Byl jednou jeden král... (1954)

Moje 3 nejoblíbenější pohádky jsou: S čerty nejsou žerty, Tři veteráni a právě Byl jednou jeden král.

Okno do dvora (1954)

Hitchcock dokazuje svého génia nejvíce v Oknu do dvora. Námět je k odzívání... U filmu jsem byl ale napnutý jako struna.

Sunset Boulevard (1950)

Viděno někdy v odpoledním programu čt2... Od prvních minut mi bylo jasné, že tenhle film musel předběhnout dobu, působí totiž ohromně svěže i po těch dlouhých letech.

Daleká cesta (1948)

Odvážný film - jak obsahem, tak formou. Dvě scény mě opravdu překvapily svojí drsností. Jediné co se mi trochu nezdálo bylo finále... ale i tak - vyjímečný český film.

Přednosta stanice (1941)

Spolu s Ducháčkem to nejlepší z Vlasty Buriana. Scéna, kdy Marvan testuje "přednostu" je neuvěřitelně vtipná díky naturelu obou herců.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

"Škola" i "Študák" jsou výbornými komediemi, které zub času ohlodává stejně pomalu jako ty nejlepší filmy Buriana, Haase a Nového.

Škola základ života (1938)

Muži v offsidu (1931)

Výborná knížka převedená do filmu téměř bezchybně. Vtip, poetika, skvělí herci a hlavně Hugo Haas je zde geniální.