Grandma's House (2010) (seriál)

Jeden z nejzajímavějších projektů, rozhodně. Ty postavy jsou skvěle napsané. Simon a jeho komunikace s okolím....aspoň někdo je na tom podobně jako já a konečně se to někdo rozhodl publikovat a ukázat, že i takoví lidé tu jsou. Teprve jdu na druhou sezónu, ale co jsem viděla trailer, nebude o zábavu nouze. "You're not even a rhino, you're like a shit hippo, pretending to be a rhino." nebo "Thank you! You've made me tick the box saying I have AIDS! Now you've given me AIDS!!"...jak tohle člověk nemůže milovat. EDIT: Po druhé sezóně jsem přesvědčená o kvalitách Simona. Jen ty vztahy se mu tam ne a ne uvést do normálu. Ale s takovou rodinou to není žádné překvapení.

Snídaně (1994) (pořad)

Už několik let mi Nova svítí na probuzení, světlo mi přijde moc agresivní a tak radši zapnu tu telku. Navíc tam jsou dobře viditelné hodiny. Vše, co člověk po ránu potřebuje, aby nezaspal.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Víte, co je na krtečkovi nejlepší? Že když se člověk chystá hodnotit kteroukoliv epizodu z tohoto úžasného večerníčku, i kdybycj ji neviděla nevím jak dlouho, už jen podle názvu si to dokážu celé vybavit. A pak co mi v té hlavě zabírá zbytečné místo.

Přiznání jedné dívky (1953)

Mně se to jako relax po obědě velmi líbilo. Bylo sice zvláštní slyšet hodně ohranou dabérku mluvit za tuhle dámu, ale což...Zapla jsem to ve chvíli, kdy se Mary vkrádala do pokoje a možná právě díky tomuhle jsem u filmu zůstala. Docela napínavé. Po dlouhé době jsem navíc viděla ten krásný hollywoodský polibek z let dřívějších, který jsem vždycky obdivovala. Zvláštní zápletka, která se blížícím se koncem ještě víc zamotá...a z Pufíka vzejde nakonec ještě docela slušnej chlap...Mary je správňácký zločinec. Takových poctivců by se dneska těžko hledalo.

MasterChef (2012) (pořad)

No...marně jsem se snažila přijít přes hodinu na chuť českému Masterchef. Ale pak jsem to vzdala a radši se dívala na dabované Suits. A najednou už se ten čas tak netáhl. Nejde mi na mysl, co tam paní Peštová vůbec dělá, ale především - nejvíc mi tady chybí ta "slina", kterou dostávám při sledování jakékoliv jiné verze pořadu. Kuchaři se snaží, ale očividně je to málo. Chybí jim (jak by Joe řekl) FINESSE. Porotci mi tolik nevadili (EDIT: kde jsem sakra nechala hlavu? porotci mi totiž fááákt pijou krev). Nebudu hodnotit dřív než začnou challenges (EDIT: to jsem si mohla odpustit, ale já vážně věřila v lepší zítřky). Pak se začně lámat chleba. Přeju tomuhle pořadu nějaký lepší rozjezd a vykutálenější kuchaře, protože tenhle formát si nezaslouží být zneuctěn.

Shrek (2001)

Je to skvělý film. Bohužel jsem po jeho skončení už nikdy nenašla to, co jsem cítila u dobrodružství oslíka a Shreka u tohohle dílu v těch dalších. A to, že se na něj dokáže znovu a znovu dívat i má máma, člověk, který radši prospí animák než ho sledovat, musí být Shrek vážně něčím výjimečný.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Na tomhle jsem vyrůstala, tak po mně přece nemůžete chtít jiné hodnocení. A "Dejna" s Richem byli snad nejsympatičtější pár ze všech.

Základka (2012) (seriál)

Zatím bez hodnocení. Chápu, že i ty největší seriálové hvězdy mohou mít slabé rozjezdy. I když tady se obávám, že o zvednutí úrovně mohu jen snít.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Zrovna nedávno jsem se zbavovala plyšáků, pro které jsem bohužel nemohla v pokoji najít místo. Celou dobu jsem přemýšlela, jak by se asi museli cítit, byli by živí. Ale co když opravdu jsou? Pak jsem si ale uvědomila, že je hodlám darovat novým generacím a tohle je prostě koloběh. Tak to má být. Jejich jména mi navždy zůstanou v paměti, ale life goes on and on. Proto za 5* a má topka.

Společnost mrtvých básníků (1989)

INSPIRATIVNÍ. Víc není potřeba dodávat. Možná na té poezii přece jen něco je. A konečně po dlouhé době mám chuť se sama vydat do tajemného světa těchto umělců, který jsem nikdy pořádně nepoznala,neboť jsem věděla, že pokud sama nebudu chtít, nemá to cenu. Proto se klaním před režisérem, že dokázal upoutat a zaměřit mou pozornost na poezii. To nikdo jiný nezvládl. Proto velké díky všem, kteří spolupracovali na tak krásném dílku jako právě Dead Poets Society.