Julie na cestě domů (2002)

Zajímavá zápletka - láska mezi matkou smrtelně nemocného syna a ruským léčitelem - to se jen tak často nevidí. Tohle je film, který ve vás něco zanechá, ale s lítostí musím dát jen tři *, pro ten příliš nejednoznačný a odbytý konec.

Rafťáci (2006)

Dvakrát jsem se trochu pousmála (poloslepá babizna ve sprchách, dědek házející sekerou se zavázanýma očima), jinak to byla celou dobu zoufalá křeč. Janák se snaží přitvrdit, což se mu daří díky -náctiletým nymfomankám, které si nenechají ujít sex prakticky s kýmkoliv kdekoliv kdykoliv, ale považte - je tohle vskutku věrný obrázek naší zhýralé české mládeže? Nebo alespoň malinko přibližný? Aspoň malinko vtipný? Ke konci jsou některé scény tak zoufale trapné (sex na záchodě, nadržený Mádl pronásledující astmatičku, Hašek-zachránce - co ten tam proboha dělá?!), až mi bylo stydno za herce. Ale těm určitě nebylo stydno ani trochu, tak co se tady vůbec namáhám tak plytce moralizovat. Většina národa ve věku těhle dvou nových idolů čtrnáctiletých holčiček to bude považovat za "super" ulítlou zábavu. Jenže kdyby to tak opravdu bylo, tak tady nekafrám! Spousta scén postrádá jakoukoliv logiku, kamera dost mizerná, střih příšerný, ale Janák se asi domnívá, že záplava skvělých vtipů vezme publiku dech a nikdo si ničeho nevšimne. Má to však jeden malý háček - právě ty vtípky jaksi nějak nefungují... Příště půjdu radši škrábat brambory, než abych ztrácela čas u takové s....y - pobavím se u toho líp...

Snídaně šampionů (1999)

Takhle zprznit jednu z mých nejoblíbenějších knih... Fuj! Hanba!

Spider-Man (2002)

Naprosto dementní příběh s dementními dialogy, zajímavý tak leda pro dementní a zdegenerované Amíky (a Evropany ve věku mezi 5 - 10 lety).

Hodiny (2002)

Zbytečnější film jsem už dlouho neviděla. Tři pomatené ženské, které nevědí, co chtějí, vytvářejí si zmatky samy ve své hlavě a svalují vinu na okolí za to, že nemohou žít podle svých představ (vyjma té, co ji hraje Meryl Streep), vedou donekonečna nějaké intelektuálské řeči o životě (asi už mi měkne mozek, ale kolikrát jsem se ani trochu nechytala). Tenhle snímek mě vůbec neoslovil (a to jsem přitom ženská), problémy těch tří bláznivých lesbiček jsou mi úplně cizí. Po celou dobu mi pohled zajížděl na hodiny (teď myslím ty skutečné - zřejmě odsud pochází název filmu, unudí vás tak, že neustále sledujete čas). Jednu * za výkon Nicole Kidman. Tenhle typ filmů řadím do kategorie VPN (Vznešená Prázdná Nuda).

Tygr a drak (2000)

Vizuálně určitě působivé (ačkoliv létající scény působí poněkud kostrbatě), ale příběh mi zase až tak hluboký nepřipadá. Konec mě hodně zklamal. Řeči typu "Promarnil jsem celý život", "Teď teprve mi došlo že tě miluji" apod. celý film sráží na úroveň hollywoodských dojáků a jdou zcela proti smyslu příběhu, tak jak se odvíjí v předchozích dvou hodinách. Nebýt toho konce, mohlo to být za 5, takhle musím s lítostí jednu * ubrat.

Pánská jízda (2004)

Místama je to tak trapný, až je to vtipný. Ale opravdu jenom místama... Jinak je to jenom permanentně trapný.

Zorro (1990) (seriál)

Vcelku dost velká kravina, ale v sobotu nebo v neděli ráno se u toho dalo nasnídat bez úhony.