-soch-

-soch-

redaktor portálu moviemania.sk

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 9.8.2011  09:41
    Ponorka na Dunaji (TV pořad) (2001)

Pre mňa legendárny a nezabudnuteľný program :-) Leopold Haverl tam účinkoval ako záporná postava - kapitán Magor.

• 2.8.2011  22:39
    Lidice (2011)

Keď som sa pred dvomi - tromi rokmi dozvedel, že sa bude nakrúcať film Lidice vyvolali sa vo mne dva pocity. Jednak išlo o pocit potešenia, keďže filmy z obdobia vojny, holokaustu a ukrývania pred "esesákmi" sa mi vždy, dovolím si povedať, so všetkou úctou - páčili. A druhý je pocit prekvapenia - film mala režírovať Alice Nellis, ktorá, pokiaľ si dobre pamätám, nemala skúsenosti s takýmto žánrom, čím nechcem povedať, že by film vedený pod jej rukou vyzeral zle. Dnes som teda tento očakávaný film zhliadol a z kina sme spolu s kolegyňou odchádzali s rozpačitými pocitmi. Čo sa týka mojich pocitov, sú zmiešané a doslova "polovičné". Keď tento film označím za zážitok, musím povedať, že v prvom rade EMOCIÁLNY a UMELECKÝ až v rade druhom. V prvej polovici minutáže, ktorá bola s prepáčením natiahnutá sme sa ako keby len "zoznamovali" s postavami a všímali si ich osudy. Zlomové a citovo najsilenejšie momenty prišli až v druhej polovici filmu, keď do deja zasiahli aj významné a tragické vojnové udalosti, ktoré sa s vaším srdcom pohrajú tak nečakane a ľahko ako dvojročné dieťa s hrkálkou. Poďme ku hereckým výkonom. Karla Rodena nepovažujem za geniálny talent a vo filme predviedol typické divadlo, ktoré ničím neprekvapí, ale ani nesklame. Naša milá Zuzana Fialová dostala vo filme úbohý priestor a jej postava mala posolstvo rozpačité ako smrad kontajnerov v Petržalke, čo neprisudzujem jej, ale scenáristom. Neprekvapila, no potešila Zuzana Bydžovská a od postavy Romana Luknára (ktorý je vo filme výborným multi-lingvistom) som čakal viac " atypického charakteru". V konečnom dôsledku k lepším patrili asi herci stvárňujúci mladé postavy a nemeckí esesáci. Keby záležalo odo mňa, tento film by som zostrihal kľudne na takých 100 minút a vynechal by som niekoľko scén, ktoré síce môžu divákom niečo povedať, avšak tento raz sa do vojnového filmu nehodia ako v prípade niektorých predchodcov... Moje hodnotenie je v tomto prípade 2,5 (po zaokrúhlení: 3) hviezdičky. Tento film si ale budem pamätať a možno nepotrvá dlho, kedy si ho pozriem znova. Môžem však s istotou povedať, že slovo OBYČAJNÝ, by tento film hlboko urazilo.

• 26.6.2011  14:10
    Melancholia (2011)

Poeticko-odborne podaný obraz o konci našej planéty. V prvej časti sme priam vtiahnutý do trpkých udalostí, pretože herci na plátne ani nehrajú, správaju sa viac-menej "reálne". V druhej časti sa okruh postáv výrazne zúži, trošku sa vzdialime z deja, pretože realita sa postupne vytráca a výrazne ju nahrádza fikcia, ktorú však Lars Von Trier dokázal zobraziť svojsky a postavy neutekajú pred koncom sveta ako v mainstreamových amerických filmoch. (ArtiFilmFest 2011)

• 26.6.2011  14:01

Ohromujúci zážitok, ktorý Malick vyskladal z neuveriteľných pohľadov na našu matičku Zem, osudy americkej rodiny v 50.rokoch a Seana Penna uzamknutého medzi múrmi spomienok a modernej architektúry. Po projekcii som mal v sebe zaujímavú zmes pocitov. Treba vidieť. (ArtFilmFest 2011)

• 21.5.2011  13:19

Ďalšie dokumentárne dobrodružstvo, ktoré vám nedovolí spustiť oko z plátna, či obrazovky.

