Equalizer (2014)

Ve vší té změti akčních stathamovek nebo (ne)Postradatelných, stačí Denzelu Washingtonovi vzít kladivo a je "to" tam. Povětšinou klidné tempo funguje překvapivě dobře a více než na nějakou akci se člověk těší na další rozhovor s hlavním ruským zabijákem. Sice by to chtělo trošku méně okatého product placementu a zamyslet se nad pár zpomalovačkami, ale jinak skvělá podívaná.

Něžné vlny (2013)

Vejdělkovi komerční počiny mam poměrně rád, ale Něžné vlny mi přijdou jako totální přešlap. Sice opět nezklame technická stránka nebo vizuálně krásné interiéry, či exteriéry, jenže sebeironický příběh s hromadou náhod nefunguje. V pozadí blížícího Sametové revoluce vás postavy příliš nezajímavý, přispívá k tomu i fakt, že hlavní herec Robert Cejnar vypadá jak Justin Bieber. 50%

Labyrint: Útěk (2014)

Jako dejme tomu, sice s podobnou premisou je dost lepších filmů, ale pro dnešní méně náročné mladé publikum proč ne. Akce průměrná, herci docela sympatičtí, ovšem v závěru se dostaneme trošku někam jinam, oproti předchozímu ději, je-li to dobře, už je otázka do pranice. 50%

Hercules (2014)

Brett Ratner by měl vyfasovat zákaz natáčení potencionálně zajímavých filmů! Další látku totiž pohřbil do totální průměrnosti, která není ani natolik blbá, aby dostatečně bavila. The Rock coby Hercules by si zasloužil mnohem víc.

Šéfové na zabití 2 (2014)

I když se jede hodně v kolejích prvního dílu, jen vždy o kousek dál, pořád trojice loserů dokáže slušně pobavit. Jennifer Aniston je pořád sakra sexy a Chris Pine baví jako zatím nikde. 70%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Nové Hunger Games sází především na vypjaté emocionální momenty a náramně jim to jde. Děj si plyne, dojde na nějakou tu husí kůži, nečekaný zvrat, což vede k jasnému finále, jehož volba čtenáře určitě nepřekvapí, ale co je důležité, funguje lépe než na papíře. Knihy Suzanne Collins nebudou nikdy žádnou klasikou, svůj účel nenáročné, lehce zajímavé četby však plní. Proto velmi potěší vytěžení téhle látky nad její rámec. Změn v adaptování bylo málo, hlavním úspěchem je filmové uchopení. Skvěle odvedená práce od kamery, přes kostýmy, až po kulisy s pevnou režisérskou rukou a silným hereckým obsazením dokázala hodně a ještě víc. Upřímně jsem velice zvědavý na velké finále.

47 róninů (2013)

Znásilnění japonské kultury, které se jen tak nevidí. Fantasy prvek pořádně nefunguje, o dramatickém raději nemluvit a Keanu Reeves působí jako pěst na oko. To nekonečné odklání premiéry zřejmě mělo svůj důvod. 50%

Těsně vedle (2007)

Lehce slabší Stillerovka, která sází hlavně na jeho novomanželku. Několik vtipů a running jouků docela funguje, ale za víc se buď stydíte nebo vyjdou do ztracena. 50%

Železná srdce (2014)

Jednotlivé momenty, scény i krátké úseky fungují na jedničku, bohužel jako celek už to vrže. Dostaví se několikrát i lehká husí kůže, nekompromisnost války je vidět na každém rohu, i zasvěcení nováčka po dlouhé době není nuda, ale proč ty efekty ze Star Wars a konec jak ze Žhavých výstřelů?