• Fantasy

Zelený sršeň (2011)

Velice vtipný a zábavný superhrdinský film, který sice bohužel nedosahuje kvalit Kick-Ass, ale to vůbec nevadí. Proč je vlastně srovnávám? Spolu s Kick-Assem je Zelený sršeň snad jediná komiksovka, která je v první řadě komedií. Jako komedie je Sršeň výborný, nasmál jsem se u toho hodně, spousta situací je nádherně přestřelených, ústřední duo je úžasné. Vrcholná je pak jejich bitka v Brittově domě, to je něco geniálního. Jen trochu škoda, že příběh vlastně nebyl nic moc, třeba Cameron Diaz tam byla skoro zbytečná a scény s ní patřily k těm slabším. Celý film táhne jen skvělý humor a vynikající ústřední dvojice. Není to špatně, ale když to porovnám s Kick Ass, tak ten byl prostě lepší. Takže jen za čtyři./viděno na DVD: 80% a 4*/

Jsem číslo čtyři (2011)

Od tohohle filmu jsem vzhledem k hodnocení nic dobrého nečekal, a nebýt pro mě zajímavého námětu,asi bych se na to nikdy nepodíval. Jsem číslo čtyři ale opět dokazuje, že na hodnocení většiny není vždy radno brát zřetel. Protože tenhle film mi přišel takřka perfektní. Mělo to všechno, co to mělo mít - zajímavej příběh, sympatickýho hlavního hrdinu, skvělou akci, slušný triky a i nějakou tu romantiku. A navíc to celý krásně odsejpalo, nemělo to žádný hluchý místo, a okamžitě po skončení jsem se začal těšit na pokračování. I když film končí otevřeně a k nějakému sequelu to přímo svádí, tak závěr rozhodně nepůsobí nějak useknutě. S čistým svědomím dávám plný počet, protože tohle se opravdu povedlo. /viděno na DVD: 90% a 5*/

Let's Dance 3D (2010)

Přesně na pomezí povedené jedničky a slabší dvojky. Ústřední duo sice nedosahuje charismatu toho z jedničky, ale naštěstí nejsou tak odporně nesympatičtí jako ti z dvojky. Děj je lepší ignorovat, protože opravdu mele z posledního a spíš otravuje. Co ale musím vyzdvihnout, je taneční choreografie, která je asi nejlepší ze všech dílů a místy až bere dech. Ať se klidně pustí do čtyřky, tuhle sérii mám nakonec i celkem rád. /viděno na DVD: 65% a 3*/ /PS: Jubilejní komentář s číslem 300!

Let's Dance 2 (2008)

První díl se mi líbil, ale dvojka mi bohužel přišla o dost slabší. Nejvíc mi ais vadilo ústřední duo, které mi prostě nebylo vůbec sympatické. Děj mi tentokrát přišel vyloženě blbý, a bohužel né tou sympatickou formou jako v jedničce. Naštěstí tu zůstává stále povedená choreografie a hudba, což jsou dvě věci, které z toho dělají nakonec celkem koukatelný filmek. Na rozdíl od jedničky ale nemám chuť to vidět znova, a ani z toho nemám takový hezký pocit. Škoda. /viděno na PC(DVDrip): 45% a 2*/

Let's Dance (2006)

Vidím že většina uživatelů očekávala zřejmě hlubokomyslné drama. Jsem rád, že se mezi ně neřadím, a tak jsem si tenhle povedený taneční film užil. Příběh sice opravdu je předvídatelný a naivní, ale copak by se do toho filmu hodilo něco jinýho? Písničky fajn, choreografie povedená, ústřední duo velice sympatické a krásný happyend k tomu, co víc si přát? Já jsem se u Lets Dance dobře bavil a opravdu nechápu záplavu komentářů, kde se rozebírá děj, který je u tohoto žánru celkem nepodstatný. /viděno v TV: 85% a 4*/

Nejkrásnější hádanka (2008)

