Wrestler (2008)

Ač je to k nevíře, tak i přes monstrózně vypadající název se pod ním skrývá poměrně komorní drama. Rourke zde podává asi svůj nejlepší výkon a jeho nominace na Oscara je oprávněná (nikoliv však jeho favorizace). Film si odbčas nedokáže odpustit zbytečná klišé, která bourají základy neomšele realistickému příběhu.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Jediná vtipná věc celého filmu je scéna, jak tučňáčí gang ukradne džíp. Bohužel tučňáci jsou úplně mimo dějovou linii a to svědčí o celém filmu. Zklamání.

Gran Torino (2008)

Úžasný film, který mě chytil za srdce. Vybavilo se mi totiž dětství s mým dědou. A přesto, že film má po té umělecké a technické stránce úžasné parametry, tak tentokrát prostě musím hodnotit podle pocitů, které ve mě vyvolal. A tady je to jednoznačné.

Pochyby (2008)

Takovýto film asi nenadchne každého, nicméně jedná se o komorní drama s velmi dobrým námětem. Přestože režisér filmu není ostříleným hochem mezi hollywoodskými filmaři, tak si s látkou i s herci poradil na výbornou. Ode mě patří velké uznání F.S. Hoffmanovi, M. Streep i A. Adams, kteří předvedli skutečné herecké koncerty. Tak sugestivní projev charakteru jsem již dlouho neviděl. Pro mě prostě výborný film.

Milionář z chatrče (2008)

Bohužel jsem možná do filmu šel s moc velikým očekáváním a podle toho vypadal výsledný efekt. Nepřijde mi, že by film boural nějaké mýty a prostě mě v ničem nepřekvapil. Zkrátka průměr.

Duel Frost/Nixon (2008)

Jedno z nejlepších politických dramat, které spatřilo světlo světa. Úžasný Frank Langella podává výkon hodný Oscara.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Skutečnost, že scénaristou filmu je osoba stejná jako u Forresta Gumpa se u Benjamina Buttona projevila. Negativně. Prvky, které jsme u Forresta obdivovali, jsou zde kontraproduktivní. Filmu ubližuje i jeho délka, protože hrdinové nám nedávají důvod, proč s nimi soucítit. Film diváka nechává úplně chladným. A tak se z velmi dobrého materiálu stává pouze protahované umírání raněného zvířete, protože beztak všichni víme, jak to dopadne. Předností filmu měly být určitě proměny hrdinů přicházejích s věkem. A je to mu tak! Nicméně bohužel právě u Brada Pitta je to občas hodně nedotažené a jeho hrdina, tak působí spíše jako karikatura než oduševnělá postava. V kompletu je to pouze originální látka, ale neohrabaně zpracovaná.

Insomnie (2002)

Hodně kvalitní thriller, který zdokonalil Nolanovo dílo a pozvedl zapadajícího R. Williamse.

Úhel pohledu (2008)

Velmi zajímavá akce, která nenudí, ale ani nenadchne.

Kinsey (2004)

Velmi netradiční a velmi dobře zfilmovaná látka. Jediným výraznějším nedostatkem byl občasný nepoměr mezi tím jak se scény táhly nebo byly naopak velmi zkratkovité, než si to aktuální situace žádala.