• Fantasy

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Absolutní zklamání. Akta X miluju a je to jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy měl tu čest vidět. Miloval jsem na tom všechny ty záhady, tajemno, atmosféru a tak... A tady není nic z toho. Je to jenom obyčejná kriminálka, a najvětším paranormálním jevem je tu pedofilní důchodce, co občas brečí místo slz krev. A přitom vím, že na téma Akt X se dobrý film natočit dá, viz první film Akta X, který mi řádně zamotal hlavu :) Tohle je jenom slabý odvar, který od odpadu zachraňuje jen to, že to není úplná nuda, a taky že Mulderovi se Scullyovou zůstala aspoň špetka charismatu. Jinak průser grandiózní. /viděno na DVD: 30% a 2*/

Gamer (2009)

Takřka dokonalé dílo a další z velkých nespravedlností čsfd. Kdejaká meganudná sračka tu okupuje TOPku a tenhel skvělej film má jen 56%? Prakticky na tom nenacházím chybu. Za prvé musím pochválit úžasnou vizuální stránku, která sice není dotažená do extrému jako třeba Domino, ale je stejně podmanivá. Potom akce, akce a ještě jednou akce. Bohužel jí ale asi nedokáže ocenit někdo, kdo nikdy pořádně nehrál střílečky. Pro nás "zasvěcené" je to ovšem pastva pro oči. K tomu se přidává skvělej příběh, kterej vůbec není tak tupej, jak by si někdo mohl pomyslet podle mnohých zdejších komentářů. Naopak mi přijde celkem chytře vymyšlenej a především aktuální a v mnohých věcech nejspíš již brzy reálný. A ještě ke všemu to má skvěle padnoucí soundtrack a spoustu drobnůstek, který může plně docenit jen člověk, který má již něco odehráno. Pro mě zkrátka po všech stránkách mimořádně povedený film. PS: Microsofte, nechtěl bys mi už na Kinect taky vydat Slayers? Ježdění na raftu, tancování na Lady Gagu a bowling mě nebudou bavit věčně :) /viděno na PC(BRrip 720p): 90% a 5*/

William a Kate (2011) (TV film) odpad!

Dokonalý prototyp filmu otřesného po všech stránkách. I kdybych se oprostil od toho, že jde o královskou rodinu (více níže, tak mi zůstane naprosto tupá rádobyromantická slátanina bez duše. A navíc po všech stránkách mizerně natočená. Herci příšerní a naprosto nevěrohodní, dialogy hrozné (kdo psal kurva scénář? takhle podle něho někdo mluví?) a celé je to takové strašně umělé. Chybí jakékoliv emoce, vůbec jsem neměl pocit, že je mezi nima nějaká ta láska. A snaha o to, aby to bylo aspoň tak "hezky kýčovité" taky vyzněla naprázdno. Není tu vůbec nic, co by si zasloužilo byť jedinou hvězdičku. Ale ještě jsem s tímhle filmem neskončil. Tohle dílo je totiž součástí něčeho, pro co absolutně nemám pochopení. Proč je kurva celej svět na větvi z toho, že se dva lidi berou? Zvlášť když jeden z nich je členem rodiny, která patří k Bilderberg Group, což je shodou okolností organizace snažící se o globální zotročení lidstva (vnímavější vidí, že už to začalo). Sakra lidi, probuďte se! /viděno v TV: 0% a odpad!

Orphan (2009)

Skvělé. Po dlouhé době skutečně výborný a děsivý horor, který skvěle graduje až do úplného konce. Esther je skutečně úžasná postava, a Isabelle Fuhrman jí ztvárnila naprosto dokonale a přesvědčivě. Už od začátku kolem sebě šíří takovou děsivou auru, a ze způsobů, jakými ovládala všechny kolem sebe, mi až běhal mráz po zádech. Film mě doslova chytnul a nepustil, držel mě v napětí po celou stopáž. Spousta scén je skutečně nezapomenutelných a hodně emotivních, ale nebudu spoilerovat, prostě se na to podívejte, protože takhle dobrý horor jsem už dlouho neviděl. Závěrečná pointa mě celkem překvapila, čekal jsem něco úplně jiného. Kromě samotné Isabelle fuhrman předvedli i všichni ostatní výborné výkony, zvláště pak adoptivní matka v podání Very Farmiga. Suma sumárum skvělý film, víc takových, prosím! /viděno na DVD: 90% a 5*/

