Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Ačkoliv je film jen o "kempování" v leese. Tu a tam je nějáká akce, i tak film musím hodnotit kladně a to už jen díky tomu, že se scénaristi v celku srží předlohy. Bohužel se mi nelíbí lokace, většinou jsem si je vybavoval jinak, ale to už je věc jednotlivce. Mé oko pohladí hlavní hrdinky, jež vyrostly do krásy. Hudba se mi tu taky velice líbí. Teď nezbývá nic jiného, než že tento první díl bude náběh na druhý, který bude nabity akcí, smrtí a vším, co k tomu patří.

Pan Nikdo (2009)

Chápu, že se tento film může někomu líbit, že může mít dokonce své fanoušky. Nicméně já se nezařadím do té ohromné skupiny, zůstanu u těch, co tento snímek nezaujal. Přiznám se, že mě tak nudil, že jsem zvládl necelou polovinu...a i to mi stačilo.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Značně depresivní film mě donutil začít přemýšlet nad důsledky, příběh ukazuje cestu po smrti hlavního hrdiny. Ukazuje nový náhled na posmrtný život sebevrahů. Myslím, že toto zobrazení je velice zajímavé a značně netypické. Což se týče charakterů, nejsou nějak excelentně zpracované ať už po stránce herecké, nebo scénaristické. Prostředí jako takové je hodně depresivní, což byl i účel. To hodnotím velice pozitivně. Děj v celku svižně utíká, až na některé momenty. Je snadno pochopitelný. Film jako takový bych označil za depresivní a částečně oddechový, běžného diváka určitě neodradí.

Sociální síť (2010)

Již od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že má film zabývající se tématikou vzniku dnešního fonému facebooku vyjít, jsem se na něj těšil. Nyní, když jsem ho shlédl, nezbývá než smeknout před režisérem. Od první minuty film člověka připoutá. Díky zajímavým momentům, se čas šine velice vpřed. Jelikož všichni znají dnešní podobu facebooku, jsou zvědavý, kdy se ve filmu objeví konečně ta poslední verze. Díky tomuto snímku, jsem byl překvapen, za jakých okolností facebook vznikl, proč vznikl a kdo ho má na svědomí. Dalo by se to označit za dokument o vzniku facebooku podanný velice skvělým způsobem. V závěru jen dodám, že bych uvítal podobné filmy zaměřující se na vznik i jiných velkých webových nebo počítačových aplikací.

Šinobi (2005)

Inu, v rámci toho, že jsem viděl anime musím dát pouze průměr. Děj je značně ořezaný, částečně pozměněný, konec je úplně přidaný. Charaktery postav jsou zde zobrazeny velice slabě, což diváka ochuzuje o filmový zážitek. Gennosuke působí jako pubertální vůl, Oboro pro změnu jako bezohledná mrcha což popírá charaktery ztvárněné v anime. Co táhne film nahoru, je hudba a krásné záběry Japonské přírody, které člověka donutí, vypnout a relaxovat u tohoto filmu. Takže z klasické ninjovské vyvražďovačky se nám stává, lehce stupidní násladlý film, který člověk jednou schlédne a následně už nemá chuť si ho pustit někdy v budoucnu znovu.

Čarodějův učeň (2010)

Je to pár okamžiků co jsem dokoukal tento snímek. Co na to říct? Nadšení, ano jsem nadšen. Ačkoliv na csfd zas panuje názor, že je to bída, ale opět se ukazuje, že jsem prostě jiný. Nicolas Cage, jeden z mých oblíbenců ukazuje, že i ve svém věku dokáže pár triků. Efekty jsou dobré. Kouzla mají nápaditost a příběh je též dobrý. Samozřejmě je to made in Amerika a tak si scénaristi neodpustili love story, ba co hůř, rovnou dvě. Ale daly se přežít. Což se vtipu týče, si také nemůžu stěžovat, spousta humorných scén ať už jde o trénink, či nějaká ta smůla. Závěrem samozřejmě zakymácí velký happy end, před kterým je finální bitva mezi klaďasy a záporákami. Ale souboj to byl poutavý. Inu co víc říct, vřele doporučuji. Jisté čtyři hvězdy, skoro na pět

Poslední vládce větru (2010)

Jsem divný, jsem hodně divný. Ale nemůžu si omoct. Proboha ldi, co jste od toho čekali? Vždyť je to dilm nabitý soubojeme, dobrýma efektama a solidními hereckými výkony. Pro člověka, který neviděl předlohu, nezná jí je to film, u kterého se pobaví, užije si akci. Ale co, jak říkám jsem jiný, divný. :D

Rok jedna (2009)

Ale jo, dost jsem se zasmál, nazval bych to putování historii aneb, jak to taky mohlo být. Herecké výkony označím za pozitivní. Jack Black ? No co by jste od něj vlastně čekaly. :) Je to rozhodně oddychové dílko u kterého prostě není nuda

Péčko pro začátečníky (2003) odpad!

No, co říct?! Celý ten film, pardón, celých prvních čtyřicet minut jsem mi mlely v hlavě jen dvě věci: WTF? a BOŽE, DEJ MI SÍLU. Ale síla nedorazila a tak jsem to po necelé polovině filmu vzdal. Řekl bych, že i na teenegery je to moc stupidní, nesmyslné a ubohé. Nikdy jsem nebyl na filmy typu Amrican Pie a spol. ale ty jsou ještě zlatý oproti tomuto počinu, co se má tvářit jako film pro náctileté.