se na to někdo podíval proto, že tam hráli Ian McKellen, Emma Thompson a spol., taky to moc nevypovídá o kvalitě filmu samotného. Jako poslední kapku bych ráda zmínila svou rozhořčenost nad tím, jak Belle, toliko oslavovaná emancipovaná, samostatná žena, více zkazí než napraví, a to téměř pokaždé, když ve filmu otevře pusu.

• 2.5.2017  00:22
    The Red Pill (2016)

V dnešní době nevídaný počin. Feministka hledá témata pro svůj nový dokument, rozhodne se zaměřit na „rape culture“ a ke svému překvapení zjistí, že je tu nezanedbatelná druhá strana „barikády,“ která neměla mnoho příležitostí dostat se ke slovu. A tak se drahá Cassie pouští dolů králičí norou a pomalu přichází na to, že svět není tak černobílý, jak by ho feministky chtěly malovat... Film jsem se rozhodla shlédnout poté, co se kolem něj zvedla bouře nevole a protestů proti jeho promítání. Dobrá práce! Mnoho z nás by se o něm bez té vší negativní publicity možná nikdy nedozvědělo!

• 21.4.2017  01:21
    Westworld (TV seriál) (2016)

Vítejte ve světě, kde lidé dospěli na vrchol svých možností, vyrábějí dokonalé roboty, vyléčí každou nemoc a každé zranění, žijí v blahobytu a... nedokáží vyměnit blikající zářivku.

• 31.3.2017  23:32

Jsem rozpolcená. Plánovala jsem napsat, jak se cítím podvedená, jak film těží z estetiky původního anime, avšak je bezobsažný, myšlenkově prázdný a tak dále... jenže už to napsat nemůžu. A když zároveň řeknu, že nechci spoilerovat, už to je v podstatě spoiler... (pro znalce předlohy.) Čekala jsem, že způsob, jakým bylo ze zápletky vybrusleno, ocení především právě znalci předlohy a neznalí budou film spíš odsuzovat jako vykrádačku už jinde viděných konceptů. Jsem překvapená množstvím těch, kteří se zaseknou na prostém „není to tak dobré jako starý GitS“ - on měl snad někdo tak přehnaná očekávání? Já musím naopak tvůrce pochválit, přestože mě tam vytáčela násilně vecpaná vysvětlování a příliš okaté odkazy na původní film. Byla to totiž dost dobrá podívaná. Jsem ráda, že se mnou souhlasí alespoň ti, co předlohu neviděli, a nejsou do ní proto příliš snobsky zahledění. Možná to hodnocení ještě zvýším...

• 12.2.2017  22:51
    Víla z jeskyně zla (TV film) (1991)

Dvakrát jsem se zasmála.

• 10.2.2017  00:05

Nejpřeceňovanější anime roku 2016. Příběh nepřináší nic nového. Mistrně poskládané střípky nepříliš okoukaných klišé, skvěle odvedená řemeslná práce, emoce naladěné tak, aby film rezonoval ve vaší vlnové délce. Ale aby bylo jasno, stále je to výborná podívaná. U první poloviny jsem se náramně (neironicky!) bavila, ta druhá se na můj vkus už trochu táhla. Obávám se, že máme tendenci promíjet animovaným filmům mnohem víc, než by prošlo u hraných. Asi proto, že reálněji působící fikci budeme rozpitvávat ze všech hledisek, kdežto zde se necháme unést do jiné dimenze a když přistoupíme na režisérovu hru, zapomeneme na pozemské zákony a na konci nám zůstane jen ona melancholická rezonance... K žebříčku filmů mého života má však toto mooc daleko.

