Kosti a skalp (2015)

Brilantní western! Skvělé postavy a dialogy na kterých je celý film postaven (hlavně lidské rozhovory mezi šerifem a zástupcem), surové nelítostné pojetí divokého západu a hororový závěr, kde budete sledovat napjatě jak Rusellovo kšandy, kdo z toho pekla vyvázne živý. Atmosféra Vás vtáhne během chvilky a téměř na vlastní kůži si projdete trestnou výpravou, protrpíte si komplikovanou zlomeninu nohy a budete chtít vlastnoručně skoncovat s tou sebrankou úchylnejch kanibalskejch „Apačů“!

Sebevražedný oddíl (2016)

První hvězda za Margotku, druhá hvězda za hudbu. Třetí hvězdu už nemám za co udělit, snad kdyby dostal Joker více prostoru, což se nestalo. Suma sumárum velké zklamání, protože jsem se na tenhle biják vážně dlouho těšil. Bohužel trailery i celé promo dalece předčili realitu a DC dokázalo pohřbít fajnovou partičku bad-ass týpků něčím nemastným neslaným, co vlastně ani neobsahovalo žádný příběh. Etno čarodějka i její egyptskej brácha mi byli oba totálně volní a celá výprava začala být nezajímavá chvilku po povedené představovačce budoucích členů sebevražedného oddílu na začátku.

Mělčiny (2016)

Přestože tvůrci vsadili na jistotu v podobě „Prsatá surfařka versus Zjizvenej žralok“, výsledek nebyl zrovna fenomenální. Zřejmě mi na začátku filmu uniklo, proč je ta paryba tak neuvěřitelně zaujatá proti holkám z Texasu, že je ochotná plavat kolem dokola celý den a dělat jí jeden naschvál za druhým. Nemluvě o tom, že kvůli ní ten kaňour ani nešel daleko, aby přežvykoval ocel jako Hubba Bubba. A grand finále snad nemá smysl ani komentovat, to beru jako jeden velký výstřel do tmy. Ale abych jen nelamentoval: pěkná pláž, hezké záběry, milej racek, drsný medúzy…

Sázka na nejistotu (2015)

Do shlédnutí Sázky na nejistotu jsem žil zřejmě v mylném domnění, že rozumím ekonomice a mám jakous takous finanční gramotnost. Dokud se film motal kolem AAA a B hypoték a informací o tom, že se půjčky rozdávali komukoliv a vše se uměle drželo při životě, aby to generovalo další a další prachy, byl jsem ještě v obraze. Jakmile se ale film strhl ve změť dalších zkratek, názvů jednotlivých fondů a jmen všech finančníků, přestal jsem se orientovat. Místo toho, abych si užíval skvěle obsazené herecké plejády, snažil jsem se rozluštit maximum informací a přeložit si to do svého primitivního jazyka prostého smrtelníka. Filmu by dle mého pomohlo, kdyby jej přiblížili divákovi, nebo na něj dali nálepku, že je vhodný pouze pro absolventy minimálně 5-ti semestrů ekonomické fakulty.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Hodně chabý pokus o znovuzrození značky Dne nezávislosti. Jediné, co ve filmu dává trošku smyslu, je cílení na nostalgii diváka skrze postavy z prvního dílu, kde ale nakonec nejvíc rozumu pobral Willda Smitů, který se toho nechtěl účastnit. Vesměs jde o nepovedenou kopii 20 let staré klasiky s větším emzáckým talířem, obřím hlavním emzákem a spoustou hrdinů, kteří neztrácí smysl pro humor, přes fakt že zahynula asi půlka planety a zbytek zahyne taky, protože tak obří talíř totálně vychýlil sklon planety a upravit oběžnou dráhu.

Captain America: Občanská válka (2016)

Latentní homosexuál Kapitán Amerika nadále bojuje se svou orientací a nevyřčenou láskou k Zimnímu vojáčkovi. I když za posledních cca 100 let povraždil tak milion lidí, včetně rodičů jeho přátel, nehodlá svou lásku zklamat a raději obětuje celý svět, jen aby mu nikdo neublížil. Než aby si kluci odskočili někam v klidu do hor natočit pokračování Nezkrocené hory, rozhodnou se do toho zatáhnout snad všechny doposud známé i neznámé postavy od Marvelu a udělat z toho pořádný drámo. Nebyl to tak velký průšvih, jako Elasťák versus Netopýr, ale vyznat se v tomhle guláši už začíná být pekelná dřina. Já osobně bych ocenil, kdyby se každý komiksák držel svého kopyta a srazy třídy pořádali jednou za čas během Avengers 1, 2 ,3… Už nějak ztrácím pojem o tom kdo, kdy, co, komu a kde.

Pomáhat a chránit (2011)

Skvělá detektivní komedie, s dokonalým hlavním hrdinou v podobě zvrhlejšího Irského bratrance dobrého vojáka Švejka. Brendan Gleeson hlásí jak opravdu málokdo a celé to maloměšťáctví kolem utváří perfektní kulisu domáckého venkova, takže není ani zapotřebí složitých kriminálních příběhů a překvapivých zvratů, aby Vás tenhle film královský pobavil. Navrch toho všeho krásná příroda a krom nekompromisního humoru také hodně ryzí lidskosti.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Muži v černém s nápaditějšími převleky se vydali zachránit svět ve stylu Krotitelů duchů. Nápaditá podívaná, která se nebere ani trošku vážně a šlape v celkem fajn rytmu od začátku do konce. Takže se pohodlně usaďte, vypněte mozek, objednejte si pizzu a užijte si spořící režim myšlenkových pochodů.

Zoolander No. 2 (2016)

Nevím, čím to je, ale zase si mě ten Derek získal. Pokračování tohohle kultu sice nesahá prvnímu dílu ani po blýskavou přezku na kotníčkových polobotkách, nicméně když se Derek podívá do kamery a nahodí jeden z nepřeberné škály jeho dech beroucích pohledů, vždycky mě to rozesměje. Tenhle film je prostě natolik stupidní, že vlastně dokonale vystihuje poselství ze světa vrcholového modelingu a nejvyšších módních sfér, včetně všech těch absurdních zvráceností, pózerství a debilnosti. Navíc dokázal Ben Stiller překecat tolik celebrit, aby se na takové ptákovině podíleli, že už to samo o sobě zaslouží poklonu.

Fontána (2006)

Jedno se Fontáně musí nechat, udrží Vás v napětí a očekávání. Propojení všech světů, časů a realit funguje skvěle a postupně se Vám poodhaluje celý dojemný příběh. Všechno to nadpřirozeno a tajemno ale časem zevšední a ono grandiózní finále se, alespoň pro mě, nekonalo. Fontána je nápaditá, umělecká, inteligentní, nevšední audiovizuální podívaná, nicméně přes to všechno jí chybí to pověstné „něco“.