Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

I když Supermanovi konečně mamča vysvětlila, že má nosit slípky pod elasťákama, bohužel ani to nestačilo na záchranu celého filmu. Chápu, že DC prohrává svůj komiksový souboj na plné čáře, tak potřebuji vzkřísit nové hrdiny a nastartovat nové série, ale pokud tohle má být start novým směrem, pak se jim směr rozhodně nepovedl. Jessemu jeho vyšinutost ani trošku nevěřím. Vraždu Batmanovo rodičů jsem viděl víckrát než Mrazíka na Vánoce. A Supermana pořád nikdo nepoznal, protože nosí brýle. A co příběh? Dva se perou a třetí se směje… tedy do té doby, než chlapci zjistí, že se jejich mamči jmenují úplně stejně a budou tedy asi úplně nejvíc nejlepší kámoši. A aby všechny ty elasťáky a pláštíky nevypadaly až moc gay, tak se k chlapcům nakonec přidá i super amazonka. Do toho pár halucinací, hodně příprav, ultragigamegasuper monstrum z vesmíru, atomovka a jedna vtipná hláška Supermámy.

Malá smrt (2014)

Co si budeme povídat, každý máme své úchylky, libůstky a slabůstky, které jsou více či méně zvláštní. Tak proč nenatočit odlehčenou komedii, která nám pár takových „čuňačinek“ ukáže a ujistí nás, že v tom vlastně nejsme sami? Krom toho je film i celkem poučný, jelikož nás zároveň nenuceně upozorňuje, že čeho je moc, toho je příliš a nemusí to vždy dobře dopadnout. Ale co, žijeme jen jednou a proti gustu…..

Kalvárie (2014)

Velice zvláštní, ale o to zajímavější příběh o víře, o dobru a zlu a hlavně pak o lidech, o jejich lidskosti a nelidskosti. O zlu, které je v lidech zakořeněno a dobru, které si někteří lidé snaží udržet navzdory všem špatnostem života. Vše okořeněno krásným Irskem a spoustou známých tváří.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Jak já se na tenhle biják těšil - bohužel se však kýžený orgasmus nekonal. Něco tomu zkrátka chybí a možná ještě mnohem více přebývá. Přistihl jsem se, jak se vlastně těším, aby Leonardo už Hardyho konečně dohnal a vykuchal, abych už nemusel vidět další scénu, kdy znovu uteče o vlásek naprosto jisté smrti. Vizuálně brilantní, herecky skvělé, ale nezůstala ve mně jediná emoce a to je u podobného filmu fatální chyba. Možná kdyby Alejandro ubral na nesmrtelnosti a neustálém připomínání že je to s životní silou jako se stromem a namísto toho více nastínil příběh hlavního hrdiny, udělal by lépe. Film si 4* zaslouží pro jeho syrové zpracování, nicméně samotný příběh silně pokulhává jako Leonardo na svou 15x vyvrácenou nohu.

Jurský svět (2015)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty….. ale nyní, NYNÍ!!! Je park SVĚTOVĚJŠÍ, hlavní hrdina VYRÝSOVANĚJŠÍ, ostrov PROPRACOVANĚJŠÍ, vozíky KULATĚJŠÍ, vědci INTELIGENTNĚJŠÍ, návštěvnost VĚTŠÍ, majitel parku ZÁBAVNĚJŠÍ ceny VYŠŠÍ, dinosauři ROZMANITĚJŠÍ, tyranosauři ZUBATĚJŠÍ, ale lidi bohužel NEPONAUČITELNĚJŠÍ, takže to vše dopadne naprosto stejným fiaskem jako posledně.

Chappie (2015)

Číslo pět žije uvařený podle Jirky Babici v koprodukci s Robocopem od Ládíka Hrušků - aneb když nemáte vlastní invenci tak smíchejte všechno o robotech, co máte doma v šuplíku na VHSkách. Postup: Vezměte 150kg Čísla 5 a důkladně rozmixujte, aby z něj zbyl jen prostoduchý ukňouraný čokl. Smíchejte s 4000kg vážícím megarobotem z Robocopa, kterému dává příkazy zhrzený Wolverine, díky helmě od profesora Xaviera. K tomu špetku Indického intelektuála (opět made in Číslo 5) a celé to pořádně okořeňte pikantní dvojicí Die Antwoord. Sice se to nedá žrát, ale lidem to chutná.