• 12.1.2017  21:20
    Pasažéři (2016)

Ehm... mohlo to být horší. Nápad dobrý. Zajímavé rozehrání situace. Útok ze strany náročných etických dilemat. Rozehrávání scénáře moderního trosečníka. Hezký, hezký. Jenže pak přijde Ten moment. Á, někdo chce zase krávu podojit do sucha! Takže Bum Prásk a místo komorního dramatu tu najednou máme Armageddon a Titanik a Ne, Nebudem s tím šetřit, protože my chcem být Velkolepí, když jsme v tom vesmíru, že jo! Jenže jediné, čeho při nastavené úrovni logiky docílí, je komičnost Červeného Trpaslíka. A já lituju, že jsem si do kina nevzala lahev vína. Měla jsem pocit, že vše, co se stalo ve druhé půlce, bylo čistě účelové, aby byl ospravedlněn závěr filmu. A takový pocit by divák mít neměl. Co vzniklo, je prasopes. Scifárna, na kterou může te vzít i holku, protože je tam i trochu tý romantiky, že jo. Kdyby aspoň smysluplnost té sci-fi půlky nebyla děravá jak cedník.

• 4.1.2017  23:39
    La La Land (2016)

A ne. Nedám jim tu poslední hvězdu. Ale z naprosto jiných důvodů, než bych mohla čekat před shlédnutím samotného filmu. Víte, já nemám moc v lásce muzikály. Nemám ráda přeslazené romantické filmy. Nemám ráda kýč typu „nezvratný osud“. Nemám ráda Ryana Goslinga a jeho štěněčí očička. Z těchto všech pohledů mi film vytřel zrak, přetáhl mě na svou stranu a já to žrala. Písničky byly vkusné, poslouchatelné, romantika velice svěží, náhodná setkání vtipná a nenucená, spíš působící dojmem že „svět je malý“, no a Ryan Gosling... ten má tak zvučný a medový hlas! Tak proč nevykřikuji do nebes, že to byl nejlepší romantický film mého života? (I když povězme si upřímně, možná byl, konkurence není moc vysoká.) Protože tlačili na strunu až struna praskla. Nevím kde přesně pro mě nastal ten moment, kde já myslím: hlavně neudělejte tohle! Bylo to hezký, ale tímhle byste to přehnali! No a film udělá přesně tohle! Proč se to musí u tolika filmů dřív nebo později stát? Proč?? Ale možná to není váš osud. Možná pro vás kouzlo Víly kmotřičky bude fungovat až do konce. Pro mě bohužel vyprchalo už za pět dvanáct.

• 3.1.2017  15:27

My už tohle asi nepochopíme. Nejsilnější stránka snímku v době jeho vzniku byla ta neošoupaná originalita, roztřesená kamera způsobující dosud nevídanou realistickou atmosféru. Když se na to pak koukáte 's někým doma na gauči', pak to nebude mít žádoucí účinek. Tím spíš pokud jste už viděli x dalších filmů snažících se těžit z onoho efektu ruční kamery... Přiznejme si, že samotný, de-mystifikovaný film je o ničem. Nejsou tam žádné pořádné lekačky, protože co byste na té zrnité obrazovce chtěli vidět, není tam pořádný děj, postavy se chovají hloupě jako všichni správní hororoví protagonisté. Pokud u toho nečůráte strachy, protože je to opravdový záznam ze studentského čundru, který vám tajně podstrčil spolužák, tak prakticky o nic nejde.

• 29.11.2016  21:23
    Keidžo!!!!!!!! (TV seriál) (2016)

Podívejte se na to, je to neskutečná p*del! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

• 25.11.2016  11:49
    Júri!!! on ICE (TV seriál) (2016)

Toto je rozhodně můj anime favorit roku 2016. Že jsem se po dlouhém váhání rozhodla na seriál podívat, nelituju ani co by se za nehet vešlo! Když mi k němu zabrousí mysl, přeskakuju do fangirl módu a neváhám vykřiknout, že je to přímo poklad seslaný z nebes! Mám takovou teorii. Když se zaběhne nový žánr a křivka jeho popularity se blíží k vrcholku, objeví se seriál, jenž drahému žánru uštědří kopanec, že se div nezačne kutálet z kopce. Seriál zdánlivě plní všechna nepsaná pravidla na výbornou; dotahuje je nejen do extrému, ale až za hranici. Tak nám mecha žánr přinesl Gurren Lagann, mahó šódžo Madoku, únosy do fantasy světů vyplodily Re:Zero... a žánr sportovního anime pro slintající puberťačky vyústil v Yuri!!! on ice. Seriál nás nešetří. Hned v prvních minutách nás omráčí supersamcem Viktorem a první epizoda nastíní, kam se celá záležitost bude ubírat. Jenže nakonec nic není úplně tak, jak byste to čekali od žánrových předchůdců. Takže proč toto není označené jako shonen-ai? Odpověď je absurdně prostá. Protože toto je sportovní anime. Centrem pozornosti zde není fanservis, ale krasobruslařský šampionát. Vztah Viktora a Yuriho není míněn jako pastva pro oči yaoistek (i když výsledek může být stejný), nýbrž jako představení realistického, přirozeně se vyvíjejícího vztahu dvou lidí. Bez nadsázky. Bez nálepky. A já tleskám a roním slzy dojetí. Jen tak dál, Japonsko! >confirmed: YoI saved 2016

