Jeepers Creepers: Reborn

• USA Jeepers Creepers 4

Film se odehrává v době, kdy festival Horror Hound pořádá svou vůbec první akci v Louisianě, kam přitahuje stovky geeků, šílenců a zarytých hororových fanoušků z širokého okolí. Mezi nimi je Chase, doprovázený svou přítelkyní Laine. Během cesty Laine začíná zažívat nevysvětlitelné předtuchy a znepokojivé vize spojené s minulostí města a zejména s místní legendou The Creeper. Když festival začíná, věří, že na místo bylo přivoláno něco nadpřirozeného a že ona je středem toho všeho. (TommyZR)

Marceloo

Mladý pár prichádza na hororový festival do mestečka v Louisiane, ktoré je opradené legendou o tajomnom Creeperovi, ktorý sa objaví každých 23 rokov a 23 dní po sebe zabíja. Netušia, že dátum festivalu sa zhoduje s jeho ďalším návratom. - Jedna hviezdička za úvodnú scénu s hororovou legendou Dee Wallace, ktorá vyzerá, ako keby bola vystrihnutá z nejakého úplne iného filmu, poprípade ako keby ju zrežíroval niekto úplne iný. To čo začne potom, to sa ani neoplatí komentovať, ale predsa napíšem aspoň pár postrehov. V tomto prerobení série, u ktorej mi nikdy nebolo jasné, prečo sa napriek svojej celkovo nízkej kvalite stala kultom, nefunguje vôbec nič. Odporná kamera, iritujúce filtre, naprosto tupý scenár a ako vrchol sa to celé snaží tváriť úplne vážne s nulovým odlahčením, ktoré by divákovi aspoň trochu naznačilo, že majú tvorcovia štipku sebareflexie. Ak patrí Salvova trojka medzi top 800 najhoršie hodnotených filmov, toto by malo bez problémov atakovať top stovku. A toto išlo prosím pekne do kín, zatial čo pecky ako Prey alebo Fresh vyšli na VOD. ()

ARI50

Tohle nemá ani kapku společného s jeepeers, hrozný film, hodně špatný scénář. Vůbec nebyl děsivý a už vůbec ne jako dřív, jediné co se ki zamlouvalo byl začátek a auto jinak cely film hrozná nuda. Takhle pokazit dobrou sérii kdy 1 a 2 byly dělo 3 už byla na vážkách a tady tímhle to totálně pokazily. Zbytečně natočený film. ()

TERRORDROME

Čo svet potrebuje je dalšie pokračovanie/remake/reboot/ ktorý je absolútne tupý a kompletne nezmyselný. Hlavný hrdina je dementný konšpirátor čo verí aj na bigfútov prd, ale v tomto svete je creeper náhodou skutočný, takže všetky tie rozmazané videá majú nakoniec pravdu. Z neznámeho dôvodu creepera uctieva akýsi kult v štýle susedskej hliadky z Hot Fuzz a predhadzuje mu obete. Parta postáv sa tak dostáva na cintorín v rámci súťaže úniková miestnosť, akurát je evidentné že nikde nič nie je, lebo produkcia tohoto filmu serie na všetko, okrem špatného green screenu ktorý pchajú všade. Zrejme preto že je to jediná skutočne hororová vec akú tu uvidíme. Monštrák musí zožrať nenarodené dieťa aby si zaistil nesmrteľnosť, čo je samozrejme z prstu vycucané a navyše hrdinka ešte ani len nevie že je tehotná, takže ten zárodok je pravdepodobne veľký ako hrášok. Jej vidiny taktiež nemajú žiadnu pointu, je to úplne náhodný bulšit, rovnako ako to že perfektne ovláda creeperovské ninja hviezdice. Vo finále zhodia na creepera z veže domu železnú tyč rovno do úst, pričom je jasné že aj podľa ich vlastných slov ho niečo také obyčajné proste nemôže zabiť, ale napriek tomu majú za to že je mŕtvy. A to najlepšie príde na koniec, keď sa na creepera znesie kŕdeľ vrán, zožerú ho a potom niekde inde zasa vyserú, takže je ako nový, ešte úplne ružový. Nič z toho čo sa v celom filme stalo nedáva zmysel ani čo by sa do parlamentu vošlo, všetko je komplet náhodne za pochodu vymyslené bandou sfetovaných mamlasov. Len tak ďalej, určite môže byť ešte horšie, dokážete to! ()

Big_Boss odpad!

Film nemá absolutně žádnej děj, všechno se točilo asi před zelenym plátnem, kdy mi přišlo že (odvážim se říct slovo) „tvůrci“ vůbec poprvý pracovali s nějakym programem na stříhání, ale prostě to celý působí jako hodně špatnej fan film. Jinak herecký výkony, dialogy postav nebo design Creepera asi nemá taky cenu okometovávat. Pro mě odpad filmařiny za rok 2022. Ušetřete čas a pusťte si radši první film nebo cokoliv jinýho. 0/10 ()

Trevor

Asi starnem alebo sa tvorcovia v Holývúde zbláznili, alebo to ide ruka v ruke...kým ako teenager som Jeeper Creepers považoval za jeden z najlepších hororov tak tentokrát ma od hodnotenia odpad odradilo iba to že ho dávam ozaj iba filmovým skvostom, ku ktorému sa tento Reborn priblížil....toto je jeden z mála prípadov kedy sú všetky užívateľské recenzie a hodnotenia na mieste, ani ako fanúšik prvých troch pokračovaní v tomto prípade nemôžem dať vyššie hodnotenie, ani keby som sa akokoľvek snažil...záverečná polhodina na zrýchlenom prehrávaní, aby som mal toto utrpenie čím skôr za sebou. ()

• Film mal pôvodne opäť režírovať tvorca prvých troch častí Victor Salva. No kvôli kontroverznej minulosti amerického režiséra sa štúdio obávalo kritiky. Salva nakoniec tlaku okolia podľahol a z projektu vycúval. Žezlo nad filmom prevzal Fín Timo Vuorensola, ktorý celý koncept prerobil a z regulárneho tretieho pokračovania, ktoré plánoval Salva, nakoniec urobil reštart. (tXtX)
  • Film vznikol za mesiac. Natáčať sa začalo v druhej polovici decembra 2020 a posledná klapka padla na konci januára 2021. (tXtX)