Souboj Titánů (1981)

Nudný film, který vypadá, že je o hodně starší, než ve skutečnosti je a to nejen vizuálně. Triky jsou i na svoji dobu přinejlepším průměrné a z pohledu dnešního žalostné (Kraken vypadá hůř než mnohé figurky z hračkářství). Kdyby se nejednalo o přehlídku postav a monster z řeckých bájí, které jsou sami o sobě zajímavé, tak by se na film snad ani nedalo koukat. P.S.:Nerozumím proč sovička Bobo, tak připomína R2-D2 z Hvězdných Válek, že by snaha o zatraktivnění? Není film tak oblíbený jen proto, že dřív tady prostě víc podobných filmů k vidění nebylo? Není film tak oblíbený, jen proto, že si ho každý pamatuje z dětství (včetně mě), kdy se mu to líbilo jen proto, že tam byly obludy a teď na základě dávných vzpomínek a moře sentimentu není schopný přiznat, že film (tak) dobrý není? Imdb hodnocení 6.6/10

Spartakus (2010) (seriál)

Viděl jsem jen pár dílů (dabing), tudíž nemám ucelený názor na celek. Někomu z pornobranže se líbilo 300 a Gladiátor, z třístovky si vzal styl a z Gladiátora prostředí a natočil seriál ve kterém je všechno a nic. Stylizované prostředí prostředí a v něm brutální zápasy překořeněné digitální proudy krve v podání heroických gladiátorů. Všeobecná lascivita, kdy se dočkáme občas i odhalených penisů, ale obvykle si seriál vystačí s ňadry zahalenými jen tak, aby nebyla zcela nahá. Vulgarita, která působí buď samoúčelně a nebo se pokusem o archaický jazyk legračně, resp. jako nadávka dětí ve školce. Kvůli tomuhle všemu je problém hledat nějaký smysluplný děj a následně jej brát vážně. Mám spíš dojem, že se jedná o chlapskou telenovelu pro dělnickou třídu, u které má smysl se dobře pobavit a zasmát v úsecích s přílišnou brutalitou a zbytek přeskočit. V tomto pojetí by vlastně nevadilo, kdyby občas seriál sklouznul do (soft)porna, což by nebojovým scénám dodalo na atraktivnosti. Podle ostatních komentářů jsou mnou popsané jevy signifikantní pro první díly, nicméně i to mě odrazuje od nějakého intenzivnějšího sledování.

Stáhni mě do pekla (2009)

Horor jako ze 70. - 80. let. Trochu strašidelný, svou atmosférou, trochu legrační svým trikovým zpracováním, né úplně nápadidý svým scénářem, s klasickými kliše. A to vše v moderním hávu, přičemž klíčové charakteristiky jsou zachovány. Samozřejmě je otázkou jestli od podobného filmu čekat zábavu, napětí nebo strach a jestli jedno nepopírá druhé. Mě tento emoční trojboj velmi bavil, velmi mě bavila retro podívaná s novodobými prvky. Zkrátka jako jet v 30 let starém Ferrari v perfektním stavu. Jede daleko lépe než většina aut, ale nemusí to být to nejlepší svezení pro každého.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Na jedné straně přehnaná (mladická) rozervanost a "pubertální" výbuchy vzteku to vše doprovázené málo přesvědšivým stupidním milostným románkem bez jakéhokoliv jiskření. Na straně druhé Obi-Wanova linie, která by mohla s klidem zapadnout do prvotní trilogie, plná pro SW tak důležitého pocitu dobrodružství. Naštěstí bylo více toho, co mě bavilo a těšilo, to, co dělá SW SW.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jasné a z mého pohledu trochu nepochopitelné zacílení na dětského diváka. Otravné prolínačky. Celková rozpolcenost, kdy se střídají scény (části) výrazně nudné s těmi zábavnými. Chybí jak silný příběh, tak velké dobrodružství, chybí většina toho, co mám na SW rád.

