Sněhurka a lovec (2012)

Pohádka přesně podle mého gusta. Kvalitní svět fantasy, který obsahuje vše co se od něj očekává a přitom v sobě stále drží základní pilíře originálního pohádkového příběhu. Přes všechnu pochumurnou atmosféru, příšery, smrt a násilí tu tedy stále máme 8 trpaslíků (kteří jsou po chvíli redukováni na 7ks), temný les, otrávené jablíčko, kouzelné zrcadlo, polibek od prince (který sice nefunguje, ale to napraví druhej frajér) a v neposlední řadě i stěžejní píseň "Haj hou, trpajzlíci dou" ve stoce plné exkrementů. Jen bych tomu vytknul to jak "Sněhurka z Arku" táhne v čele těžké jízdy za nekonečnou slávou.

Želvy Ninja (2014)

Já ty 4* prostě musím dát. Vážně jsem tuhle bandu jako malej žral, takže jsem hoooooodně zaujatej a přišel jsem možná o schopnost objektivního hodnocení.

Azyl (2008)

Horor bez hororu, se spoustou nesmyslných dialogů o zubožených dušičkách spolužáků a velkým drsným šíleným doktorem, který měl v mládí jako svůj vzor Freddy Kruegera. Bohužel i po četných plastikách stále není tak strašidelný jako jeho idol a navíc není ani zdaleka tak nápaditý.

Světová válka Z (2013)

Tak tenhle film má spád. Absolutně mě překvapilo jak rychle po samotném začátku se rozjel celý tenhle kolotoč s epidemií. Brad Pitt ještě ani nestihnul dát talíře od snídaně do myčky a už lidstvo začalo ztrácet jedno město za druhým. Navíc to je jeden z mála filmů o "zombie" na který se dá vážně dívat a ještě se u toho fajnově bavit a dokonce i občas slušně leknout. Za mě velká spokojenost.

Koupili jsme ZOO (2011)

Beru, že ztráta manželky a maminky musí být těžká zkoužka... ale tady toho oplakávání bylo moc. Přišlo mi že se Matt Damon & company probrečeli přes dvě hodiny filmu až k tomu, že dle očekávání otevřeli ZOO. A dokonce i dal na závěr toho hubana Scarlett Johanssonové a toho dalšího prý dostane až za půl roku na Silvestra.....

Žaloba (1998)

Film stále naznačoval, že konečný zvrat bude velkolepý... nicméně asi jsem si to jen vysnil.Tak že jsem dlouho a dlouho a dlouho očekával úžasné rozuzlení až nakonec vůbec nepřišlo.

Kapitán Phillips (2013)

Pro mě zatím nejlepší letošní film (a na to že je 24.11., uvidíme jestli bude překonán). Tom Hanks hraje excelentně a somálští "rybáři" tomu dodávají punc. Jsem rád, že se v době 3D/4D/5D točí takto ryzí filmy, které mě drží hltat každou z 8.040 vteřin metráže. Film skončil a já zůstal nevěřícně zírat na plátno... GOOD JOB!

Thor: Temný svět (2013)

Je to komiks, je to komiks, je to komiks.... Pořád si to opakuji dokola, nicméně i přes to toho bylo všeho na jeden film nějak příliš. Pán Prstenů v kombinaci s Dragon Age ve Sci-fi světě, kde romantika střídá komedii a akční scény střídá drama.... prostě takový jeden Eintopf všehochutí, který je ve výsledku nemastný a neslaný....

Gravitace (2013)

Úžasná vizuální podívaná, která útočí na všechny Vaše vjemy! Způsob, kterým Alfonso Cuarón navodil dojem stavu beztíže, je přímo dechberoucí. Excelentní kamera, která diváka během chvilky vtáhne přímo do děje a zvuk jen vše dokonale dokresluje. (Jen je zapotřebí oprostit se od faktu, že je Sandra Bullock nesmrtelná a její klika nezná mezí.)

Proroctví z temnot (2002)

Nemohu si pomoct, ale připadá mi, jako bych viděl film 2v1. První 3/4 byly naprosto strhující, mysteriózní a mrazivé (na 5*). Poslední čtvrtina najednou ztratila svůj šmrnc a všechno tajemno se vytratilo do posledního kousíčku (slabé 3*). Škoda, že film neskončil dříve, abych šel spát příjemně vystrašený a hlavou se mi honilo milion myšlenek... takhle již před skončením filmu atmosféra zcela vyprchala. Nicméně i tak ve výsledku 4*.