Na pivu s Civalem (2021) (pořad)

Když tam má Cival někoho, z koho má očividně respekt a zklidní svoje pubertální sprostý žvatlaní, tak je to super. Takže 5 hvězdiček za hosty, jednu za Civala, celkově docela spokojenost.

Resident Alien (2021) (seriál)

Tak trošku se mi zdá, že někdo opisoval u Barryho. Střídání temnějších a humorných chvil společně s hlavním hrdinou, kterej je tak trochu "sociopat", rozhodně není klaďas ale je sympatickej až na půdu, má s Barrym společné. Ještě víc než v Barrym se tady ale kašle na vnitřní logiku, očividně se rozehrálo něco, co bylo těžký ukočírovat a i kvůli tomu to chvílema působí strašně neučesaně a na sílu. A pokud zůstanu u srovnávání, tak humoru je tady tak o dost méně, případně to nebyl úplně můj šálek kávy. Díky sympatickým postavám, příjemně rozehráté "partii" a zvláštnímu černodivnohumornému (terminus technicus) feelingu, jsem ale vydržel až do konce a asi bych byl v hodnocení shovívavější, kdyby ovšem nepřišel desátý wtf díl, totálně splácanej nesmysl bez logiky, ve kterém bylo potřeba nějak spojit nitky a uzavřít sezónu. Podobnej kvalitativní propad přijít dřív, tak jsem to nedokoukal. Takovej slabší průměr, takže dvě vyfocený vagíny (viz seriál). PS: Tudyk je fajn, ale kde není...?

Bláznivá mise 3 (1984)

MÁD MIŠN FRÝ....ŠÍLENÉ POSLÁNÍ TŘI: NÁŠ ČLOVĚK Z BOND STRÝT. Nebýt šílenýho dabingu, hodnotil bych tuhle šílenou dementní asijskou parodii na bondovky a na všechno těsně nadprůměrně. S dabingem je to ale za plnej počet a kdykoliv zas a znovu. Pět samozničujících rikš z pěti.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Maje očekávání podhodnocené na nejnižší možnou míru, nemohl jsem v podstatě být zklamán a taky nejsem. Je to teda totální béčko, kazetovka jak vyšitá, vůbec to neřeší nějakou alespoň vnitřní logiku světa, Kurt řekne za film tak 17 slov, celou dobu čumí, jak kdyby se týden nevysral, ale je tam pár fajn wtf momentů, celkově se to tváří víc sebevědomě, než by to mělo být, což mě zmátlo :-D, akce dá se říct OK a v konečným sčítání mě to neurazilo. Dal bych tomu přesně 50 % tedy 2,5 vydloubnutého oka a šel v klidu dál. PS: Mr.Apache to napsal fakt přesně a pěkně ve dvou větách.

Kokoti na neděli (2021) (pořad)

Je to stejně agresivní, zlý a ne moc vtipný jako první kokoti a Cival. Takže jedna nepříjemná uječená hvězdička za výdrž.

Píseň moře (2014)

Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem Pixaru (ještě jednou a naposledy - Auta nechutně a bezostyšně vykradly Doktora Hollywooda, pliju na ně), Disneyho a vůbec animovaných filmů. I když mám rád pohádky a dětské vyprávění, tak nějak nechápu, proč bych se na ně měl dívat. Když už mě něco zasáhne, tak je to většinou japonské anime. Styl vyprávění i jeho tempo mi přijde úplně jiné (amatérský pohled) a to se mi líbí. Stejně tak Píseň moře, i když má docela klasickou strukturu vyprávění, byla pro mě svým "keltským pohledem" osvěžením a moc mě bavila. A když zahodila klasický pohled na antagonistu/záporáka, byl jsem ztracen. A už tak krásná báchorka o Selkie je navíc zabalená v dechberoucím provedení. Na konec jsem si i pobrečel a absence full happy endu (terminus technicus) mě potěšila. Valérie a Mariana taky jenom fascinovaně koukaly, takže učarování fungovalo napříč generacemi. Za ty slzy na závěr dám velmi subjektivních 5 tuleňů, pokud bych chtěl být objektivní, budou to asi jenom poctivý čtyři, tempo vyprávění totiž chvílema kolísá. PS: Jak moc velkej frustrát a ego honimír musí člověk být, aby napsal k něčemu, co se mu nelíbí, víc než 500 slov nesmyslných canců. Ano, mluvím k tobě RedAKu... EDIT: no to jsou zase rádoby chytrý kecy Jardo....prostě to bylo krásný a líbilo se mi to. Tečka.

