Neúplatní (1987)

Myslím, že nějvětší zásluhu na tom, že je film k smíchu má scénárista a především režisér. Mám věřit tomu, že svatý policista Costner (s ještě svatější rodinou) poskládá svůj tým ze staršího čestného pochůzkáře (starej ale dobrej), brilantního střelce (Garcia opravdu jen do počtu) a chytrého účetního (brilantní proměna během okamžiku: od účtů k nadšenému zabíjení) ? Dobrá parta do Čtyřlístku. Kromě hlavního vyšetřovatele tu není jediná postava, která by nežila ve vzduchoprázdnu. A ačkoliv Costner má jakési zázemí - strach o něj (tím méně o někoho dalšího) mít rozhodně nebudete. Scéna s kočárkem je jedna z nejtrapnějších "akčních" scén co jsem kdy viděl a vlastně ani nepotřebuje parodovat... Vše je patetické, herci jak na divadle, humor nepatřičný, hudba mimo... Je to přesně ten typ filmu, u kterého je mi trapně za tvůrce. A když se podívám na vysoké umístění v čsfd, tak je mi trapně i za zdejší hodnotící... Dvě hvězdy za De Nira a dobovou atmosféru.

Nevěrná (2002)

Atmosféra filmu se mi líbila... Zachycení nevěry jako pocitu a jeho maskování a dopad se mi taky jeví věrohodně..... a jelikož mě zajímalo jak to všechno dopadne, tak to nemůžu hodnotit jako nějaký zbytečný film.

Nevinnost (2011)

Výborní Anna Linhartová, Ondřej Vetchý a především Hynek Čermák. Film se mě ale (hlavně tématem) víc nedotknul.

Nezralé maliny (1980) (TV film)

Na malém prostoru se dají dělat velké věci. Důkazem může být tato inscenace, která patří do toho nejlepšího z české televizní tvorby.

Nikdo se nebude smát (1965)

Měl jsem obavu, že ta skvělá povídka nepůjde natáhnout na dobrý celovečerní film. Ale Hynek Bočan to s pomocí skvělých herců dokázal. Jan Kačer vystřihl hlavní postavu opravdu brilantně.

Noční můra v Elm Street (1984)

Nesmírně originální film, ten nejlepší příklad VHS hororů (nevím jak v zahraničí, ale tady určitě). Freddy ještě nebyl nikomu pro srandu.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Druhá Noční můra se na to snaží jít jinak, ale bohužel dost často selhává. Triky jako z pohádky, celé to působí dost levně a hlavní hrdina mi není moc sympatický. Přesto občas probublá ta pravá atmosféra, která film posune zpátky do zábavy na sobotní večer.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Restart po průměrném druhém dílu a více než povedený. Z Freddyho už sice dávno nejde strach, ale o to víc baví. Prostředí kliniky výborné, triky fajn a celkově je tahle epizoda odvyprávěná dobře.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Čtvrtý díl Freddyho je plný skvělých nápadů = výborné zábavy, i přes to, že je jasné jaké to celé bude. Freddy vraždí, vraždí, vraždí, na konci dostane průplesk on, ale poslední záběr je vlastně teaser na další část.

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

Spolu s druhým dílem patří mezi to slabší ze série. Celý film mi připadá, že se dívám na to co se nevešlo do čtvrtého dílu - ačkoliv téma s dítětem je docela silné a nosné. To co ale dělá Noční můru Noční můrou jsou vynalézavé snové děsy - a těch je tu málo dobrých nebo dobře natočených. Každopádně - výborná pentalogie a mělo u toho zůstat.