Milý Johne (2010)

Připadalo mi, že tenhle film snad točili dva různí lidi, protože tak propastný rozdíl mezi první a druhou půlkou jsem už dlouho neviděl. Ta první se mi moc líbila. Po dlouhé době konečně opravdu pěkná romantika, která se obešla bez zbytečných komediálních prvků. Channing Tatum i Amanda Seyfried se k sobě výborně hodí, vztah mezi nima vypadá uvěřitelně a oba dva zkrátka ukazují, že hrát umí. Je to celé takové krásně idylické a příjemné, zkrátka takový balzám na duši. A i když se pak jejich cesty rozejdou, tak ve filmu zůstává ten moc příjemný romantický náboj. Hrozně se mi taky líbila hudba a písničky, které to moc hezky dotvářely. Po hodně dlouhé době jsem koukal na romantický film, který nepůsobil trapně, lacině ani hloupě, ale opravdu příjemně a uvěřitelně. Během té první hodinky filmu jsem byl tak někde mezi 4mi a 5ti hvězdičkami. Ale všechno pěkné jednou končí, a tak to bylo i u Milého Johna. Po výborné první hodince jde kvalita a celkový dojem z filmu rapidně dolů. Přichází spousta neskutečně blbě působících zvratů, veškeré kouzlo filmu jde do kytek. Chápu že je to asi problém knižní předlohy, ale i tak by za to scénárista zasloužil facku. Takhle důkladně zničit celý film, to jsem už dlouho neviděl. A co hůř, začalo mě to i nudit. Čas jsem kontroloval snad každých pět minut a ve skrytu duše doufal, že to konec zachrání. A bohužel se tak nestalo. Na závěr sice přijde ono "znovu spolu", ale ta scéna trvá asi dvacet vteřin a nedokáže smýt hořkou pachuť z 40ti minut scénáristického hnoje. Po všem tom, co se v druhé půlce stalo už jejich vztah prostě nepůsobí uvěřitelně. Nezbývá než si smutně povzdechnout nad dalším zmařeným potenciálem. /viděno na PC (BRrip 720p): 55% a 3*/

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

O trochu lepší než Kaspian, ale na výborný první díl to zdaleka nemá. Tentokrát je to celkem zábavné, není to natažené na neúnosnou délku a celkem to odsejpá. Příběh není nic světoborného, ale neurážel mě. To, že se celou dobu snaží porazit jakousi zelenou mlhu symbolizující absolutní zlo je sice zápletka chabá a naivní, ale bylo mi to sympatičtější než příběh v Kaspianovi. Akční scény nejsou tentokrát tak velkolepé jako v minulých dílech (to šetření je vidět všude), ale jsou překvapivě dobře natočené a zábavné. Škoda že ta Lucinka tak vyrostla, hodně jí chybí ta roztomilost z prvního dílu. Nový přírůstek a zřejmě hrdina budoucích dílů Eustác se mi naopak moc líbil, některý jeho hlášky neměly chybu. Celý film je přecpán záplavou všemožných digitálních efektů, u kterých zřejmě převážila kvanita nad kvalitou. I tady je hodně vidět šetření, třeba ten drak je opravdu nechutně umělej, stejně tak některý efekty vody a další věci. Skutečně to dost bije do očí. Ale třeba ta závěrečná příšera se jim celkem povedla. Boj s ní byl celkem zábavný a trochu jsem koketoval se čtyřhvězdou, ale ten závěr s Aslanem to pohřbil. Zbytečný, patetický, dojemzfilmukazící a konečně jsem si při větě "Ve vašem světě mám jiné jméno" uvědomil tu křesťanskou agitku, o který všichni mluví. Škoda, nakonec to bude jen za tři, i když silné. PS: Výborná hudba od Harryho Gregsona-Williamse tu hodně chybí, škoda. /viděno na DVD: 65% a 3*/

