• Fantasy

Duch doby: Dodatek (2008)

Perfektní pokračování. Zeitgeist: Addendum je rozhodně jinak pojatý než první díl. V první půlce dokončuje poselství první části - ukazuje zvrácenost celého peněžního systému. Popravdě řečeno jsem z toho skutečně zděšen, jykým způsobem celý finanční systém funguje. Stejně tak jsem si uvědomil, jak jsem byl hloupý když jsem se nechával manipulovat pohádkami o zlých teroristech, zlých komunistech v Jižní Americe apod. Další část již neodhaluje zvrácenosti, ale nabízí řešení. Po pravdě řečeno mi Project Venus jako ideální řešení nepřijde, ale rozhodně je lepším než současný systém. Pokud by jsme se všichni drželi rad uvedených na konci, také by to tu vypadalo lépe. Ale bohužel, lidstvo je zkažené, a tak je pro většinu z nás příjemnější odmítnout Zeitgeist jako lež a žít dál v nevědomosti. Lež je tak příjemná... ale stále je to jen lež. 95% a 5*

Vodní svět (1995)

Příjemné postapokalyptické dobrodružství s působivou vizuální stránkou. Rozhodně ne špatný film, má to zajímavý nápad (i když by to chtělo lépe zpracovat tu zápletku s tetováním na zádech tý holky, přijde mi že to vyřešili až moc snadno). Akční scény jsou možná někdy přehnané, ale kouká se na ně hezky. všechny postavy jsou výborně zahrané, od Kevina až po záporáka Hoppera. Myslím že Vodní svět si takové odsouzení nezasloužil, je to příjemný a originální akční snímek, kterému s chutí dávám 80% a 4*.

Lví král (1994)

Nádherný animák, který i po těch letech má stále co říct. Překvapivě zajímavý příběh, skvělý dabing všech postaviček a hlavně úchvatná hudba (Can You Feel the Love Tonight je vskutku nádhera). Lví Král je epickým příběhem z afrického prostředí plný sympatických zvířátek, který dokáže trošku dojmout snad každého. Pro mě nejlepší Disneyho dílo. 90% a 5*

Strážci - Watchmen (2009)

80% filmu jsou zbytečné vzpomínky na minulost, zbytek jakási snaha o děj. Každopádně délka 2,5 hodiny je naprosto šílená. U filmu jsem se opravdu hodně nudil, postavy většinou nezajímavé a finále hloupé. viděno na DVD: 15% a 1*/

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

vynikající seriál, jakožto milovník všeho nadpřirozeného jsem si to skutečně užil. 90% a 5*.

Vetřelec ³ (1992)

Opět jiný režisér a opět jiné zpracování. Musím ale říct, že tohle nebylo úplně dle mého gusta. Nějak se vytratila ta sci-fi atmosféra, zůstává temné prostředí jakési věznice. Celým filmem se táhne depresivní atmosféra, na rozdíl od ostatních dílů víceméně chybí jakákoli naděje na osvobození. Rozhodně to je zajímavé zpracování, ale na sci-fi film je tu nedostatek pořádné akce. 65% a 3*

Vetřelci (1986)

Nejlepší díl, který má i po 25ti letech co říct a překonává mnohé dnešní výtvory. Cameron pojal Vetřelce úplně jinak než Scott, a to způsobem, který je mi sympatičtější. Vytvořil tak jeden z nejpůsobivějších sci-fi thrillerů vůbec s perfektní akcí, stále skvělou atmosférou a sympatickými postavami. 90% a 5*

Vetřelec (1979)

První Vetřelec aneb jak všechno začalo. Rozhodně musím pochválit vynikající atmosféru strachu, která se táhne celým filmem. A to je to, na čem celý film stojí a padá. Pohledů na samotného Vetřelce si moc neužijeme, ale ne nadarmo se říká, že více se bojíme toho, co nevidíme. Ridley Scott předvedl mistrovskou práci, ale k pěti hvězdám mi bohužel něco chybí. 85% a 4*

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Každý díl Vetřelce je něčím originální. Čtvrtý díl není vůbec tak zlý jak se tvrdí, podání J.P.Jeuneta je prostě diametrálně odlišné od předchozího Fincherova zpracování. Alien: Resurrection je inovativním dílem, není předvídatelný, a je velice slušně zrežírován. Scény pod vodou jsou příjemným oživením, obecně veškeré akční scény jsou výborné. Sigourney je výborná, v tomto díle předvádí podle mě nejlepší výkon. Co ale nepochválím jsou některé triky, které vzhledem k době vzniku vypadají dost amatérsky. Ale celkově šlo o zábavný film, se zajímavým koncem. 80% a 4*.