Stmívání (2008)

Stmívání není zdaleka tak hrozné, jak jsem čekal, ale není ani tak dobré, aby se na něj dalo bez posměšků dívat. Překvapilo mě, že i když nejsem cílová skupina, tak ve mě snímek chvílemi vyvolával upřímné zaujetí. Docela se mi líbí zde zobrazované upírství a to, že zde typicky hororová postava není zcela záporná a vede "normální" život s určitými specifiky. Bohužel mám z filmu v tomto ohledu stejný pocit jako u Harryho Pottera, tzn. ve filmu má smyšlený svět jistou logiku, ale při čtení knížek (které jsem nečetl) se ukáže, že tento systém má značné trhliny. Což mě přivádí k tomu špatnému co ve filmu je.. zkusím opomenout, že Bella se chová jako kráva, protože ve filmu není prostor na dlouhodobé budování vztahu, důvěry apod.; co je však zcela neodpustitelné a katapultuje film směrem k zemi, je stvárnění speciálních schopností upírů. Na papíře knihy to tak směšné jistě není, ale to, že někdo disponuje velkou silou a výdží přece neznamená, že se musí pohybovat jak na jezdícím chodníku, nebo na provázcích.. wtf. Umím si představit, že na základě této knižní předlohy vzniknou dobré filmy (tak jako u Harryho Pottera, jehož poslední díly knih stojí za hovno). V současné podobě je to jen podivný patvar, který plně uspokojí jen 12 letou dívenku a pro všechny ostatní bude při nejlepším rozporuplný.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Jaké hodnocení dát něčemu příšernému, na co se ale člověk dobrovolně (a opakovaně) díval. I jako dítě jsem si uvědomoval, že tahle pohádka je hloupější než ty druhé, přesto jsem se na ni díval... takže asi nemůže být zas tak hrozná, nebo ano?

Sucker Punch (2011)

Vizuální onanie, které chybí příběhová kostra, která by vše ospravedlnila. Ale to by vlastně nemusel být takový problém. Problém je nesmyslná přístupnost. Ono zabijet zombie, skřety a roboty není prostě tak cool. Kdyby Snyder pustil krev proudem, odhalil na hrdinkách vše, co odhaleno být může atd., tak by film měl alespoň nějaký smysl. Dvouúrovňové snění a pokus o útěk by také nemusel být takový průšvih, bohužel je to natočeno tak, že vše je tak spíš trochu random, než aby to mělo nějakou logiku. Jednotlivé levely spolu nekooperují jak by měly, a proto si můžeme jen domýšlet co určitá akce v jedné realitě znemená o level níž. Přepínání mezi realitami by mohlo být velmi zajímavé, dvojí přetváření a zpětné vazba, kdy určitá akce v realitě 3 způsobí reakci o úroveň níž, která se pak projeví v realitě 1 by dalo všemu alespoň nějakou logiku a divák by měl větší zájem na tom, co v které realitě hrdinky provedou. Škoda, no. Celkově vzato je film pouze super obrazové šílenství, které působí spíš jako akční oddechovka, než něco víc.

Taxi 4 (2007)

Tentokrát se bílé taxi do děje moc nehodilo, relativně úspěšná značka francouzských krimi komedií však ano, tak bylo taxi i s řidičem odsunuto do pozadí. Skoro jsem měl pocit, že Daniel i s taxíkem jsou takovým rodičovským dozorem, který dohlíží na dětskou hru na policajty a lupiče.

Tintinova dobrodružství (2011)

Úžasné dobrodružství v rozpačitém podání. Tintina a jeho příběhy neznám, možná že to co filmu vytýkám je pro Tintina příznačné i v literární předloze. Problém vidím ve ztvárnění, kdy se čistě komiksové prvky mísí se zjevně drsnou realitou. V jednom momentu někdo srandovně padá a předvádí typicky animákové kousky a o chvilku později po sobě lidé střílejí, rvou se a umírají. Ani děj není bez trhlin v logice. Většinou bystré uvažovaní se občas úplně vytratí, jen aby se děj mohl posunout. Vizuální stránka tuto rozpačitost podtrhuje. Reálná mimika obličeje na stylizovaném obličeji působí trochu strnule, reálně vypadající stroje v groteskních honičkách. Na jedné straně takřka fotorealistické prostředí na druhé stylizované postavy. Občas jsem měl pocit že se dívám na promo video ke grafické kartě, kde jsou trochu převýšené hodnoty efektů, takže se obraz zdá být "reálnější", plastičtější, a kontrastnější než by měl být, takže ani dojem animovaných postav ve skutečném prostředí nefunguje. Tintinova dobrodružství je dobrý film, ale působí celkově rozpačitým dojmem, na můj vkus se v něm neobratně mísí stylizovaná groteska s reálným (byť animovaným) dospělým dobrodružstvím.