Velice by mě zajímalo, jak si lidé, kteří dávají všechna ta nízká hodnocení, představují pohádku. Pohádka je už ze své podstaty určena dětem, nikoli přemoudřelým kritikům. Mě se Nejkrásnější hádanka líbila. Zdeněk Troška, ať ho nenávidí kdokoli jakkoli, prostě pohádky točit umí. Pokud se vám stejně jako mě líbila třeba Princezna ze mlejna, tak budete spokojení i tady. Je to pohádka zábavná, optimistická, a navíc se slušným obsazením. Výprava a kostýmy zvládnuté taktéž na jedničku. Nevidím jediný důvod proč to shazovat, a pět hvězd nedávám jen proto, že jsem už viděl i lepší :) /viděno v TV: 80% a 4*/

Centurion (2010)

Asi nejslabší Marshallův film, což ale neznamená, že by byl špatný. Je to celkem zábavná oddychovka, ale znova bych to už nedal. Chválím pěkné akční scény se zběsilým střihem se spoustou krve a brutality. Bohužel příběh není nic moc, vlastně jenom furt utíkaj + sem tam nějakej stupidní a nevěrohodnej zvrat. Postavy mi taky k srdci nějak zvlášť nepřirostly, Michael Fassbender svojí roli moc nezvládnul. Závěrečná bitka taky nic moc. Naštěstí je to ale tak dobře natočeno, že jsem se i přes všechny chyby celkem dobře bavil a pod tři hvězdy jít nemůžu. /viděno na DVD: 55% a 3*/

Život po životě (2010)

Nic moc. Pochválit můžu akorát tak nápad, který je celkem zajímavý, a pár působivých scén (tsunami). Jinak je to ale děsně nudná uspávačka. Příběh se děsně vleče a skoro se neposunuje, a celou dobu jsem tam viděl veliký potenciál, který byl trestuhodně promrhán. Korunu tomu nasadil konec, který působil skutečně strašně vykonstruovaně. Byla tam spousta scén, které nejspíš měly dojmout, ale bohužel nějak nefungovaly. Byla z nich cítit jen urputná snaha o citové vydírání. Přeskakování mezi třemi příběhy působí rušivě a jejich závěrečné sjednocení směšně. Tuším že se film snažil o jisté poselství, ale v tom selhal též, prostě se taky nepovedlo. Celé je to navíc hrozně nudné, mnohokrát jsem přemáhal spánek. Dvě hvězdy za zajímavý nápad, pár scén které se nepodařilo zazdít a celkem slušné herecké výkony. Jinak fail. /viděno na DVD: 35% a 2*/

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Absolutní zklamání. Akta X miluju a je to jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy měl tu čest vidět. Miloval jsem na tom všechny ty záhady, tajemno, atmosféru a tak... A tady není nic z toho. Je to jenom obyčejná kriminálka, a najvětším paranormálním jevem je tu pedofilní důchodce, co občas brečí místo slz krev. A přitom vím, že na téma Akt X se dobrý film natočit dá, viz první film Akta X, který mi řádně zamotal hlavu :) Tohle je jenom slabý odvar, který od odpadu zachraňuje jen to, že to není úplná nuda, a taky že Mulderovi se Scullyovou zůstala aspoň špetka charismatu. Jinak průser grandiózní. /viděno na DVD: 30% a 2*/

Gamer (2009)

Takřka dokonalé dílo a další z velkých nespravedlností čsfd. Kdejaká meganudná sračka tu okupuje TOPku a tenhel skvělej film má jen 56%? Prakticky na tom nenacházím chybu. Za prvé musím pochválit úžasnou vizuální stránku, která sice není dotažená do extrému jako třeba Domino, ale je stejně podmanivá. Potom akce, akce a ještě jednou akce. Bohužel jí ale asi nedokáže ocenit někdo, kdo nikdy pořádně nehrál střílečky. Pro nás "zasvěcené" je to ovšem pastva pro oči. K tomu se přidává skvělej příběh, kterej vůbec není tak tupej, jak by si někdo mohl pomyslet podle mnohých zdejších komentářů. Naopak mi přijde celkem chytře vymyšlenej a především aktuální a v mnohých věcech nejspíš již brzy reálný. A ještě ke všemu to má skvěle padnoucí soundtrack a spoustu drobnůstek, který může plně docenit jen člověk, který má již něco odehráno. Pro mě zkrátka po všech stránkách mimořádně povedený film. PS: Microsofte, nechtěl bys mi už na Kinect taky vydat Slayers? Ježdění na raftu, tancování na Lady Gagu a bowling mě nebudou bavit věčně :) /viděno na PC(BRrip 720p): 90% a 5*/