Ptáčátko (2016)

Milé a vtipné. Ale také pre deti, čo však nemôže byť, vzhľadom na cieľovku, výčitka.

Susedské prípady (2015) (seriál) odpad!

Formálne a obsahovo nedokonalé až-až. Pre mňa len jedno plus - občas vidieť hrať známe hlasy z dabingu.

Tvoja tvár znie povedome (2016) (pořad)

Nerozumiem všetkým výčitkám tejto šou. Vynímajúc Bičanovo oplzlé a pre niekoho nevtipné vystupovanie, je to po dlhom čase relácia, ktorá sa nehrá na skutočné osudy, na to, že je akože o varení, že je neskutočne seriózna a podobne. Nezosmiešňuje akože obyčajných ľudí a na vyvolanie príjemného pocitu, smiechu a zábavy využíva známe tváre, ktoré sa zosmiešňujú dobrovoľne, vedome a majú v tomto prax. Pre mňa úprimná zábava, ktorá nemá zbytočne prehnané ciele a je bez väčších lapsusov.

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Táto relácia nikdy nebola tak úplne o varení. Ale momentálne (r. 2016) sprofanovala teda úplne. Naschvál vybrané karikatúry, veľmi okaté protiklady ľudí, ktorí skrátka nutne musia generovať konfliktné situácie. Minimálne vtipné komentáre, ktoré miestami ani vtipné nie sú. Z uvedeného predpokladám, že relácii klesá sledovanosť a týmto spôsobom sa to usilujú zvrátiť. Čaro relácie sa vytratilo.

O päť minút 12 (2006) (pořad)

Pán Strižinec je tak trochu utiahnutý moderátor, ale dokáže sa pýtať aj menej príjemné otázky, na ktoré vyžaduje odpovede. Vizuál je príjemný, grafika minimalisticky moderná (r. 2016). Hosťov je však niekedy priveľa (každý má potom minimum priestoru, na čo sa aj sťažujú). Keď sú ale zasa hostia len dvaja, býva to nuda. Myslím však, že relácia sa zmenila a mení sa k lepšiemu.

Jurský park (1993)

Čarovný zážitok. Výborná réžia. Niektoré pasáže doslova berú dych. Ani po toľkých rokoch to nestarne, naopak, vracia ma to v čase. Pôsobivé dobrodružstvo. Život si vždy najde cestu.

Číslo 5 žije (1986)

Po tých rokoch to akosi stratilo svoje čaro. Zostala príťažlivá patina 80. rokov, ale chýba tomu srdiečko - Pětka sa síce usiluje byť milým robotom na pohľadanie, no scenáristom sa to nie až tak vydarilo. Pobavilo ma zopár hlášok, ale prevarený frankensteinovský odkaz si žiada viac, aby znova naplno zaujal. Inak, už asi tuším, kde brali animátori z Pixaru inšpiráciu pre svojho robota Wall-E. Podobnosť čisto zarážajúca, ale príjemná.

Macbeth (2015)

Okúzľujúce. Spomaľovačky a zadymené scény pôsobia mierne pateticky. Keďže sú ale zachované rýmované dialógy od Shakespeara, dobre to spolu reže. A keď zaznelo "Life’s but a walking shadow", ostával pocit.

Sázka na nejistotu (2015)

Čo je toto? Dokument? Komédia? Prehovory do kamery - načo? Kvôli humoru, zrejme, ale inak nič. Ťažko sa v tom orientuje - veľa pojmov, ktoré sa v tej rýchlosti ťažko definujú a zapamätávajú, ak je teda dôležitá aj tá nepríbehová zložka (podať správu o príčinách krízy).

50x a stále poprvé (2004)

Miestami poriadne nechutné a nevtipné. Inokedy zaujímavé (námet), miestami veselé a romantika ako bič. Summa summarum tri hviezdy.