Osm hrozných (2015)

Ať si kdo chce, co chce říká, ale v téhle “Tarantýnovce“ nebyla ani minuta zbytečná, nebo zdlouhavá. Naopak! Tohle byl dokonalý koncert jedinečných dialogů, absurdních situací a fenomenálních hereckých výkonů – o skvělé režii snad ani není třeba nic zmiňovat. Ty jejich kecy u krbu bych dokázal poslouchat dalších 10 hodin a stále by mě ani jeden z bandičky všech hrozných nezačal nudit. Masakr na konci byl už jen neodvratným vyvrcholením nezbytného. Navíc by to nebyl Quentin, kdybychom se detailně nepodívali ani na jednu rozmáznutou lebeční stěnu v detailu. Je to zkrátka fajnová Jessica Fletcher ala Samual L. Jackson.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nevím, nevím… Mohl to být úžasný start naprosto nové ságy jedné z největších legend a namísto toho se konala nostalgická vykrádačka předešlých dílů. Nic proti nostalgii, když jsem viděl na plátně staré dobré postavy, má srdce plesalo (tedy až na moment, kdy mě rodinná rozepře připravila Hana Sola). Nicméně by si tvůrci mohli dát záležet alespoň se záporňákem, který měl vlastně svůj životní příběh hozený přes kopírák od svého dědečka. Máme tu taky něco jako Hvězdu smrti, kterou mohou povstalci sundat pouze přesnou střelou do škvírky – to už jsem taky někde viděl. R2D2 byl nahrazen postavičkou co utekla z Mimoňů a abychom splnili všechny standardy 21. století, hlavními hrdiny jsou Afroameričan a mladá dívka z chudých poměrů. Jo a co ten meč, nebyl ten Lukovo náhodou zelený? Když se ale oprostím od toho všeho, byl to fajn film, co mě přitáhl do kina a i kdybych nadával celé hodiny a sepsul to jako většina fandů, stejně půjdu do kina na další pokračování se stádem ostatních ovcí. Mají nás zkrátka v hrsti, a proto se SW VII staly prvním filmem v historii, co vydělal za jeden den přes 100 miliónů doláčů. Jen doufám, že v osmičce bude mít Lukas lepší pasáž, než minutový kukuč čuchače toulenu do kamery.

Malý princ (2015)

Krásně dojemné, nebo dojemně krásné? Ať už tak, či onak, Malý princ si mě získal. Propojení světa kreslené knihy se světem reálným (i když animovaným) se moc povedlo a navodilo úžasnou atmosféru, kterou kniha bezpochyby měla a má. Ve filmu se navíc dostáváme ještě dál a hlouběji do světa kolem nás a můžeme se tak všichni zamyslet nad tím, jak je důležité se občas zastavit, podívat na hvězdy a živit toho malého, dětského, hravého, naivního prince v nás, abychom na něj časem dočista nezapomněli a nestali se jen další dospěláckou ovcí uvězněnou v systému.

Quantum of Solace (2008)

Bond bez typického Bonda! Jaká že vlastně byla pro tenhle díl BondKára? Ten skútr, starý člun, nebo snad pašerácké letadlo? Kdo vlastně byla BondGirl? Ta co jí dostal do postele, ale jen se tam na chvilku ukázala, nebo ta co jí nedostal do postele a byla tam celou dobu? O co hlavní padouch, opravdu tím padouchem byl chamtivý botanik, který mě ani ničím neštval a ani jsem mu smrt nepřál? Nebo to byl pedofilní diktátor, který byl vlastně zcela neškodný? A tahákem celého filmu mělo být jakési vražedné běsnění a pomstychtivost agenta 007, který sice zlobil, ale vysloužil si pouze pokárání od mamky „EM“, která mu za jeho rošťárny zablokovala kreditku a vzala kapesné.