• 20.10.2016  20:01
    Saiki Kusuo no Sainan (TV seriál) (2016)

Toto je vlastně parodie na smršť seriálů s OP superhrdiny, mimozemšťany, vojáky v utajení... doplňte si sami. Saiki se snaží zapadnout. Chce, aby si ho nikdo nevšiml, chce vystudovat střední s průměrným skóre a chce v klidu pojídat kávové želé. A je pro to ochotný obětovat cokoli... Většinu času maskuje a napravuje, co sám způsobil, zbytek času napravuje, co způsobili jeho šílení spolužáci (najdete tu v přemrštěné podobě skoro každý stereotyp). Vidím, že se to tu s velkou slávou nesetkalo. Inu, zda je to zrovna váš šálek kávového želé zjistíte pouze tak, že se mrknete na první epizodu... (Na MAL to má 82%)

• 20.10.2016  17:17
    Vassalord. (2013)

Intenzivní půlhodina. Napětí mezi ústřední dvojicí by se dalo krájet... Pokud vůbec uvažujete, zda se na to podívat, neváhejte... Teplí upíři. Nemám co dodat.

• 20.10.2016  17:04
    Hai to gensó no Grimgar (TV seriál) (2016)

Neskutečně nudná a předvídatelná záležitost. O to tu možná nejde, pomyslíte si. Vždyť to přece tak krásně rozvíjí vztahy mezi postavami a umožňuje nám to nahlédnout do jejich křehkých, ztrápených dušiček... Ne. Ne. Ne. Tenhle seriál nemá žádný smysl, není nic, co si z něj budu ještě za pár týdnů pamatovat. Nenechte se zmást. S ostatními anime s podobnou zápletkou to nemá nic společného. Toto je naprosto tuctové „slice of life“ a zasazení do RPG světa nemá žádnou pointu. Se svým pastelovým laděním a nijakou hudbou bych téměř nepoznala rozdíl, kdyby se to odehrávalo na střední škole. Nechápu, jak jsem to dokoukala. Bylo to pro mě neskutečně frustrující. Málem jsem vzteky převrátila stůl, když v jistém bodě jedna z postav vypotila: „Myslím, že pocity jsou důležité...“ (No a to tak nějak shrnuje myšlenkový přesah celého příběhu.)

• 16.10.2016  18:32
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Asi mám nový oblíbený seriál. Charlie Cox je neskutečně sympatický hrdina... A záporáci pro něj nejsou jen boxovací pytel, nýbrž rovnocenní protihráči. Líbí se mi, že mnohdy dostali stejný prostor jako protagonista. Zápletka je dokonale ne-černobílá. Takový adrenalin během přepínání na další díl už jsem dlouho nepocítila. Přiznám se, že jsem posledních několik 'blockbusterů' od Marvela úplně vynechala a nic mě netáhne se na ně podívat. O to víc jsem byla překvapená, jak mě Daredevil pohltil, a jak moc se nemůžu dočkat další série. Nastupuje věk seriálů; doba, kdy namísto devadesátiminutových jednorázovek dáme přednost vyprávěcímu stylu knihy, kdy větší kvantita neznamená ztrátu kvality, ba mnohdy naopak. Ale nechci nic zakřiknout. Kolikrát se už stalo, že po dvou dokonalých sériích letěla kvalita příběhu dolů ze srázu... Budu se modlit za vydařené pokračování ; )

• 12.8.2016  17:36

Při každém opakovaném shlédnutí s přibývajícími roky dostává toto mistrovské dílo nový rozměr.

