The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

Tímhle dílem jsem se pouze utvrdil v názoru, že Bella Ramsey je vynikající mladá herečka. Ano, má své mouchy, ale způsob, jakým ztvárňuje mladou, rebelující postavu, je naprosto skvělý. Naopak Pascalův Joel mi stále trochu vadí. Ne kvůli Pascalovi, ale pro jeho podivné chování. Je to fakt děsně chladnej týpek, kterýho nevykolejí ani nečekaná smrt ženy, o které později prohlásí, že pro něho byla jako rodina (ne-li více, když vezmeme v potaz, že takto blízký vztah ženy a muže může být těžko pouze kamarádský). Jiank jde o návrat k tomu, v čem je seriál silný, co mu jde, a co doufám, že bude ukazovat i nadále - relativně poklidné cestování světem, kde nemáte nidky klid :). Vůbec bych se nebál přiklonit k přirovnání k McCarthyho The Road (Cesta, zfilmováno roku 2009 s Viggo Mortensenem v hlavní roli). Závěr epizody mě vyloženě pobavil a moc hodně natěšil na další. A to přesto, že vím (spíš bych měl říct tuším, protože hru jsem nehrál, ale asi není těžké uhodnout, oč tu běží), že pokračování této části děje nebude tak dramatické, jak to podle závěru vypadá.. Nebo spíše jinak - dramatické bude, ale trochu jinak :). Pevně věřím, že tohle nedopadne jako The Walking Dead, kde to šlo po pár moc zajímavých a skvělou atmosférou nasáklých epizodách do kopru.. Lituju jenom jedné věci - že jsem se shlédnutím seriálu nevydržel, dokud nebude kompletně venku. Takhle jednou za tejden to je hrozný martyrium

Číslo 9 (2009)

Mám z toho dosti smíšené pocity. Animovaný film, který není pro děti. Zajímavě pojatý a originální příběh, který místy není úplně nejsilnější v kramflecích. K tomu docela zajímavé postavy s kvalitním původním dabingem. Dobrý konec nemohl chybět (bohužel?). Je to prostě docela zajímavá hříčka, nic víc, nic míň.

Černé zrcadlo - Lovná zvěř (2013) (epizoda)

Do pr.. Na začátku divák nemá ponětí, co se děje. Postupem času dojem z toho, co vidí, osciluje mezi "atmosféra jako řemen" a "divný jako kráva". Aby mu na konci spadla brada až na zem. Chápu ty pětihvězdičkový hodnocení, ale u mě za 4* - ta podivnost je prostě až moc velká. Rozhodně jde ale o jeden z psychologicky nejextrémnějších zážitků, které člověk může shlédnout

Jack Ryan - Season 1 (2018) (série)

První polovina je rozhodně slabší. Říkal jsem si, že dám max první sérii a dost. Krasinskiho psí oči na mě fakt dojem neudělaly. Příliš často se objeví obrovksá shoda náhod. Postavy se někdy chovají hloupě a tupě. Finanční analytik tu zastává práci téměř všech, zbytek ansámblu okolo Ryana tu je pouze jako dekorace, která plní jeho pokyny, nebo je v úžasu z jeho důvtipu. V druhé půlce se to ale rozjelo velmi slušně, chyb ubylo (nebo jsem začal přivírat oči), takže nakonec to na ty 4* vyšplhalo. Konec byl už trošku přehnaný. A dějová linka s tím pilotem dronů byla od začátku chabá a nudná, ale to její absurdní ukončení bylo naprosto trapný. Z herců potěšili Wendell Pierce z The Wire, dále Abbie Cornish, taky všechny 3 děti odvedly solidní výkon, ale úplně nejvíc se mi líbil Numan Acar jako Tony, škoda, že ve vyloženě epizodní roli.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Má to svoje momenty, ale v součtu jde o typickou Marvelovinu, která nepřináší zhola nic nového, ani se nesnaží být něčím jiná či zajímavá oproti zbytku podobné produkce.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Ne zrovna to, co očekávám. Poměrně dlouhá vedlejší dějová linie, která má s Joelem málo společného, a ani není moc zajímavá. Je to vlastně pouze nevšedně pojatá romantická vsuvka, která děj nijak neposouvá, o postavách ani ději v ní již téměř určitě neuslyšíme - za mě nudná zbytečnost.

Černé zrcadlo - Přijdu hned (2013) (epizoda)

Nemnoho zajímavá epizoda. Ashova postava byla trochu (hodně) nesympatická, jeho neustálé čumění do mobilu mě hned na začátku naprudilo, příběh divný; chápu ale, co se přes něj tvůrci snažili říct. Nejdivnější ale byla ta kamrádka, která do toho Marthu uvrtala - jak tohle může někomu pomoct se ztrátou, to fakt nevím, odkud to tvůrci vyštrachali. Nicméně rozhodně plus za Haley Atwell, ta je vážně kost.

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

Takhle ať to jde dál. Nemusí být žádná pompézní kace, stačí, když si to udrží kvalitu při prozkoumávání skvěle zpracovaného světa, a nesleví z atmosféry. Vlastně bych řekl, že čím méně lidí a potvor Joel s Ellie potkají, tím lépe. Mimochodem, Annu Torv jsem ani ve druhém díle nepoznal.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Vynikající snímek čerpající z neméně kvalitní předlohy. Nejsilnější stránka filmu není příběh, postavy, atmosféra ani dialogy - až na příběh, který je relativně jendoduchý a komorní (což nemusí být nutně výtka, obzvlášť pokud se tvůrce snaží o přesné zpracování), je přitom vše vynikající - ale ta přesnost, s jakou se režisér snažil zachytit život na válečné lodi. K tomu mu významně pomohla předloha, ale jak dobře víme, i podle té nejlepší předlohy může vzniknout velice špatný film.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Podle očekávání je první epizoda rozkoukávací, nic moc se v ní neděje, nenašel jsem v ní nic obzvlášť zajímavého, naopak Joel se místy chová trochu zvláštně. Některé věci mi  přišly přehnané či podivné, ale to je dědictví ze hry (voják dostane příkaz zabít Joela s dcerou; Joel v autě na Tommyho naléhá, ať klidně přejede dav lidí; a našlo by se pár dalších). Ale přesto se na další epizodu těším, prootže teď uuž by to mělo začít být vážně interesantní. Vlastně jedna věc mě potěšila, a to v samém závěru - Behind the Wheel od DM :)