Don Jon (2013)

Na tenhle film se prostě musí podívat každej chlap. Je tam vše. Krásnej byt, ještě krásnější auto, porno, sex, posilovna. Co víc si přát? Film se ale netočí jen kolem toho, dobře, porno jo, dost, ale taky kolem toho jak se z Jona stává člověk. Zaujalo to, nezklamalo, ale ani nepřekvapilo. Výtečný Joseph-Gordon Levitt, který film zvládnul jak scénaristicky, tak režijně, tak i herecky. Potenciál Scarlett Johansson byl naplno využit, nic víc po ní nikdo ve filmu ani nemůže chtít. Mě to bohatě stačilo. Pobavil i Tony Danza. Zaujala Julienne Moore. Něco málo ale stejně chybělo. Snad Joseph do budoucna to málo najde a napíše nám něco lepšího, dejme tomu i s podobnou chlapskou tématikou. Nezlobil bych se.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Lepší než jednička, to se musí nechat. Přibyla k tomu moje oblíbená Evangeline Lilly, takže plusový body navíc. Jinak se to prostě ale veze na rytmu jedničky. O něco horší LOTR, ale prostě pořád je to famozní podívaná. Bohužel to skončilo v ten nejhorší možnej moment a já už se nemůžu dočkat trojky! Snad bude tak EPIC jako trojka LOTRa, protože to celou trilogii výtečně završilo. Prosím pane Jacksone, udělejte Hobita veledílem, ať se o něm mluví přinejlepším podobně, jako o Pánovi.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Homeland je jeden z nejlepších seriálů, co jsem měl tu možnost vidět. Všechny tři série jsou plné napětí, zvratů. Showtime prostě umí! Na tomto seriálu jsou ale neskutečné herecké výkony všech hlavních postav, ať už Damian Lewis, Claire Danes nebo Mandy Patinkin. Tito tři táhnou seriál za slávou. Skvěle propracovaný scénář, výtečná kamera a ty kulisy? Klobouk dolů. Jen škoda, že seriál bude pokračovat čtvrtou sérií. Osobně bych to viděl, že třetí a konec. Nebudu spoilerovat. Ale prostě to tak má být!

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Nebýt krásné Taissy Farmigy a nejkrásnější Emmy Watson, tento film by si zasloužil maximálně hvězdičku, a to bych byl ještě docela mírný. Jen díky těm holkám jsem se 90 minut dokázal koukat na něco, co mě ale šíleně nebavilo.

Zmizení (2013)

Film to není úplně špatnej, to rozhodně ne. Přišla sice chvíle, kdy jsem vylezl z kina a myslel si, že už natočili druhý díl, kterej dávaj ve vedlejším sále. Bohužel se tak nestalo. Ano, tempo pomalé, ale co. Herecké výkony byly skvělý, to se musí nechat. Ale celkově kdyby měl film o hodinu a půl míň, bylo by to o něco lepší.

Pot a krev (2013)

Na tenhle film jsem se těšil od uvedení prvního traileru. Taková trošku jiná cesta za americkým snem. Těžko uvěřit, že byl film natočen podle skutečné události. Hlavní trio herců mě bavilo celej film. The Rock je prostě skvělý, role mu sedí, tak trošku si i zahrál sám sebe. To samý Walhberg. Film má všechno. Akci, napětí, vtip, ironii,.. Film baví. Film vás nepustí z gauče. Michael Bay natočil o něco lepší Mizery. Doufejme, že bude pokračovat v podobném rytmu a Mizerové 3 překonají Pain & Gain, i když v to moc nevěřím. " My name is Daniel Lugo.....and I believe in fitness. "

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Je to těžké napsat komentář nebo hodnotit seriál po pilotním díle. Jediné, co tak asi můžu zhodnotit, je samotný pilot. Showtime nám přináší seriál, který tu nebyl, téma není ohrané a je to prostě něco nového. Doufejme, že do příštích dílů nám přinesou něco více. Každopádně se máme na co těšit. Hlavní postavy jsou skvělé. Lizzy Caplan je krásná a role ji opravdu sedí. Michael Sheen je pořád stejný, pořád stejně dobrý herec, který dokáže zahrát cokoli. Jeho výrazy, jsou opravdu skvělé. Jen tak dál. Po sedmi epizodách neváhám a dávám pět hvězd. Novinka roku. Showtime prostě umí.

Spring Breakers (2012)

Kdyby ve filmu nebylo tohle: hezký holky s plavkama, soundtrack, hezký holky bez plavek, Vanessa Hudgens, Selena Gomez, Ashley Benson, zas hezký holky, songy od Skrillexe. Tak kdyby to tam nebylo, tak je ten film úplně k ničemu. Už takhle nepatří mezi poklady kinematografie, ale díky těm věcem se řadí výš než ostatní odpady filmového průmyslu. Ano, tak málo mi stačí ke štěstí. Po druhém zhlédnutí musím zvednout o jednu hvězdu za Jamese Franca. Protože je prostě boží.

6 Days to Air: The Making of South Park (2011) (TV film)

Tak je s tím větší sraní, než jsem si myslel. Každopádně až po shlédnutí si člověk uvědomí, že udělat jednu dvacetiminutovou epizodu je fakt těžký a nervydrásající. Klobouk dolů před Treyem a Mattem. A vůbec před všema, co se na SP podílej. Díky nim je můj život o něco lepší.

Hotel Transylvánie (2012)

Animák je to povedený, to určitě, ale Sandlerův hlas ve mně vyvolává divné pocity. Prostě. No když mluví, nejradši bych vypnul zvuk, asi tak.