Umučení Krista (2004)

Další z pokusů o natočení "největšího příběhu všech dob" se podle mě moc nevyvedl. Áno, je tu pomalu víc krve a brutality než ve všech dílech Saw dohromady, ale to z toho dělá dobrý film? Ve všem tom bičování, křižování, a dalším mučení se jaksi zapomělo na příběh, vykreslení postav a další podobný věci, které by ve filmu tohoto ražení jaksi měly být. Ani na konci filmu jsem pomalu nevěděl kdo je kdo. Nejsem zarytým odpůrcem násilí ve filmech, ale tady to bylo opravdu spíše na škodu. Na mě to působilo spíš jako historická verze nějakého slasheru. Chvályhodná je snaha o co největší realističnost, ale mnohdy je to taky na škodu. Třeba to, že je to v původních jazycích. Zní to skvěle a originálně, ale filmu jako takovému to škodí. Některá "vrcholná slova" (nevím jak to líp nazvat) holt vůbec nezapůsobí tak, jak mají, když si je přečtete v titulcích a slyšíte jak tam někdo něco mrmlá neznámým jazykem. Facka míří v tomhle směru k distributorovi, který nebyl schopný na české DVD dát ani český a ani anglický dabing. Naopak chválím výtečnou hudbu, která dodala některým scénám aspoň špetku atmosféry. Všeobecně se tenhle film snažil o spoustu chvályhodných věcí, ale mnohé z nich přehnal a výsledkem je prapodivný patvar, který se utápí v krvi a citacích z bible, nicméně však fatálně selhává skoro ve všem ostatním, což se odpustit nedá. /viděno na DVD: 30% a 2*/

Hannibal - Zrození (2007)

Zároveň překvapení i zklamání. Čekal jsem nudnou slaboduchou sračku, které se mi ale naštěstí nedostalo. Je to slušný thriller, je to poutavě natočené a celkově mě to bavilo. Příběh sám o sobě ujde, Gaspard Ulliel je až překvapivě dobrý. Byl by to pěkný čtyřhvězdový film, ale to by se to nesmělo jmenovat Hannibal. Ten příběh totiž vůbec nekoresponduje s původními filmy, vytratilo se všechno "psycho", a ač je Gaspard Ulliel slušný herec, tak mu chybí to neuvěřitelné charisma Anthonyho Hopkinse. Úplná tragédie to ale není. Jak říkám, je to celkem slušný thriller, ale jako pokračování Hannibalovské série je to slabé. /viděno na DVD: 55% a 3*/

Poslední prázdniny (2006)

Až překvapivě dobré, to jsem vážně od něčeho, co vypadá jako tuctová komedie, nečekal. Příběh je tentokrát povedený, a ačkoliv mi bylo jasný, že to dopadne dobře, tak mě bavil. Obsazení je parádní, Queen Latifah je výborná, je to taková sympatická dáma. Vedlejší role jsou obsazeny taktéž velmi pěkně, čeští herci se nemají za co stydět. Jsem moc rád, že se film odehrává v České republice a navíc jí vykresluje celkem pěkně. I když ty Himaláje u karlových Varů si mohli odpustit. :) Závěr je sice odhadnutelný, ale potěší a završí tak tenhle příjemný snímek. /viděno v TV: 80% a 4*/

Jste to, co jíte (2006) (pořad)

Zdravé výživě se vyhýbám jako čert kříži. Díkybohu si můžu dovolit sníst kolik chci nezdravýho jídla bez nějakých následků na mojí postavě, takže na nějakou zdravou výživu kašlu a jím to, co mi chutná. Radši budu jíst co mám rád s tím, že umřu o pár let dřív, než abych se celej život cpal salátama s vědomím, že budu zdravější. Ten pořad je ale naštěstí natočen tak zábavně a paní doktorka Cajthamlová tak sympatická, že mě i celkem baví koukat na to, jak ze sebe lidi dělaj před celým národem blbce. Ale proti gustu žádný dišputát. /viděno v TV: 55% a 3*/