Lazebník sibiřský (1998)

Všeho moc škodí; toť celkem prosté pravidlo. Barber of Siberia se jej nedrží. Ani náznakem. Ani náhodou.

Futurama (1999) (seriál)

Není to Southpark, ba ani Simpsonovi... přesto jsou některé díly nehorázně trefné a vtipné. No a jiné zase tolik ne. Bez úhony koukatelné, aniž by hrozilo nebezpečí vzniku závislosti...

Psycho (1960)

Pět zcela subjektivních a možná naivních psycho-hvězdiček. Parádička pro trpělivé diváky. Není kam spěchat. TO (atmosféra, strach, bizarní svět fantasie) si cestu vždycky (nějakým záhadným způsobem) najde.

Eragon (2006)

Nedokážu posoudit, zda je unylost filmu způsobena charakterem knižní předlohy samotné (neb jsem ji nečetla), či neschopností scénáristy a režiséra vykřesat alespoň trošku napětí. Na druhou stranu, Paolini byl teprve teenager, není tedy divu, že Eragon je plný odkazů na Pána prstenů atd. Film bez chuti, zápachu a především invence. Mezi klady patří snad jen poměrně sympatická dračice a silné herecké obsazení, jehož potenciál však byl trestuhodně promrhán. Tento počin sice neurazí, ale dospělého diváka ani nepotěší. Suma sumárum: Dvě velmi slabé, souchotinářské hvězdy.

Vzestup nad limit (2010)

Domnívala jsem se, že jde o parodii. Prý nejde. Ztráta času. Zlá.

Inspektor Taggart - Odplata za hřích (2005) (epizoda)

"Případy Taggarta bez Taggarta" jsou možná divácky atraktivnější a celkově snesitelnější. Což je samozřejmě můj soukromý názor; nic víc.

Kronika smrti (2004)

Pozitiva: Pseudodokumentární styl celého filmu a Damian Alcazar (v roli Cepeda), jehož výraz se zasněně "přeléval" od ustrašeného taťky rodiny k brutálnímu vrahovi. Negativa: Od počátku je divákoví vše jasné. Kdo je vinen; jak se bude chovat investigativní novinář atd. A pokud se mělo jednat o hlubší psychologickou studii, nebo pokus o vykreslení negativních vlivů médií, pak se minuly účinkem úplně. Výsledek: Kronika smrti je počinem až školácky snaživým a křečovitým, který je většinu času pohlcen sám sebou.

Oddělené životy (1995)

Hloupý film, který předstírá, že je sofistikovaným a temným thrillerem. Není.