Po krk v extázi (2004)

Časy kdy ještě nebyl Jamesem Bondem... Časy kdy ještě nebyl pořádným Nářezem. Dobře ukočírovaná gangsterka řízně mixuje napětí, černý humor i sem tam nějakou akci. 70%

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Velká pocta tvůrcům! Protože ten materiál co měli během filmu se určitě neshání lehce. Exponenciální růst šíleností nemá konce a jede si po své vlně z LSD, z které se v závěru stane obrovská tsunami, jenž sejme každého bez rozdílu věku. 85%

Velké oči (2014)

Nudnější životopis, kterému chybí soudnost ve vývoji postav. Chování Waltze od druhé poloviny? WTF? Alespoň po skončení má člověk chuť si zjistit, jak to ve skutečnosti bylo.

Chobotnička (1983)

Hodně nadsazená bondovka, která je už místy i parodií sama sebe, ovšem nemá problém pobavit i po třiceti letech.

Čarovný les (2014)

Po delší době je to tu zase, plejáda skvělých herců v nudné sračce. Brutální tempo první třetiny filmu poměrně baví, písničky pěkně načrtnou příběhy, jenže pak se to všechno spláchne. Interiéry začnou fackovat i nezkušeného diváka, v polovině filmu už je každé mluvené slovo spása a ochuzenost o klasické momenty z pohádek jen poškrábe nervy, jenže konec pořád v nedohlednu.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Těch dobrý jouků ubylo po dvaceti letech asi tak dvacetkrát. Naopak momentů trapnosti stejným množstvím přibylo. Carrey i Daniels jsou už prostě taťkové ve středních letech a tohle by neměli mít zapotřebí. Při pár momentech se sice člověk zasměje, ale v paměti uvíznou spíš ty, při kterých vám je hlavního duo líto.

Malý krámek hrůz (1986)

Po druhém zhlédnutí přidávám ještě jednu hvězdičku - do plného počtu. Opravdu geniálního je tady toho totiž hrozně moc, od drobných nápadů, přes písničky, postavy až po zpracování Audrey II. 90%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

HOBIT BEZ HOBITA. Jsem poměrně rád, že jsem druhý díl v kinech vynechal a doplnil si ho až vlastně těsně před zhlédnutím Bitvy pěti armád, protože potom roce, bych se těžko orientoval. Jednička byla čistě nostalgické vrácení do Středozemě, což byla její velká výhoda. Hlavně to byla ještě docela pohádka s několika skvělými momenty – zpěv trpaslíků u Bilba doma se mi už z hlavy nevymaže. Dvojka spíše sázela na slušnou akční jízdu i samozřejmě na draka a upřímně mě bavila nejvíce. No a trojka... Začnu spíše pozitivně, jelikož těch výtek nebude zas tolik. Určitě nejde o žádné zklamání na závěr trilogie, spíše naopak. Obavy z dvou hodinové bitvy se sice naplnily, jenže nejde jen o obrovské digitální válčení, ale Jackson sází více na osobní souboje, které mají styl, nápady i emoce! Krom toho potěší i absence zmírnit nekompromisní akci – v rámci přístupnosti samozřejmě. Na druhou stranu by několik triků zasloužilo více péče a něco málo za polovinou filmu přijde i menší zívačka. Na konci však pravý fanoušek zapomene na to špatné a při příjezdu do Kraje prostě nechce konec. 70%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

O žďibec lepší než první díl. Nic víc asi není potřeba říkat k téhle vizuálně pěkné, ovšem prázdné dvojce. Prosím o sestříhání celé trilogie do jednoho filmu, díky.

Pompeje (2014)

Vše důležité již bylo řečeno v ostatních komentářích, jako kulisa k nějaké práci nebo k usínání proč ne, blbé je to dostatečně a John Snow.. teda Kit Harington je vyrýsovaný sympaťák a Emily Browning by stála za hřích.