Snivokraj (2022)

Mamoa si hraje na Deppa a vůbec mu to nejde - vypadá při tom trapně. Potácí se mezi béčkově vypadajícími snovými scénami a potýká se s naprosto stupidně pojatým úřadem pro kontrolu snů (ano, tak mysteriózní prostor jako je svět snů poníží na jakési ministerstvo, které řídí naše sny, kontroluje je a fízluje). Hvězdička za Marlow Barkley, která hraje dobře a za skvělou hudbu. Vše ostatní je špatně.

H.P. Lovecraft's Monster Portal (2022)

Těžce Cčkový horůrek, který sice vychází ze světa H.P. Lovecrafta, ale pro fanoušky spíš nemá smysl. Jedna hvězdička je za těch pár sekund CGI Chulhu a dalších vesmírných bohů, ale příběh je hrozný, herecké výkony nulové a celková kvalita příšerně amatérská.

Akudama Drive (2020) (seriál)

Víc než dvě epizody jsem nevydržel, takže nemůžu objektivně moc hodnotit. Je to sice cyberpunkové scify, ale dost zmatené a nevýrazné. Vůbec nezaujalo.

Kanata no Astra (2019) (seriál)

Nápad je fajn, pěkně se na to kouká, postavy jsou vesměs sympatické. Klidně by těch planet na cestě domů mohlo být víc - prozkoumávání cizích světů je pro mě to nejzajímavější na celém seriálu. A toho tu bohužel není mnoho. Většinu času poznáváme příběhy jednotlivých protagonistů, budují se vztahy a odhalují se šokující... odhalení. Celkově je to příjemné sci-fi vesmírné drama, kterých jsem jako takových moc neviděl. Zároveň mi přijde docela přeceňované, ale rozhodně nelituji, že jsem ho zkoukl. 65%

Telefon pana Harrigana (2022)

Utahaná nuda, která má sice svou Kingovskou atmosféru, ale naprosto nulový děj - odnikud nikam. Horor to není ani omylem. Funguje to jako kdyby jste vzali skvělou premisu anime Death Note, úplně z ní odsekali všechno co je na ní zajímavé, téměř vynulovaly bodycount a všechno to nechali vyšumět do prázdnoty.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Neříkám, že bych se nebavil, ale nic převratného to také není. Potěší westernová atmosféra a některé postavy. Jiné postavy jsou zase dost podprůměrné a celá zápletka není bůh ví jak promyšlená. Tři ze sedmi epizod patří Mandalorianovi a Boba tak nemá moc šanci se předvést. Potěší rancorn, Luke, orkové a celkově závěrečná přestřelka není špatná. Celý seriál je tak na 65%, takže lehký nadprůměr.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pitva (2022) (epizoda)

Zatím nejzajímavější díl. Ale pořád je to teda dost bída. Jako slabší díl Krajních mezí. Před 20 lety bych to jako puberťák kvitoval s povděkem. Ale na rok 2022 hrozný průměr.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Hřbitovní krysy (2022) (epizoda)

O fous lepší než předchozí epizoda - protože krysy a lovecraftovské božstvo. Ovšem hlavní hrdina opět nesympatický sobecký idiot. Jo - člověk si alespoň vychutnává co se mu nakonec stane, ale opět docela plochý příběh tak nějak o ničem. Zatím tedy Guillermo dost zklamání - Hodně špatná Ulička přízraků a teď dost průměrné až podprůměrné epizody seriálu na který jsem se dost těšil. Že by nám mistr už zestárl a nápady docházejí? Ano, vím, že režiji má v tomhle případě na svědomí někdo jiný, ale dozor pořád patří del Torovi.

Jeepers Creepers: Reborn (2022) odpad!

Horší už to snad ani být nemohlo... kdo mi vrátí těch 88 minut života?