Marťan (2015)

Film balancuje někde na hraně mezi Trosečníkem a Apollo 13, pouze s tím rozdílem, že tady k dokonalosti něco chybí (a není to jen Tom Hanks, protože Matt Damon se celkem předvedl). Celá první polovina filmu je perfektní, poměrně vtipná a dobře šlape, ale postupně se film stává zdlouhavým a plánování nadšenců z NASA na záchranu Matta se časem změní v nudu. Oproti tomu zpáteční cesta tvůrcům někam kompletně uletěla. Nicméně má film i své unikátnosti. Ridley Scott v Marťanovi nezabil ani jednu z postav, a že měl k dispozici pořádný materiál v podobě Seana Beana, který doposud zařval snad v každé své roli. Jediný, kdo tedy během filmu přišel k úhoně, bylo pár řádek brambor. Už nám ten Ridley asi vážně stárne.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Konečně se někdo podíval „pod sukni“ nejen Růžence, ale také zlé kmotřičce. A protože každá mince má dvě strany, máme možnost dozvědět se krapet těch zákulisních informací, které nám byly doposud zatajovány. Popravdě řečeno mi vždy připadalo celkem přehnané, že by sudička proklela nemluvně a celé království jen proto, že jí nepřišla tištěná pozvánka na křest malé Růženky. Za samotnou kletbou se tedy skrývá mnohem víc a vše konečně dává smysl. Zloba je zkrátka velmi povedená parafráze notoricky známého příběhu, doprovázená pěknými efekty, dobrým obsazením a atmosférou, která vtáhne do děje i dospělého diváka.

Pan (2015)

Název zcela nevystihuje přeplácanost příběhu, takže bych si dovolil malou úpravu: Pan, aneb Jak Tom Sawyer do Matrixu vstoupil. A že to byla hodně krkolomná cesta. Náš “Tom Sawyer“, kterého opustila elfí princezna z “Pána Prstenů“, se musel probojovat životem v sirotčinci, ve kterém chamtivá “Sestra v akci“ shromažďovala svůj “Poklad na stříbrném jezeře“ a ve volném čase prodávala děti ze “Schindlerova seznamu“ létajícím “Pirátům z Karibiku“ kteří se vezli na módní vlně “Šíleného Maxe“. Poté, co se unesený Peter dostane do světa “Avataru“ stejně podivně jako “Alenka do říše dívů“, stane se otrokem v dolech z “Krvavého diamantu“ kde se setká s „Hookem“ co ještě není “Hook“, ale zatím jen „Indiana Jones“. Společně podniknou “Útěk z Alcatrazu“ do země mírumilovné Májské civilizace, kde se “Indiana Jones“ zamiluje do “Xeny, princezny válečnice“. Do toho je stále pronásleduje pirát “Černovous“, který musí šňupat “Hvězdný prach“, aby byl “Navždy mladý“. Nakonec se to celé seběhne tak, že….. už vlastně ani nevím, protože tady jsem v kině už ztrácel pojem o čase a realitě a najednou Neo, tedy Peter co má Pan, nebo Pan co má Petra ovládl “Matrix“, začal létat a pořídil si čepici z listí.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Historky ze zastavárny bohužel zdaleka nejsou takovou peckou jako Podfu(c)k, nebo Sbal prachy a vypadni, přes to podobným filmům vždycky budu fandit (navíc se jich točí tak zatraceně málo). Dlouho jsem se pral s tím, jestli dát 3, nebo 4 hvězdy. Ale nakonec jsem se přiklonil k lepšímu hodnocení hlavně díky druhé historce s prstenem, která je vážně perfektní. V celku film není nijak oslnivý, ale je natolik originální, že rozhodně stojí za zhlédnutí.

Divergence (2014)

Holky a kluci z Bravíčka vyskočili z časopisu na filmové plátno a řeší své pubertální problémy v postapo budoucnosti. Rozpolcené, ale uvědomělé holce z nudné rodiny se líbí mega cool rádoby drsný typan od vedle, který je ale rozpolcený a z nudné rodiny. Když už tedy oba vzdorují nudnému systému, nečekaně se do sebe zaláskují a aby se neřeklo, rozvrátí u toho ten nudný šedivý systém. To jsou ale rebelové, panečku!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Absurdně zvrácený postapokalyptický svět v celé své úchylné kráse. Totální žánrová klasika, kde název napoví vše. Je to prostě dvouhodinová Zběsilá cesta!

Padesát odstínů šedi (2015)

Rozhodl jsem se, že tenhle film prostě musím vidět. Už jen proto, že trhá všemožné i nemožné rekordy a nebýt Ládi Hrušky a jeho kuchařky z kuřecích kůžiček, tak se i jeho knižní předloha stala nejprodávanější knihou v ČR vůbec. Nicméně ani jednu z výše zmiňovaných knih jsem nečetl, tudíž jsem nebyl nikterak poznamenán svou představivostí o dokonalém vzhledu hlavní dvojice. I přes to mě ale trošku zarazila jednadvacetiletá pana, se vzhledem jeté třiatřicítky. Samotný film však vystihnul dokonale jeho název / 50 odstínů šedi a nudy. Očekával jsem zvrhlé scény, o kterých si dívky a ženy šuškaly při čtení knížky a dostal jsem pár lechtivých scén. Očekával jsem elektrizující a spalující touhu hlavních hrdinů a dostal jsem tupé pohledy a kousání do rtu. Očekával jsem gradaci narůstajících choutek a přitom druhá půlka filmu byla až na závěrečnou scénu naprosto, ale naprosto nudná a zdlouhavá. Takže abych to zhodnotil. Není to totální patlanina, ale rozhodně si to nezaslouží tak velkou pozornost. Celý film je zkrátka jen produkt dokonalé reklamní kampaně a fajnového soundtracku.

Soudce (2014)

Soudce není špatný film, jen mu chybí nějaké hlubší poselství, které by si měl člověk v sobě po shlédnutí podobných snímků ponechat. Dalším nedostatkem filmu je jeho přehnaná délka. Hlavní postavy se nám představí již na samém počátku a v průběhu 141 minut se mění jen zcela minimálně. Samotný příběh navíc není nikterak nepředvídatelný, takže jako divák tak v poklidu proplujete filmem a jdete dál...

Dárce (2014)

Dárce je tak sterilní a suchý jako kalhotky Katie Holmes - myslím tím pochopitelně ty její filmové, protože tady byla dost chladná pana. Během celého sledování ve mně film nevyvolával nic... žádné napětí, radost, smutek... Naprosto zbytečný film. 3 hvězdy dávám jen proto, protože jsem k tomu zakusoval moc dobrou klobásku a sýr. :o))

Sedmý syn (2014)

Pohádka o tom "Jak trailer překonal film". Těšil jsem se na velkolepou vizuální podívanou, temný příběh, epické souboje a suchara Bridgese a dostal jsem jen toho Bridgese a to ještě tak z 1/3, jelikož vtipná byla maximálně každá třetí hláška. Klučina ve svetru z H&M se moc nepovedl a kdykoliv se započal nějaký bezduchý dialog, chtělo se mi utéct z kina. A když Julianne Moore, aneb Matka Malkinová, zahlásila "jáááá váááás budu strašit" dílo zkázy bylo dovršeno.