Víla Zuběnka (2010)

Guilty pleasure. Ale zběsilá... (1,5*)

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Časy se mění a my v nich. Hořce vtipné a téměř palčivě trefné. Tři velmi silné hvězdy a pár módních proužků nádavkem.

Maggie (2015)

Rodinná pouta. Krev a půda. Slzy amerických patriotů. Druhá (protekční) hvězda je za škodolibý pozdrav Larsově lišce.----- Hobson se však zdá více než zručný, tak třeba ještě uvidíme... Příště prosím skutečné emoce namísto cukrkandlu.

Appaloosa (2008)

Střídmý, chvílemi skoro staromódně sošný film (2,5*).

Milenci (2008)

Jak přežít? A kdy jít dál? A jestli vůbec... ---------------- Překvapivě dobrý film. O učení se létat, radostném rozletu až k slunci a následném sebezáchovném přistřihávání křidélek (3,5*).

Užívej si, co to jde (2009)

S grácií a černým humorem (spíš sametovým než kdovíjak "rašplovitým"). 3,5*

Grace, kněžna monacká (2014)

Ne, ne, nestačí, že film je hezky natočen. A k čemu je zajímavé obsazení vedlejších rolí, když se celé dílko záhy promění v klopotný závod o Velkou cenu Klišé? Žádná výhra... jedině snad lístek do zapomnění [nikoli na věčnost (1,5* – půlku hvězdy nechť si zásluhou aristokratického hereckého projevu rozdělí Langella s Jacobim)].

Cannon Fodder (2013)

Sociálně-kritický rozměr tohoto filmu je nesmírně důležitý (armáda; nejrůznější tenze uvnitř izraelské společnosti; izraelsko-arabský konflikt atd.). Pokud ovšem divák touží po krvavé vybíjené (až příliš tradičního střihu), rovněž se mu jí dostane měrou vrchovatou (2,5*).