Sladké magnólie - Cesta víry (2022) (epizoda)

Nevím, asi mám nějakou úchylku. :D Většina postav mě štve, každý díl několikrát protáčím oči, div si je neobrátím dovnitř. Když scénáristi psali scénář, za zadkama jim jistě stály jejich pobožný babičky a za babičkama pastoři a diktovali jim odstavce (aneb hrajme Dej si panáka pokaždé když někdo požehná, nebo je nazván požehnaným). A stejně na to tlemím a těším se na další díl.  V tom dalším už určitě přijdou na to, že... možná SPOILER!! je naše hledaná matka ta novinářka.

Sladké magnólie - Změna je život (2022) (epizoda)

Chápu, jakou postavou má Dana Sue být, bylo to tam naznačeno či přímo řečeno mockrát. Problém je v tom, že to té herečce vůbec nevěřím, zkrátka to v ní nevidím a vadí mi to. Taky mě štve dokonalý Trotter, který v lázních díky navazujícím dvojitým směnám jako jediný nonstop pracuje, ruší veškeré náznaky osobního života a chystá se do toho adoptovat dítě (lobujíc za dětský koutek, páč jinak by ty dvojitý směny nezvládl a musel by někdy i domů). A to, že v některých scénách chybějí už jen jednorožci prdící duhu, zmiňuju už jen tak na okraj.

Sladké magnólie - Tíha slov (2022) (epizoda)

Jasně, Sladké magnólie... ale není tam toho cukru a všeobjímající lásky přece jen příliš? A mohli by Danu Sue oblékat tak, aby jí to trochu lichotilo?

To je vražda, napsala - Škola pro skandály (1985) (epizoda)

,,Tohle bude má první vražda." - ,,No.. zatím ale nevíme, jestli jde o vraždu." - ,,To by byla škoda. Jsem už v půlce kurzu, víte?" - ,,Kurzu?" - ,,Kriminalogie. Dálkové akademické studium."

To je vražda, napsala - Série 1 (1984) (série)

První série o jedné tetě kdesi z Maine, která začala psát detektivky a začalo jí to vynášet. První řada přináší veskrze průměrné díly s pár výjimkami. Mně se nejvíc líbí první dvojdíl Vražda Sherlocka Holmese (protože maškarní, Jess jako víla a Preston Giles), druhý Smrtící hurkán (protože nahlídneme Jess do bejváku), šestý Milenci a jiní vrazi (protože dlouho váháte, jestli je mladíček s poměnkovýma očima, kterýho znám z Columba padouch nebo ne), čtrnáctý Má láska je za velkou louží (protože tajemný pronásledovatel živí dobrou atmosféru) a devatenáctý (jeden z nejlepších dílů v tomto seriálu vůbec). V této řadě ještě Ron Masak není šerif Mort Metzger a William Windom není doktor Seth Hazlitt. A je to jediná řada, kde je postava kapitána Ethana Cragga - u té mi přijde, že je škoda že vypadla, je to sympaťák.

To je vražda, napsala - Vražda v oáze (1985) (epizoda)

Díl, u kterého jsem si byla jistá, že je to jeden z těch, kdy vraha poznám už v první scéně, jak je nápadnej. No a nepoznala jsem. :D

To je vražda, napsala - Výstřel jako odpověď (1985) (epizoda)

Texas. Přiznávám se, že jsem tomuto dílu moc nedávala. Přehrávající texaský právník, pak nemocnice s doktorem a sestřičkou, kteří mi evokovali spíš postavy ze soap opery v nemocničním prostředí, než opravdovou nemocnici. Ale možná pro ta malá očekávání se mi to nakonec nezdálo špatné.

To je vražda, napsala - Vražda v hotelu (1985) (epizoda)

Věčně vyprahlý rozervaný básník Horace mě bavil a spolu s Jessicou tvořili fajn dvojku. Líbilo se mi taky počáteční upršený počasí. :D V tomto díle se také vůbec poprvé objevuje Ron Masak v roli detektiva Meyera z oddělení vražd, později se z něj stane jedna z hlavních postaviček Cabot Cove - šerif Mort Metzger.