• 12.8.2016  16:30

Nah. Nehraju počítačové hry, a to z principu. S vědomím, že bych se na něčem takovém mohla příliš snadno stát závislou, je jen tak z povzdálí pozoruji, protože náš svět neodlučitelně pronikají. Film je samozřejmě fanservis pro věrné hráče, my nezaujatí budeme spíš koukat s respektem a fascinací něčím, co nemáme šanci do hloubky pochopit. Měla jsem během sledování nespočetně otázek, u závěrečných titulků mi ale zbyla jen jediná: Kdy bude pokračování?

• 4.4.2016  21:16
    Fox Tale, A (studentský film) (2012)

Přes očividnou práci, kterou do toho někdo vložil, si připadám, že jsem pouze ztratila sedm minut svého života. Naprosto žádná pointa. Žádná logika. Žádné emocionální zčeření. A nejspíš mě to ani teď nepřestane otravovat v návrzích videí na youtube.

• 6.3.2016  05:44

Krása. Některé filmy ve mně vzbuzují naději v budoucí generace. To jsem asi trochu přeskočila. Chci říct, pokud budou vznikat animované filmy pro děti s myšlenkovým přesahem na takovéto úrovni, věřím, že to pomůže směrovat malé diváky více k motivovaným, cílevědomým idealistům a méně k vyhořelým multimediálním konzumantům. Tak by to aspoň působilo na mě, kdybych byla trošku mladší a snáze ovlivnitelná filmy. Bylo tu vše, co mé desetileté já od perfektního filmu čekalo, a pár věcí navíc, které nečekalo. A kdybych nebyla až do titulků na 100% unešená do San Fransokia, po po-titulkové scéně klikám na 5* jak splašená.

• 29.2.2016  00:37
    Podfukáři (2013)

Nejsem unešená. Shazujte to na mou cynickou mysl, ale tento film pro mě neměl žádné kouzlo. Když mi už názvem filmu a první scénou řeknou, jak se tato hra bude hrát, mám pak vypnout mozek, předstírat, že jsem náznak nepochytila a nechat se „okouzlit“? Pardon, neumím vypnout mozek. Navíc, jak je to přísloví... Ono to asi není úplně to přísloví. Prostě, celý tento film je obrovské pozlacené okudrlinkované sousoší, při pohledu na něž se vám zatají dech, ale pouze do té doby, než zjistíte, že zezadu jsou to jen ohoblovaná prkna. A kdo už pár takových barokních oltářů v životě viděl, dopadne jako já při pohledu na tento film. Jako naprostý suchar, který si musí dávat každých deset minut pauzu na záchod, kafíčko a článek na internetu, protože magie se prostě nekoná. A nakonec tu mají v rukávu schované „překvapení století“ pro případ, že by někdo nebyl dostatečně zaměstnán magií nebo snahou přijít na logická vysvětlení jednotlivých triků. Jelikož k tomuto „rozuzlení“ v průběhu filmu nic nevedlo, měl by i ten největší vrtal být zaskočen. Bohužel to překvapení není dostatečně překvapivé, aby odvedlo pozornost od všech naprosto nevysvětlených, byť zásadních součástek soustrojí filmu, bez jejichž promazání to jaksi skřípe. Haha, magie, řeknete, nebo možná pár otázek pro správné načnutí druhého dílu. Ne. Tohle není pro mě. Buďte, prosím fér. Buď magie skrznaskrz, nebo děj, který sám do sebe logicky zapadá a nemá slepé uličky. Ale netočte mi film, který bude tvrdit, že je dokonalý a že já jsem si jednu otázku nedokázala odpovědět proto, že jsem zaslepena svým enormním egem. Vaše „neprůhlednost“ by, milí tvůrci, nemohla být průhlednější.

