Ctihodný občan (2009)

Film tak hloupý až z toho bolí oči, nepomůže mu ani to, že je řemeslně zvládnutý a dobře zahraný

Pozemšťané (2005)

Je to film drsný, dnes (díkybohu) dosti neaktuální a především demagogický a manipulativní. Snaží se vsugerovat, že běžní lidé jsou odpovědní za excesy konkrétních lidi a za zjevné porušování zákona, místo toho, aby se snažil jít trochu do hloubky. Oceňuji, že autoři ukazují i to, co není až tak zjevné a známé široké veřejnosti, nicméně potenciál byl promrhán ve jménu očerňování místo toho, aby se šlo po příčinách, aby se řešilo, proč to tak je, kolik nás je a jaké jsou s tím spojené nároky nebo proč jíme to, co jíme. Ve výsledku je tak Earthlings jen povrchní agitkou, která utvrdí přesvědčené a ty ostatní především znechutí a v lepším případě možná donutí se zamyset jestli je normální nosít kolem krku norka a sledovat sluně stavící se na zadní. Mně to osobně nepřišlo normální ani předtím než jsem film viděl

United (2011) (TV film)

Tak moc se tlačí na pilu, přestože přiběh má slzopudný potenciál i pro nefandy, až to ruší. Na jednu stranu tak je to místy emoční nářez, navzdory na první pohled televiznímu zpracování, na druhou stranu je ve filmu spousta vaty, postavy jsou patetické a zaměnitelné. Výsledkem je tak trochu kýč, což je ohromná škoda, protože pod pevnějším vedením mohli být United výjimečným filmem.

Atentát (1964)

Doteď pořádně nevím, kdo byl kdo, tedy vyjma Čurdy. Ztvárnění je působivé, na svoji dobu odvážné a bezesporu věrnější než předloňský holywoodský počin, bohužel přemírá postav, které nejsou ani pořádně pojmenovány, vnáší do celého dění solidní chaos. Výsledný film tak působí neuspořádaně a nedotaženě, což si myslím, že je obrovská škoda.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Na Henryho Cavilla je radost pohledět. Jeho přerod z gumy do plnokrevného záporaka je bezpochyby zdařilý, nicméně i tak se nemůžu ubranit dojmu, že šestý díl na svého předchůdce ztrácí. Je sice osobnější a do určité míry i zábavnější, nicméně mi po čase nějak vyprchal z hlavy a zbyl jen dojem, že to byla zábava, které bohužel chybí highlighty. Fallout je řemeslně špičkový akční film, jen mu chybí ten x-factor, to kvůli čemu si ho třeba pustíte i podruhý.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Opulentní entreé, dojemný epilog a něco mezi tím. Z toho mezitím mi utkvěla v podstatě jen letecká show v hypersportu, to jak hispánka seřezala hidžábky a comeback dwayna johnsona. Zbytek je jen vata lehce pod úrovní standardu série

Rychle a zběsile 6 (2013)

Víte, kde je nejdelší ranvej na světě? Pokud ne, tady se to dozvíte! Rychle a zběsile 6 je stejně bezmozková podívaná jako její předchůdci. Je to solidní řemeslo bez větší ambicí než pobavit. Příběh je děravý a nelogický až běda, fyzikální zákony dostávají po čuni a vy se tak můžete leda ukájet tou opulentní třaskavou podívanou. Někomu to možná bude stačit, mně, i s přihlédnutím na konec minulého dílu, přijde šestka tak trochu navíc.

Solo: Star Wars Story (2018)

Solo je tak trochu zbytečný film. Přitom se nedá říct, že by byl vyloženě nepovedný. Jen není výjimečný a to ani sám o sobě, ani z pohledu mytologie. Na Aldenovi je vidět, jako strašně moc chce. Potíž je v tom, že nestačí na to, aby film utáhl. Na začátku ještě jeho naivně arogantní póza funguje, jenže s příbývajícím časem se projevuje jeho nedostatek charismatu a místo toho, aby to byl tahounem filmu, je spíš na facku. Ostatní herci naopak nemají moc co hrát, což je i tím, že tu není přesně definovaný záporak. Nejvíc tak zanechá stopu Lando a L3, což je poněkud tragikomedické. Solo je bohužel filmem co vyšumí. Nemá žádný highlight a jediným důvodem si ho pustit znova by tak mohla být honba za hledáním Easter eggů. To samo o sobě není moc dobré

Captain America: Občanská válka (2016)

Dobrá akce, dobrá práce s motivací hlavních hrdinů, dobrá práce s lokacemi, vynalézavé bitky. Civil War je v zásadě povedený film. Potíž je v tom, že působí dojmem, jako by byl natočený podle nějakého mustru. Jeremy Clarkson by možná řekl, že je jako německé auto, sice kvalitní, ale bez duše. Můj největší problém tak je ten, že jsem se s hlavními hrdiny neztotožnil. Ale nejen to, byli mi vyloženě ukradení. Ikdyž příběh ke konci pěkně gradoval, ani na chvíli mě nevzal za srdce. Stejně tak jsem ani na chvíli neměl pocit, že kterýkoli z protagonistů zahrál nadstandart. Civil War proto po pár dnech vyšumí a za pár let si budu možná u nějaké diskuze klást otázku, jestli jsem ho vůbec viděl.

Deadpool 2 (2018)

Reynolds se utrh ze řetězů a to tak moc, že se mi to přejedlo. Je to zábavné, hodně, jen se trochu zapomnělo na to, že by tu měla být zápletka co bude aspoň trochu smysluplně posouvat příběh kupředu. Více není vždy více, navíc druhý Deadpool působí dojemem, že se Reynolds zamiloval sám do sebe a ztratil tak jakékoli pudy sebezáchovy. Lepší 3*, uvidíme po další projekci