Královna bojovnice (2003) (TV film) odpad!

Ono točit historický epický film a nemít na to peníze, to chce buď blbého režiséra, kterému je jedno, co se bude říkat o jeho práci (v podstatě by ale nemělo, když je jen námezdní dělníka nemá práci jistou) nebo Tv producenta, který ví, že k zalepení volného místa v programu jde využít čehokoli a divák buď vydrží nebo přepne program... Zde jde o nádhernou souhru obého, kdybych měl hodnotit z této strany, jasných pět hvězdiček a ještě bych zauvažoval o pomyslné Top ten. Jenže kdo se má na to dívat, když bojové scény vypadají jako z šermířské akademie první hodiny, hlavní hrdinka, která vypadá, že ten meč ani neuzvedne. Samotnou kapitolou pro sebe pak zůstává římský voják jako takový... Nejsem znalec římských uniform a výzbrojí, o typ ani tak nejde, odpovídá zaběhlému filmovému standardu, ale jako pěst na oko bijící je kombinace černé a bílé, místo červené a bílé se zlatými kovy; u asterixe třeba červenou střídá zelená, tak tedy černá budiž... Ale vzhledem k malým finančním prostředkům vyhlíží voják velmi otrhale a posledním hřebíkem do rakve jsou 3/4 černé legíny, které z vojáka dělaly cirkusového mima. A optická vlastnost černé zeštíhlovat pak dělá z vojákových nohou dvě párátka... smál jsem se, ale asi to neměli v plánu, no škoda, vidět tohle Monthy Python, natočil by Svatý grál 2 a mělo by to grády... Poslední dovětek: Jakkoli je mi jedno, jak hlasují ostatní, zde bych uživatele bodující nad dvě hvězdičky vyzval k návštěvě jejich optika pro zesílení počtu dioptrií, děkuji (je to pro vaše dobro, jak jinak) To Arccos: V době natáčení se psal rok 2003 a jestli ty scény znásilnění jsou pojaty naturalisticky, muselo by to jako znásilnění aspoň vypadat, kdyby to ten samosoudce na začátku neřekl, myslel bych, že se jedná o nový druh tance... PS: hrůza, hrůza, hrůza, radši se na to ani nedívejte, ztráta času

Casino Royale (2006)

Scéna s rozbitím auta Aston Martin při vyhýbném manévru - 9 z 10 mužů říká: "Já bych ji přejel"

Illusion (1975)

Až se bude psát rok 2006, až se všichni přestěhujem do velikých měst, potom bude možná pozdě na to chtít se ptát: A co děti? Mají si kde hrát? Písničku asi znáte, ale její hloubka je shodná s tímto snímkem. To, na co Albert Barillé potřeboval celý seriál Byl jednou jeden člověk, aby postihl lidské dějiny, stihl Back zkratkovitě ve 12minutách, ale navíc ještě přidal své vlastní poselství o stavu, ke kterému svět svým vývojem dospěl, strach z otázky: A co děti? Mají si kde hrát?

Křup (1981)

Backova animace s důrazem na konturu a symboliku barev hraničí s impresionismem. Jeho fantazie opravdu poletuje někde uvnitř animace a při vnímání té harmonie barev precizně skloubené s hudbou, člověku se až tají dech, a nakonce stejně zjistí, že uvnitř animace poletuje také. 15minut vznášení se v příběhu, který není nijak složitý, ale působí jako pohlazení. A přitom v sobě nese spoustu otázek, někdy i zásadního rázu, ale kdo viděl, ví, jakou dává Fréderic divákovi odpověď...

Petrolejové lampy (1971)

Opravdu úchvatně vystižená atmosféra, Janžurová a Čepek excelují a divák se nepřestává dívat, čistá radost z dívání se... žádná poetická kamera, ale herectví jako nosný pilíř výstavby filmu, podle mnohých chabý děj, podle mě přesně ten rámec, který si herectví žádá, nikdo nikam nespěchá, ani herci, ani děj. A přesto zde zůstává ta divákova domýšlivost konce, která se je snaží předběhnout.... bravo

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Myslím, že každý, kdo se tady zamýšlí nad minimalistickým herectvím Kurta Russela, by se měl dřív zamyslet sám nad sebou, protože se jedná o pózu, která tvoří charakter, a jako taková je zahrána dobře. Přímo do očí bijící srovnání s pózou Jean-Clauda van Dama a jeho Univerzálního vojáka dle mého názoru vyznívá lépe pro Russela, který své city teprve obejvuje, kdežto Jean si na ně jen rozpomínal a nemohl jsem se ubránit dojmu, že při tom vypadá jako tupec, ne jako voják, kdežto Kurt, to je voják každým kouskem. Ale bohužel celý příběh je vykradením dvd půjčovny, efekty průměrné, nic byť jen lehce překvapujícího se nekoná... i když přece- chyběla postelová scéna a to se cení! takže 2**

Člověk pod vodou (1961)

Dle mého názoru hodně podceňovaný film, který svou hloubku dokazuje nejen zdoláním Mariánského příkopu. Chlapeček čůrající do bazénku " zapomnění" podmořských dějin mě osobně uchvátil. Nadčasový krátký film s hlubokým morálním apelem. [měli by jej opakovaně pouštět dětem na základních školách, něco jako teorie pozitivního vymývání mozků:)]

Pohrdání (1963)

Paul: Proč mě nemiluješ? Camille: To je život. Paul: Proč mnou pohrdáš? Camille: To ti nikdy neřeknu!

Animatrix: Dětský příběh (2003)

Ať si kdo chce, říká, co chce, ale pro mě nelepší díl Animatrixu. Příběh je bez chybičky a animace pokřivených a nepevných kontur mě uchvátila 100%

Animatrix: Světový rekord (2003)

Tento příběh má strašně silný potenciál vzhledem k Matrixu... Vždy mi vrtalo hlavou, zda se od Matrixu někdo osvobodil jako první nebo to byli vždy obyvatelé Sionu, kteří museli pomoci. Zde se jistým způsobem nachází skrytá možnost samovolného odpojení díky jistým schopnostem a nezdolné vůli. Poslední slovo tohoto krátkého filmu mluví za vše.... Takhle by to bylo i na 100% jenže... Nemůžu se zbavit špatného dojmu ze zpomalených scén, ve kterých sice vyniká maskulinita, ale samotný pohyb je nepravidelný jako ve stylu "Hééééj rup!" A jestli je něco pohybu v čase (jakožto veličině jej spolurčující) vlastní, je to logická pravidelnost, ať už zrychlujete nebo zpomalujete, jedná se o sinusoidu, nikoli o záznam bijícího srdce buchBUCH... 80%