• Krátkometrážní

Štěstí (2011)

Profesionálne spracovaný "obyčajný" dokument s originálnym nápadom a hravým skákaním medzi témami, svetovými lokáciami a emóciami. V určitých momentoch nastupuje mierna dokumentárna nuda a hlavnej myšlienke sa to venuje ani nie polovicu času, napriek tomu vstupné nelutujem a nad mnohými vecami sa spätne zamýšlam. Milý nadpriemer.

Rabbits (2002)

Depresívne, surrealistické, vizuálne úplne minimalistické stvárnenie ľudskej osamelosti a depresie z životnej prázdnoty. Trištvrte hodinový statický záber na konanie troch králikov a ich symbolické na prvý pohľad hypnoticky-nič nehovoriace dialógy (Alebo skôr monológy). Film ktorý sa dá pochopiť veľa spôsobmi, ale s Lynchovým pochmúrnym vizuálom a Badalamentiho pár tónovou mysterióznou melódiou ide o tichý mrazivý drahokam, aneb maestro v plnej paráde. Doporučujem prečítať si http://www.imdb.com/title/tt0347840/board/nest/15919959 pretože krásne uveritelná teória posúva tento jednoduchý filmík do ďalšej Lynchovsky-mimozemskej dimenzie. EDIT: Po polročnom rozležaní sa stále usvedčujem v tom že Rabbits sú stelesnením mojich najhlbších nočných môr, môj obraz pekla a čistého vnútorného strachu. Toto nemohol natočiť človek.

I Fink U Freeky (2012) (hudební videoklip)

Fandovia týchto Juhoafrických bláznov majú asi jasné. Originálne, svojské, inteligentné, zhulené, psychedelické čudo ktoré sa dá počúvať dokola a nikdy neomrzí.

Hungry Bitches (2007)

Ou šit, to aj toto neludské svinstvo má profil na čsfd?

Hellweek (1999)

Byť animátorom asi nie je také jednoduché ako sa vraví. "Chicken eating Michael Jackson!"

Spring Breakers (2012)

Halucinogénny MTV sen, dokonalo vystihujúci generačnú derealizáciu. Neónová párty neskorého kapitalizmu, meta popkultúrny experiment navodzujúci iné stavy vedomia, kopírujuci popový mainstream, parazitujúci na ňom, čím je dokonalo dekonštruujúci, až transcendentný. Pre mňa možno najzásadnejší film 21. storočia. Korine je básnik budúcnosti.

Vojížděči vodpadků (2009)

Korine zobral všetky filmové postupy, inteligentné scenáre, herecké výkony, vôbec všetky aspekty filmu ktoré robia film filmom a nežne si s nimi obtrel riť. Hviezdy prezentujú skôr moje sympatie k nemu než ozajstný pôžitok zo sledovania.

Body and soul (2011)

Videné na festivale Jeden Svet. Zaujímavá a mierne pôsobivá dokumentárna nuda s niektorým nechcene vtipnými momentami a prvkami amatérismu. Napriek tomu nie som nahnevaný, do týchto kútov sveta človek nenahliadne často.

Tempbot (2006)

Príšerne nudná a rozťahaná ale na amatérčinu technicky skvelá a inteligentná jednohubka so skvelým hudobným podkresom a Blomkampsky citlivým a chytrým scenárom. Chcelo by to niečo viac, ale pocity skôr pozitívne. :) Tu už do bolo iba krôčik k jeho masterpiecu D9. Neill má veľkú budúcnosť.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

ÁNO je to detinskejšie a neinteligentnejšie ako prvé dva diely ALE čas ubehol podstatne rýchlejšie ako pri X+X2 disponuje to krásnym prekrásnym vizuálom a desiatkami úžasných efektov a krásnych originálnych trikov aké vidíme málokedy, je to dynamickejšie, zábavnejšie, "kúlovejšie" a popcornovejšie ako Singerove filmy. Ratner je ako veľké dieťa vyrastané na x-menových komixoch, spĺňajúce si svoj sen - veľkolepo a efektne. Pri určitých scénach sa skutočne zatajoval dych, to priznávam. Nemá to hlboký význam, v porovnaní so Singerovými filmami je to skutočne blbé, ale ja som sa príjemne bavil a to je hlavné. Ďalšie zhliadnutia vysokopravdepodobne nebudú.