Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Rozhodně nejde o dokonalou love story, ale to, co chce sdělit, zobrazuje dokonale. V jednu chvíli můžete být i s holým zadkem ten největší frajer široko daleko, ale už o pár let později po vás neštěkne ani pes a vše, pro co jste žili, se začne bortit a je úplně jedno, jak moc se snažíte. Prostě se to jednou zesere všechno. Williams pro mě není žádná osudová holka od vedle, ovšem Gosling září v každé scéně, ten chlap může rozdávat charisma na potkání.

Elizabethtown (2005)

Příběh, který jsem potřeboval vidět a Kirsten Dunst jde do topky, protože mě zase totálně rozložila. Věčně optimistická Claire jí sedla parádně. Pokud bude v podobných rolích, tak to prostě nemám šanci ustát, je kouzelná.

Stážista (2015)

Meyers je až příliš velká rutinérka žánru na to, aby natočila vysloveně špatný film. Ovšem místy je to podivování se nad současnou splašenou generací a adorování staré školy už moc křečovité. Ani v jednom okamžiku se to nesesype i díky účasti De Nira, který už sice hrál nerudné dědky, ale v této poloze by ho čekal málokdo. Jeho aura vás přímo nutí uznat fakt, že film rozhodně není ztrátou času.

Holky na tahu (2012)

Rajcovnější dívčí trio jsem ve filmu hodně dlouho neviděl. Ani s devítkou u spánku bych si mezi nimi nebyl schopen vybrat. Každá má něco do sebe. Kirsten ráznější role hodně sedla, Lizzy se pro sarkastické bohémky narodila a Isla je roztomilé trdlo k pohledání. Navíc se tady konečně objeví pořádně stylový svatební proslov. Chtělo to dotáhnout všechny linky, možná delší stopáž a byla by to pecka.

Slavné dvojice (2011) (pořad)

U Slavných dvojic malý počet dílů možná tolik nepřekvapí jako u Sexuálních idolů, protože sledovanost nebyla zdaleka tak vysoká, ale příběhy jen 30 párů skutečně nepotěší. Plusem je rozhodně delší stopáž, občas i přes 8 minut, takže málokdy jsem měl pocit, že bylo něco důležitého vynecháno. Mnoho párů nevydrželo, to je všem jasné. O to větší ironií je fakt, že těch pár dvojic, které byly označovány za příkladné, se jen pár měsíců po zveřejnění dílu také rozpadlo, viz hned ten úvodní "pohádkový" v podání krásky Heidi a zvířete Seala.

Sexuální idoly století (2010) (pořad)

Tady mám dvě velké výhrady. Délka jednotlivých dílů není dostačující. Kolikrát jde o sotva čtyři minuty, což na shrnutí životních eskapád sexuálních idolů prostě nestačí a celé to působí hrozně zkratkovitě. Výběr je zajímavý, ale občas jsem si říkal, jak se tam někdo, řekněme tak průměrný, mohl dostat. Tím se dostávám k další výtce. Přes místy astronomickou sledovanost se počet dílů zastavil na čísle 52. Přitom 20. století nabídlo tolik úžasných hereček, zpěvaček, modelek, tanečnic, baletek a sportovkyň, jejichž příběhy by stály za vidění.

Slavné sportovní okamžiky (2011) (pořad)

Viděl jsem všechny díly. Rozhodně nejsem běžný sportovní fanoušek. Jsem fanatik, ale zároveň mnoho sportů vůbec neuznávám (golf, šipky, kulečník), jenže i u nich se občas přepisuje historie a jejich sledování pod vedením Zuny, který tentokrát přenechal komentování též skvělému Krušinovi, je naprosto euforické. Už ani nespočítám, kolikrát jsem měl slzy v očích a to i u sportů, které mě vůbec nezajímají. Nejsilnější epizody jsou pro někoho možná překvapivě ty nepříliš vyhledávané a o méně oblíbených sportech. Vzpomínky na hokejisty v Naganu nebo Neumannovou v Turíně jsou sice pořád úžasné, ale až při sledování skoro neznámých hrdinů, kteří by neměli být zapomenuti, v divákovi bouchne emocionální bomba (viz. Alois Hudec). Nutno dodat, že pořadu hodně pomáhají největší hity od Coldplay, na které tvůrci nedali dopustit snad tři roky v kuse, až to některé diváky začalo vytáčet. Pro mě osobně jde o ten nejúžasnější projekt na Streamu a konkurence je tam skutečně veliká.

Slavné dny (2010) (pořad)

Slavné dny jsou projektem, kterým se Pavel Zuna definitivně vykoupil z žumpy jménem Nova. Měřítkem jejich úspěchu není pouze brutálně vysoká sledovanost všech epizod, ale i zpracování pořadu. Na ploše pouhých cca 7 minut si vystačí s pár archivními záběry, vhodně zvolenou hudbou, charismatickým komentářem Pavla Zuny a kvantem informací divákovi vyvaří mozek z hlavy. Občas sice narazím na slabší díl, jehož téma mi není moc blízké, ale informační hodnota je i tak nepopiratelná. Snad jedinou kaňkou je cílení na všemožné katastrofy, války, atentáty, vraždy a úmrtí kvůli jejich vyšší sledovanosti. Pravdou je, že tyto dny vás totálně sejmou. Ovšem Zuna a spol. dokáží pravidelně vydolovávat i pozitivní emoce, ale o nich už je jejich další pořád na Streamu, můj vůbec nejoblíbenější.

Kdo přežije - Cambodia – Second Chance (2015) (série)

Spoilery. Po úvodním zděšení nad tragickým výběrem hráčů pro Second Chance přišlo ještě větší, když fanoušci vybrali nepochopitelně mnoho nezajímavých hráčů a navíc byly brutálně ignorovány starší série. Zavádějící střih má ovšem jednu velkou výhodu. Víte, kdo bude na konci a můžete se na to psychicky připravit a kdo tam nebude, tak může hrát sebelíp, ale vy to stejně neuvidíte, takže vám to nervy netrhá a pokud ho navíc nemusíte, tak si užíváte, že ho vykreslili jako blbce. Poslední trojice patřila mezi moje oblíbence (neplést s nejlepší hráči, na to má stejně každý jiný názor), takže jsem byl velice spokojen a jen čekal, kdo si to nejlépe obhájí. Ironií pak byl fakt, že stačilo zmínit rodinu a všichni byli na měkko. Na kmenovkách se i díky záplavě skrytých imunit slušně bláznilo, což přebíjí i několik nechutných osobností, které se dostaly až příliš daleko a jejichž hru nejsem schopen ocenit kvůli nulovým sympatiím k nim, pane Vysvětlovači hry (nepřál si, abych ho jmenoval). Velice komicky působilo vyhypování poslední epizody ze strany Jeffa, které značí, že se té 50. série možná dočkáme. Ten chlap je blázen. Favorit: Jeremy, Oblíbenci: Ciera, Kelley, Spencer, Tasha, Jeff.

Tři bratři (2014)

Tři bratři jsou bohužel značně pedofilní. Již samotné intro se Zdeňkem Svěrákem naznačilo, že půjde o velký průser. Jeho syn už je unavený ze shánění investorů, tragických tržeb z kin a marného boje s internetovými piráty, což se dá pochopit. Až tady se to projevilo na jeho tvorbě a vznikl pohádkový paskvil se zpívanými bláboly.