• 26.4.2011  10:26
    Večer pod lampou (TV pořad) (2011)

Niektoré diskusie slabšie, iné zas veľmi silné. Výborná debata sa týkala Korupcie na Slovensku, kde zahviezdil Peter Schutz. Dĺžka diskusie mi neprekáža, keďže hostia podávajú jednu myšlienku aj pätnásť minút a tak prípadný "odskok" do kuchyne po chlebíčky vôbec nezaškodí, aj keď nejakého ospalého diváka to môže okolo pol jedenástej už pekne uspávať.

• 24.4.2011  22:11

Vnímal som to len polovične, ale českú komédiu si predstavujem inak.

• 15.3.2011  16:59
    Bella (2006)

Do slovenských kín uvedené so slovenským dabingom.

• 3.3.2011  19:46
    Lurdy (2009)

Miestami depresívne, miestami vtipné. Raz si to pozriem ešte raz.

• 21.2.2011  20:35
    Nesmrtelní (TV seriál) (2010)

DLHÁ CESTA DOMOV - (3/5*) - Vcelku milá komédia s obsadením, ktoré sa hodilo, ale prijal by som viac vtipu. PROJEKT ALFA - (3/5*) - Po príbehovej stránke nie príliš dotiahnuté. Technická / obrazová stránka výborná. KONTROLA - (4/5*) - Veselá komédia, ktorá mi aspoň troška pozdvihla náladu pri pomyslení na to, že je to slovenské. + Z ostatných epizód som videl iba pár a nie celé. V slovenskej televíznej tvorbe sme za posledné roky zažili veľa depresívneho a tak ma potešilo, že táto séria nám ponúkla aj troška humoru.

• 18.2.2011  20:15
    Svět podle Jima (TV seriál) (2001)

Aj keď si tvorcovia niekedy neodpustia primitívne vtípky, tak stále to nie je najhoršie. V slovenskom znení: JOZEF ŠVOŇAVSKÝ a STANO KRÁL, ktorý sa tu troška pohral s hlasom, ale to on vždy.

• 18.2.2011  20:13
    Hope & Faith (TV seriál) (2003)

Ak je toto "povedený seriál" tak ja som jadrový fyzik s geniálne vysokým IQ. Sorry, ale v porovnaní s Bláznivým Jimovým životom je VEĽKÁ BIEDA.

• 18.2.2011  20:08
    Sběratelé kostí (TV seriál) (2005)

Aj keď ústredná dvojak srší pomerne slušným (a aj morbídnym) humorom, tak ma tento seriál nejak špeciálne neoslovil. V slovenskom znení netradične MILAN BAHUL (Boreanaz) a SLÁVKA HALČÁKOVÁ (Deschanel).

• 18.2.2011  20:03
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

Jedna hviezdička za to, že sa hanbím pozerať ODPADOVÉ filmy a toto mi každý deň beží za chrbtom. Bohužiaľ. Inak, viete prečo je táto telenovela tak "sprdnutá"? Pretože beží v prime-time. Je to ale myslím úplne normálna telenovela.

• 18.2.2011  20:00
    Coach Carter (2005)

V slovenskom dabingu nezvyčajne obsadený DUŠAN SZABO ako JACKSON, ale vďaka jeho umeniu dabovať to bolo počúvateľné. Réžiu mal ŠTEFAN MANDŽÁR.

• 18.2.2011  19:58
    Nezvěstný milenec (TV film) (2007)

Na moje počudovanie to nebolo najhoršie, ešte tomu, ale niečo chýba. Možno nejakí známi herci, viac napätia a pekné grécke bohyne :-)

• 18.2.2011  19:55
    Dr. Ludsky (TV seriál) (2011)

PRVÁ EPIZÓDA: Okrem štýloveho dizajnu, krásnych pohľadov na Bratislavu a môjho obľúbeného herca TIBORA VOKOUNA v úlohe náboženského fanatika nič svetaborné. Stále len vzťahy, len vzťahy, len vzťahy a depresie a zase vzťahy.

• 17.2.2011  20:58
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Vážení PŘÁTELÉ, ano!