• 23.2.2016  23:15
    Deadpool (2016)

Per-fekt-ní! Nedokážu najít patřičná slova. Nejlepších 108 minut roku 2016! Několik hodin po shlédnutí jsem vždy, když na film zabloudily moje myšlenky, musela v duchu vykříknout: taková romantika! Deadpool mi dal vše, co jsem od něj očekávala. V jiných případech by to mohlo být nežádoucí. Tady to bylo tak správně. Kdyby byl Deadpool o kus lepší, obávám se, že by mi explodovala hlava nadšením. Ano, byly tam vtipy staré jak Metuzalém. Ano, většinu jsme viděli v trailerech. Ale co to vypovídá o filmu? Je tak dobrý, že se na něj milerádi podíváte opakovaně, a to ještě než jdete do kina. Ano, každý si může najít svých deset důvodů, proč nenávidí Deadpoola. Já ho miluju. Mimochodem musím na tomto místě smeknout pomyslný klobouk směrem k Ryanovi Reynoldsovi, jehož jsem až do této doby nemohla vystát. Vždycky mě iritovala ta jeho malá očička, ten jeho divný obličej se štěněčími výrazy... Prostě v každém z filmů, kde jsem ho doposud viděla, působil nepatřičně a toužila jsem mu dát pěstí. Jakoby mé podvědomí už dávno vědělo, že se narodil pro to, být Deadpool.

• 25.12.2015  02:00
    Nevědomí (2013)

Inu, akčňák fajn. I když zápletka je průhledná jak Harperův barák, je to svižné, rozmanité a pro mě osobně je to taková lehká pocta těm antiutopiím, kde se jedinec probudí, a už nechce být jedinec a objevuje taky lidskost. Důvod, proč mi to ponořování do děje neodsejpalo, je prkenný vztah dvojice, která má být jako super-zamilovaná, a přitom kromě občasného přiskakování na pomoc vidíme schopnost vyjadřovat vzájemné emoce na levelu pokročilého autismu.

• 25.12.2015  01:46

Otázka není, zda dát či nedat plné hodnocení. Otázka zní, jak moc nad hranicí škály budou asi další dva díly?! TFA si vysloužila solidních pět hvězd za to, že nic neudělala špatně. Možná se všichni tvůrci až trochu moc báli, aby si nějak neznepřátelili generace fandů, a je cítit, že se někde drželi zpátky, ale podívejme se na ostatní 'první díly' a uvědomme si, že jejich pravá genialita a velkolepost vždy vyplyne až v kontextu následujících dvou pokračování. Uvítala bych taky Director's cut bez nálepky PG13, ale to bych možná s těmi nadějemi přeháněla. Stoprocentně musím vše při nejbližší příležitosti vidět znova!

• 25.12.2015  01:40

To je jedna z těch pohádek, o kterých by moje maminka řekla: Ta byla tak trapná, až jsem se občas zasmála.

• 25.12.2015  01:35

Inu, za celou hodinu a půl jsem nedokázala pochytit, o co tam jako šlo... Kdybych tu pohádku předtím miliónkrát nečetla, ani bych nepochopila onu pointu se sedmi-vrahem. Nevím nevím, jestli by bývalo pomohlo, kdybych to viděla jako malá... Hromada lidí děla hromadu nesmyslných věcí, a uprostřed chodí mládenec, co jim do toho mele nesmyslně dlouho povětšinou nesmyslné bláboly. Ztrácela jsem přehled, jestli mají některé postavy (vlastně všechny - včetně hrdiny) být dobré či zlé. Princezna byla sice krásná, ale povahou slušná kráva, a skoro jsem získávala dojem, že tam někde za rohem tajtrlíkovala s tím svým dvorním básníkem. A pointa na konci, že jako 'Né, princezno, tahleta, co se tu s ní celou dobu objímám a postrkuju, je jenom ségra, tak se můžem vzít'... ani jeden koutek úst se mi nezvedl.

