Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Vydržel jsem to až do konce první (druhé) akce a snad poprvé v životě jsem po deseti minutách vypnul film. To je tak hloupý, že ani nemám příměr. Jedna hvězdička za nejtrapnějšího Wesleyho Schnipse.

Godzilla (2014)

Nějak se to ve mě rve. Začátek úžasnej, skličující kulervoucí titulky a předehra v továrně. No, ale potom! Cranston řve, i když si objednává nudle, Watanabe je jak zhulenej celej film a "náhoda" se střídá s "ještě větší náhodou", aby udžela hlavního G.I. Sympaťáka v ději a aby to celý budilo dojem, že to dává smysl. Nedává, a u.s. scénaristické běsnění nám zase jednou uštědřuje K.O. Když se ale na scéně objeví hlavní sympaťačka a spol., je rázem vše zapomenuto a atmosféra vás drtí a vy si dáváte sakra pozor, aby si vás nevšimli a nenamířili si to vaším směrem. Škoda přeškoda toho scénáře.

Grandhotel Budapešť (2014)

U pozdějších filmů Wesových vítězí mnohdy forma nad obsahem. Když se chtěl v Moonrise Kingdom naposledy vrátil k lidským vztahům a mezilidským dramatům, úplně to za mě nevyšlo a musím říct, že i když pro mě první tři až čtyři Wesovy filmy zůstanou asi nepřekonané, bavil jsem se u Grandhotelu výrazně lépe než u "Měsíce" a bavil jsem se dost. Jemný humor sice není úplně můj šálek dobré brazilské, a tak jsem se jenom příjemně usmíval, užíval si herecké koncertování, vystředění obrazů a neskutečnou Wesovu výpravu. Dal-li jsem Moonrise Kingdom tři, musím dát teď čtyři, ale mrzí mě ta určitá pachuť na patře, že přes všechnu tu krásu a obrazovou vycizelovanost se trochu vytrácí emoce, které pro mě tak umně ždímali Tenenbaumovi nebo Steve Z. Pořád tě mám Wesi rád, ale trošku s obavami vyhlížím Francouzskou depeši a obávám se doplnit si Psí ostrov. Čtyři jemné Mendlovy zákusky střední kvality. PS: Adrien Brody je neskutečně boží, tyhle přepálené postavičky mu sedí a chtěl bych ho vidět víc.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Splněný vlhký sen hráčů Warcraftů a RPGčkářů bych řekl. Bum za pět než si to rozmyslím a HFR se mi moc zamlouvalo.

Interstellar (2014)

Film - šest hvězdiček. Scénář - jedna hvězdička. Nolan je úžasný režisér, protože dokáže zamaskovat svou a bratrovu neschopnost napsat logicky fungující scénář.

Interview (2014)

Ale jo, takovej průměr, kdy se člověk párkrát zasměje, docela to utíká, někoho urazí a většinu času to ze dna vytahuje sympaťák Franco, coby krásně vyhrabanej Dave Skylark. Příště už bych to ale Rogenovi a spol. hůř a hůř sežral, takže by se měli vytáhnout s nějakou nekompromisní peckou. PS: Eminem, Levitt a Lowe tam opravdu nehrají ;-).

John Wick (2014)

Bod zlomu obsahuje maximálně polovinu akce, co má John Wickuř, a pořád je to lepší akční film.

Kancl (2014) (seriál)

Musím souhlasit s uživatelem derek007 a nejen proto, že je krásný. Přijde mi zbytečný dělat přesnou kopii originálu s horšími herci. Snad jen pokud chtěli dokázat, jak je originál a Ricky Roztíratelnýlahodnýsýr dokonalý.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Nejdřív jakože jéééé, a pak jako wauuu a supr a hóóóchu a pak ty hlavy a kostel a totok, a deštníky, parádičky a jakože nakonec princezně do kanalizace, tleskám a jsem vyříz. EDIT: já věřím na kamarádství přátelství.

Krásno (2014)

Pointa? Takže jsem se dozvěděl, že Sokol neumí hrát. OK. Že se umí dobře špičkovat na sociálních sítích se Šumperáky, které urazil, OK (a ať se na mě nikdo nezlobí, ale pohled do "Šumperské nemocnice" byl opravdu silná káva a buďto šlo Sokolovi o to mít buranov, pak nemusel tak ostentativně máchat Šumperkem, nebo má problémy se Šumperkem a tohle je jeho psychoterapie, ale potom se neměl tolik nadvěcovat). Že Sokol neumí psát, /SPOILER/ protože napsat do takového filmu postavu, která si po třech obviňovacích návštěvách dvou dementů, objedná jejich vraždu, to je teda silná kávička. Že Sokol má hodně vzorů, které by rád napodobil, ale nemá na to? Že umí udělat pár pěkných obrázků, v jinak nefungujícím patvaru? Že (a to bych rád zdůraznil tak, že to napíšu podruhé) neumí hrát, nebo že vystupuje sám za sebe a je opravdu tak nesympatickej kokot, jak se mi vždycky zdál. OK, OK, OK. Pointa? Chci pointu. Ale od Ondry a spol ji nedostanu.