• 12.2.2011  22:56
    Zo zákulisia Markízy (TV pořad) (1997)

Neviem či je táto relácia niečím, čo sa dá hodnotiť :-) Veď to trvá 15 minút. Ale súhlasím, že viac sme sa dozvedeli, keď to moderoval Repčík, ako teraz, keď tam poskakuje Roman Juraško a dokopy neprezradí nič.

• 3.2.2011  22:58
    Odpadlík (TV seriál) (1992)

Sledoval som tento seriál pár krát na MARKÍZE s ekáckym dabingom a musím uznať, že zvučka tohto seriálu je podľa mňa naozaj vynikajúca úvodná zvučka s komentárom IVANA LACU. Lamasa daboval SKLÁR, Bobbyho MAJESKÝ a tú kočku si dabla PETRA VAJDOVÁ.

• 22.1.2011  13:00

Návod ako si nájsť najlepšieho priateľa :-)

• 4.1.2011  22:02
    Iba taká hra (TV film) (1995)

Nečakal som, že ma tento film dokáže zaujať, ale zaujal. Škoda, že sa už dnes, v tejto uponáhľanej dobe, netočia podobné "televízňáky".

• 4.1.2011  22:00
    Tu žijú levy (TV film) (1997)

Videl som iba kúsok - vlastne koniec. Som rád, že STV vyťahuje takéto staršie "teenegerské" drámy.

• 2.1.2011  11:05
    Rolling Stones (koncert) (2008)

Veľmi pekný koncert svetoznámej skupiny. Kamery sa približujú ku hercom tak dokonale, že diváci ich majú aj bez účasti 3D takmer na dotyk blízko.

• 16.12.2010  17:37
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Naozaj jedna z klasík môjho detstva, na ktorú spomínam iba dobre. Doteraz uvádzané s kvalitným slovenským dabingom. Strýka Držgroša dabuje KAROL ČÁLIK. Dabingovej "trojúlohy" - HUI, LUI, DUI - sa výborne zhostil PETER KRAJČOVIČ.

• 16.12.2010  17:28
    Šílenej biják (TV film) (2004)

Keď sa objavil Michael Jackson, bolo mi na zvracanie. Nech žije kráľ!

• 16.12.2010  17:24
    Beetlejuice (1988)

Bláznivá komédia Tima Burtona, od ktorej som nič špeciálne neočakával, ale sem tam som sa perfektne pobavil. Záverečná hudbná scéna sa mi zaryla hlboko do pamäti. Lietajúcu Winonu Ryder, ktorá tancuje s "duchárskym" futbalovým tímom v inom filme nenájdete ( http://www.youtube.com/watch?v=mVN-5-I5iBo ). Beetlejuicea do slovenčiny nadaboval PETER MARCIN.

• 16.12.2010  17:16
    Sám doma (1990)

Naozaj jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. Tento film som možno videl už aj 15 krát, no ešte ani raz nestratil svoje čaro. Prvý krát s vynikajúcim slovenským dabingom TV MARKÍZA (Kevin / PETER JAMRICH a ďalej: ĽUDMILA MANDŽÁROVÁ, MATEJ LANDL, JOZEF ŠVOŇAVSKÝ a FRANTIŠEK KOVÁR), potom s českým kinodabingom (ktorý nebol zlý), no a kúsok som videl aj s tým novým, zlým novým slovenským dabingom TV JOJ (Kevin / EMIL ZVARÍK), ktorý nemusel byť, ale žiaľ je. Tieto Vianoce asi pohľadám opäť starú nahrávku s markizáckym dabingom (réžia: ŠTEFAN MANDŽÁR). Film dokonale podfarbuje hudba JOHNA WILLIAMSA, ktorá sprevádzala aj ďalší dobrý film CHRISA COLUMBUSA - HARRY POTTER. V posledných rokoch sa ale venuje troška inej tvorbe - bohužiaľ.

• 16.12.2010  07:06

Zaujímavé, čím sa dokázali zaoberať v televíznych reláciách pred revolúciou. Teraz, v dobe silnej komercie by to už nebolo možné. Ďakujem STV za reprízu.

• 17.9.2010  17:14

Na TV JOJ odvysielané s výborným dabingom Tomáša Maštalíra a Diany Mórovej. + 8.1.2011 opäť na TV JOJ. Teším sa.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7