• Krátkometrážní

Únos (2006)

Můj nejoblíbenější animák od Pixaru. Ten malý mimozemšťánek je tak kouzelný!

Den & Noc (2010)

Pixar opět nezklamal. Zábavné, vtipné a krásně se na to kouká.

Requiem za sen (2000)

Film který má opravdu koule. Jednoduchá zápletka, která je však neskutečně podaná. A jak již je u Arrofonskyho zvykem, tak napětí pouze roste, nikdy neklesá a vy jste filmem čím dál tím víc přitahováni. Od scény "Can you hear me? Can you see me?" se už ani neopovážíte mrknout, aby vám neuniklo jediné filmové políčko. "I love you! I love you mum too!"

Velká ryba (2003)

Krásná pohádka - nejlepší charakteristika Velké ryby. Již od začátku víte, že film má vlastně hodně ponurý tón, že skončí špatně. Jenže příběhy nemocného otce vás neustále povzbuzují, jsou tak vlídné. Ale vy stejně něříte. Nevěříte stejně jako Will. Ale stejně jako on stále posloucháte. U nemocniční scény vyměknete, zesmutníte. Ale vzápětí se u finální scény ve vás probudí jistý pocit klidu, neuvěřitelné "radosti", vyrovnanosti. Ano, věříte.

Memento (2000)

Mám rád filmy, které se snaží jít svou vlastní cestou; obvzláště ty, kterým se povedlo divákovi předat "něco víc". Memento splňuje oboje. Nikdy by mě nenapadlo, že tak lehce a velice elegatně lze předat dojem chybějící krátkodobé paměti. Divák se opravdu musí soustředit, ale stojí to za to. Díky restrospektivě jste opravdu z některých momentů překvapeni stejně jako hlavní hrdina filmu. Hned na začátku filmu mi do hlavy vlezla otázka; "Dobře, konec znám, takže co teď?", ale Nolan nezklamal a připravil opravdu perfektní a překvapující pointu. "Můžu lhát sám sobě abych byl šťastný?"

Máj (2008) odpad!

Zpočátku jsem byl lehce nadšen - kytarová hudba ve filmech není obvyklá - což je dle mě obrovská škoda. Jenže pak přišel nehorázně kýčovitý zbytek filmu, což by šlo přežít, a hlavně - to není Máj od Karla Hynka Máchy! Postrádá všechny jeho základní myšlenky, to podstatné je opomenuté a hodně nastavené. Ano, zfilmovat Máj je těžké, možná i nemožné, ale toto...

Ukradené Vánoce (1993)

Toto je prostě nevánoční klasika. Krásná animace, perfektní příběh, který je sice vánoční, ale na Vánoce bych si ho nikdy nepustil. Film, kterým si mě Burton získal.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Je to jen "blbá pohádka", ale neustále mě k ní něco přitahuje. Stále nevím co. Kdykoliv tento film už jen koutkem oka zahlédnu, tak se k němu musím posadit a znovu si jej celý projít... Jak to ten Willy Wonka dělá?