Thor: Láska jako hrom (2022)

O dost slabší než Ragnarok - paradoxně méně rozmanité a ulítlé a humor je o několik tříd horší. Je to už jenom taková komixová pohádka, ve které vás nic moc nepřekvapí, má svoje světlé chvilky (kozlové, dětská armáda,) a Bale jako záporák byl sice skvělý, ale trestuhodně nevyužitý. Od Waititiho jsem čekal mnohem víc, snad nám chlapec není už unavený? Tak třeba příště. Za zkouknutí to ale stojí - nudit se nebudete. 70%.

Čas na sebe (2022)

Fajn bláznivá komedie, která neurazí a má pár opravdu dobrých momentů. Rodinné drama tu dle očekávání nějaké je, ale úplně minimalistické a převládají prostě komediální scénky. A Kevin Hart i Mark Wahlberg komedii umí.

Denní směna (2022)

Když jsem slyšel "Blade z wishe", po trailerech jsem si říkal, že to píšou zas nějací chytráci a že to nemusí být špatný. A ono je to spíš horší - humor pro 6 leté děti, akce tuctová, efekty nulové, Snoop na sílu, bez nápadu. Nedoporučuju.

Benny a Joon (1993)

Feel good snímek se skvělým Johhny Deppem, pocta Charliemu Chaplinovy a velká romantika, která ale není nikterak trapná a umělá. Pokud se chcete cítit dobře, nelze než doporučit.

Oheň a led (1983)

Fantasy filmů je jako šafránu (nebo jsou to absolutní C-čka). Animovaných fantasy filmů je ještě méně. Ale rotoskopicky animovaný dark fantasy film, kterému dělal art mistr Frank Frazetta, je jenom jeden. Je to unikát. Příběh je klasický jako nejklasičtější fantasy, ale neskutečná animace, která musela být na svou dobu nesmírně pracná a skvělá akce, dělá z tohohle snímku něco víc. I proto dávám plný počet, protože si Oheň a led rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Nepoučitelní (2013)

Hrozně 'Meh' film ve kterém se toho vlastně ani moc neděje. Vtipy jsou vlažné a vyznívají do prázdna. Je to prostě takový film o ničem. Přirovnávat tohle k Jackie Brown je kacířství. Je to ukrutná nuda.

Přátelé z dovolené (2021)

Mělo to pár světlých chvilek, ale čekal jsem od toho větší šílenosti a celá zápletka kolem svatby mě vůbec nebavila. Těch pár povedených fórů to bohužel nezachrání.

Moonfall (2022)

Čekal jsem větší hrůzu a více dramatických lidských osudů. Ty tam samozřejmě byly, ale pěkné drahé scény totální destrukce je celkem vynahrazovaly. Ke konci to trochu až moc přepne na ještě šílenější obrátky a už je to docela přehnané - neříkám že scénáristicky špatně, ale protože už není čas, musí se to strašně urychlit a zhustit do pár scén. Rozhodně ale nelituju, že jsem film viděl. 70%

Ambulance (2022)

Přepínání mezi akční komedií a kriminálním dramatem tady vůbec nefunguje a ty vážnější části upadají až do patosu. Samostatná akce se sanitkou mě bavila, ale ty charektery jsem rád vůbec neměl. Jeden z horších Bayovích kousků.

Ulička přízraků (2021)

Krásně to vypadá a zní, atmosféra by se dala krájet a herci se hodně snaží. Jenže je to celé hrozně zdlouhavé a ve výsledku trochu o ničem. Asi to má být o morálce a rozpadu lidského charakteru. Jako by si Guillermo del Toro prostě chtě nechtě musel udělat na jeho poměry přízemní a realistickou drámu, aby ukázal že umí točit také civilnější snímky. Za mě by se měl vrátit k fantasy a hororu. Tohle se moc nepovedlo.