• 18.12.2015  22:00
    Romeo × Juliet (TV seriál) (2007)

Zahodila jsem to po 10. díle. Mám výčitky svědomí, že jsem dala seriálu špatné hodnocení, když jsem ho ani nedokoukala, ale odkládala jsem to už tak, tak dlouho... což dokazuje, že mi za dokoukání nestál. Sledujeme zoufale „netradiční“ pojetě R&J, kde bych na jednu stranu ráda zapomněla, čím se inspiruje, a ponořila se do děje o nevinném chlapečkovi z paláce a rebelce z ulic, a taky té zakázané, osudové lásce, jenže oni mi pořád musí připomínat, ČEMU že se to nepodobají, a ve světle Shakespearova veledíla a všech dokonalých adaptací mě přechází všechna chuť na asijské kreslené seriály. A pak to zazdí, když mi představí Tybalta, a jediné, na co myslím, je: „Tak Tohoto prosím nechají zavraždit tím holčičkou Romeem? To potěš koště. Já mizím.“

• 18.12.2015  21:39
    Terra Formars (TV seriál) (2014)

Měla bych dát 3*, ale mám jakousi škodolibou radost, že moje hodnocení to tu zvedlo o 1% :D Že bych dala 5*? Upřímně, Terra Formars není světoborný, revoluční, ani extra originální seriál, ale nechápu, jak ho může někdo naprosto odsoudit po pár cenzurovaných dílech (vlastně vyjadřuji údiv, jak někdo vydrží na tu cenzuru koukat). Akce se trošku táhne, na to, že akce je nejsilnější stránka celého seriálu. Ale oblíbila jsem si postavy, takže pro mě to funguje jako fajn upoutávka na mangu. Jdu hned do ní. (Koneckonců, podobný průměrně působící seriál, Gantz, mě přivedl k jedné z mých nejmilovanějších mang vůbec!) Jsem ráda, že tu neopakují oblíbený stereotyp „právě jsme rekapitulovali smutný příběh tohoto hrdiny, kterého teď uvidíte zemřít.“ Ne, neumře úplně každý : )

• 17.12.2015  17:29
    God Eater (TV seriál) (2015)

Při každé minutě prvního dílu jsem čekala, čím, že se to odlišuje od všech příběhů z té vlny, co zdánlivě nastartoval Shingeki no Kyojin. Všechny je spojují podobné - pardon, TOTOŽNÉ aspekty jako: (1) Lidstvo bojuje o přežití proti (2) společnému, silnému nepříteli, který je navíc (3) den ode dne silnější, a proto (4) lidstvo vymírá, (5) schovává se v úkrytu / pevnosti a panuje beznaděj. (6) Objeví se hlavní hrdina, který je přinejlepším outsider a rebel, přinejhorším mutant či genetická zrůda. Ten (7) zdánlivě zvrátí situaci, protože jeho síla je jedinečná / dosud nevídaná / nejlepší ve své kategorii, a navíc si ho často vezme pod křídlo (8) už proslavený, dosud nejlepší a nejvíc cool bojovník. Ale (9) nepřítel (ať už je to Aragami, Titán, Upír, Anděl nebo Gauna) těsně před (10) dramatickým „neplánovaným“ přerušením děje shodí vše zpátky do hlubin beznaděje. Je zbytečné si na zmíněné podobnosti stěžovat; je to takřka nový žánr a my ho očividně milujeme. God Eater se toho nebojí, lítají nohy a ruce, nejlepší bojovníci selhávají fyzicky i psychicky, po lidech zůstávají rudé fleky a po městech smetiště. Beznadějí je to naprané po střechu a moje závěrečné hodnocení se bude odvíjet od toho, jak se tvůrci vypořádají s posledními odloženými díly.

• 17.10.2015  12:22

Jediné, co je na seriálu zajímavé, je nápad. Neposílejme do fantasy světa osamoceného hrdinu, pošleme tam rovnou celé vojsko! A aby se divák měl jak ztotožnit s hlavním hrdinou, udělejme z něho otaku! Sice je jinak naprosto OP a narozdíl od typických šéfů harému líného budižkničemu pouze předstírá, ale jak jinak bychom do seriálu nacpali všechen ten fanservis?! A nejsou vlastně zajímaví hlavní hrdinové... zajímavější? Škoda, že už jsem toho tolik viděla a přečetla... jinak bych jistě byla nadšená od začátku až do konce. A gothic lolita z paralelního středověkého fantasy vesmíru to opravdu zabíjí...

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15