Smrt čeká všude (2008)

No od vojnoveho filmu natoceneho zenou som toto fakt necakal! :) Realisticky sposob akym znazornuje vojnu v Iraku, jej nasledky, psychologiu muzov bojujucich a umierajucich v nej je naozaj uzastny. Popravde, cely film je zalozeny na psychologii vojny a ludi ktory v nej bojuju. Bigelow nam predstavuje troch hlavnych hrdinov: SSgt William James(Jeremy Renner), Sgt. JT Sanborn(Anthony Mackie) a Spec. Owen Eldridge(Brian Geragthy), vsetci traja repzrezentuju iny pohlad na vojnu v Iraku. Sanborn je zodpovedny vojak, ten ktory sa snazi splnit rozkas s co najnizsim rizikom a stratami, pretoze vie ake to je stratit clena teamu. Eldridge rezprezentuje typickeho frustrovaneho a vystraseneho vojaka, je obetou vojny, chce sa vratit domov, nepaci sa mu jeho praca. William James je zas 'hrdina', je idealny vojak, nema strach, je trocha streleny, miluje to co robi pretoze vie ze jeto jedina vec na svete v ktorej je jednicka a ma respekt. Nechce aby vojna skoncila pretoze ten respekt tym padom strati, bude len obycajny vyholeny ex-vojak. Film je naozaj must-see skoro pre vsetkych, dava nam nahlad do reality ktora sa v nasom svete odohrava... 8/10 v ramci svojho potencialu..

Posel (2009)

The Messenger je malicky film s dolezitou message. Je zasadeny do prostredia na ktore casto zabudame, a ktore je pre divaka neatraktivne. Ale pribehy su ozajstne a su silne. Obaja herci (Ben Foster,Woody Herrelson) podavaju uzastne herecke vykony a tvoria dvojicu velmi realnych ex-vojakov. Film vpodstate vyprava o dvoch stranach mince, o obetiach a o posloch. Hlavni hrdinovia maju tazku robotu, ich spravy prinasaju len plac a zufalost, a taktiez nenavist voci nim samym. Velmi zaujimavy film, ktory je tak trosku nudny ale to na jeho message nic neubera. 7.9/10

Škola života (2009)

Na filme ma najma zaujali uzasne herecke vykony; na prvom mieste jednoznacne Carey Mulligan u ktorej to vidim aj na par vacsich cien a nominacii hraje typicke chytre, nevinne a bouzial naivne dievca ktore je bohuzial ako to v nasom svete casto chodi- zneuzite... na druhom Alfred Molina ktory hraje rolu jeho otca, jednoducheho, taktiez naivneho, ale velmi starostliveho, no a este jetu Emma Thompson ktora sa vo filme moc casto neobjavuje ale jeto stale herecka autorita jak svin... 7.5/10

Zrození šampióna (2009)

Emocne velmi silny zazitok... Hlavne pretoze som o filme absolutne nic nevedel, nevidel som ani trailer ani som nevedel kto v nom hra... dodalo to koncu vacsi vyznam. Jeto sice americke a clichovite, ale jednoducho tak to dakedy v zivote je. pre lepsie pochopenie filmu doporucujem prispevok od Yatan. 8/10

Zápisník jedné lásky (2004)

V zivote by som si nepomyslel ze by som dal romantickemu filmu ako tento *****, ale nemozem si pomoct no... uplne ma to dostalo a vobec neviem preco... ok hraje tam moja oblubena herecka ale to je asi tak vsetko... soundtrack hraje skoro cely film ten isty dookola, herecke vykony nejsu nic extra a dej je cliche jak hovado. Ale jednoducho to vo mne vyvolalo emocie, jeto prvy film pri ktorom som plakal, a nie raz ale rovno dva krat! 9/10

Sherlock Holmes (2009)

Prvy Ritchieho blockbuster. Velmi som sa nanho tesil. Hraje v nom moj najoblubenejsi herec, moja 2. najoblubenejsia herecka a moj top 3 najoblubenejsi reziser... A nesklamalo ma to, sice som od Ritchieho videl aj lepsie filmy, ale Sherlock Holmes je proste originalny a Downeymu sa podarilo spravit z nudneho deduska vtipneho a akcneho superhrdinu... Zimmerova hudba je dobra a cely Art Design je super... Taktiez zloduch v podani Marka Stronga je fantasticky... neviem si predstavit lepsi vyber hercov na tento film... Mame pred sebou velmi zaujimavy sequel... 8/10

Moon (2009)

Tak tomuto hovorim stare dobre sci-fi! V ramci svojho potencialu to ma plny pocet... ved co sa tomu da vytknut? Skvely soundtrack, fantasticky herecky vykon, originalny napad a myslienka... jediny dovod preco Sam Rockwell za film nic nevyhral je ten ze film mal prilis nizky rozpocet... (to sa tyka Oskarov a Globusov) na BAFTAch ktore niesu komercne samozrejme Moon prerazil ako jeden z top filmov domacej tvorby... 8/10 v ramci svojho potencialu

Táta šampión (2009)

Po dlhej dobe sa Robin Williams konecne objavuje na platne. World Greatest Dad je zaujimavy film, troska nedotiahnuty ale castami smiesny a realny... Robin Williams hra otca syna, ktory znazornuje vsetko zle co snad s teenagerom moze byt...ale aj tak svoju otcovsku lasku nezaprie. 7/10

Užívej si, co to jde (2009)

Na filme je vidno ze scenar bol napisany dakedy v 70tych rokoch. Ale Woody ma nesklamal, jeto zaujimave pozerat... Uzastny herecky vykon od Larryho Davida, na ktorom cely film stavia, a to je aj jeho slabina. Myslim ze jeto film ktory sa vam bud bude pacit alebo ho absolutne odmietnete, prave kvoli tomu ci sa vam postava Borisa pacit bude alebo nie. 7.5/10

Zombieland (2009)

No strasna haluska! :D Woody Herrelson uzastny, ale ja som sa najviac nasmial na Bill Murray... proste hilarious! :)