Protektor (2009)

Musím přiznat, že začátek jsem jenom poslouchal a hrál u toho Maria, takže nemám právo hodnotit. Ale slibuju, že si to doplním a případně hodnocení upravím, ale zatím musím jen říct, že na tuzemskou tvorbu výrazně nadstandardní forma pro mě vítězí nad obsahem. Absolutně mi unikal vývoj postav, vztah mezi Danielem a Plodkovou a proto jsem nebyl schopen prožít nějakou katarzi, případně film procítit. Tři neoprávněný protektorátní bicykly. PS: Nemám rád Měcháčka.

sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Improvizační sešns partičky z Míru mi moc nesedí a přijdou mi dost na sílu. I pitvoření Štěpána Kozuba mě nebaví vždycky. Ale u sKORO NA mizině jsem se bavil královsky. Ať si kdo chce co chce říká, drajv to má neskutečnej, hluchých míst jen málo, Kozub to spolu s Langošem táhne páradně, hlášky šustí (hlavně díky Kozubovi) papírem jen výjimečně a celá ta parta je strašně sympatická a fajn. Nakonec mi nevadila ani trochu nastavovaná kaše, kdy čtvrtej díl jsem snesl jako tako lepítko mezi "první řadou" a posledním pátým dílem, kterej doceňuju s každým shlédnutím víc. Když už to vyneslo balík a bylo třeba to trochu vyždímat, tak musím uznat, že to kluci vyždímali docela se ctí. Palba do vlastních řad (Suchánek, Kolečko a ostatní celebrity...) je třešnička na dortu a .... prostě je to super a dám si to rád kdykoliv zas a znovu. Čtyři brutálně udusaný zavaly. PS: akorát to bylo málo sprostý, já bych ještě připepřil...

Jaromír 99 - tam, odkud jsem (2021) (TV film)

Myslím, že jde jasně vidět, že dokument viděli hlavně fanoušci Jaromíra Švejdíka v některé z jeho poloh. Kvůli tomu tak vysoké hodnocení. Nebýt fanoušek znalý tvorby Jaromíra a nebýt z Jeseníků, asi bych už tak spokojený nebyl. Dokument jakoby předpokládal, že se na něj budou dívat jenom lidé seznámení s životem "hlavního hrdiny", klouže po povrchu a nic nedělá pořádně. Selhává tak trochu jako dokument "naučný" kdy by nám měl něco o J.Š. říct, ale i ve snaze, která mu je asi bližší - vykreslit ducha hlavního protagonisty. Tam na mě ty dlouhé procházky naším poetickým krajem moc nezafungovaly a nejzajímavější to pro mě bylo ve chvíli, kdy prosvítala druhá tvář pana Švejdíka z vyprávění ostatních - "my už si nemáme moc co dát..." "no, já už jsem si na Jaromíra asi zvykl a asi už budeme kamarádi na pořád..." On asi Jaromír nebude takový klidný melancholik, jako se staví a tohle by mě zajímalo daleko víc než, že kreslení je dřina, že venčí psa že ho mají rádi ve Stuttgartu nebo kde. Nicméně, pořád je to alespoň kvalitní řemeslo a jsa kritický fanoušek jsem si to užil i přes výhrady. Tři solidní umakartový venkovní koupele dolních končetin. PS: Jaromírovy grafiky z Jesenicka znám a mám rád, takže ty "oživlé obrazy" byly pro mě parádní a byl jsem nadšený. PPS: Já, Valinka a Mariánka máme taky nejradši Praděd :-).

Mami, ožeň mě (2011) (pořad)

Ano, tohle chceme! Exkluzivní výběr defektů a jejich slovensky ostrých a zabedněných maminek v kombinaci s úžasným komentářem, který je tak parádně ironický a shazuje soutěžící tak precizně, že mám podezření, že ho má na svědomí skupina opravdu inteligentních lidí, která si z toho všeho dělá prdel. Epic! 5 zrobených klikov za to, že zhriešila!